Novinky od SONNENTOR

Sonnentor1_1.jpg SONNENTOR s dobrou náladou na českých polích, cizokrajných plantážích a v Raráškově bylinkovém ráji.   

Společnost SONNENTOR nabízí svůj nejstarší a nejúspěšnější čaj – bylinkovou směs Dobrá nálada – za využití surovin výhradně od českých biopěstitelů. Novinkou v nabídce jihomoravské firmy je také vysokohorská káva single origin čerstvě pražená v Čechách nebo v syrové zelené formě v nálevových sáčcích, pocházející z přímého obchodu s nikaragujskými biopěstiteli. Cizokrajné koření z přímého a férového obchodu použité ve 24 různých sáčcích – pro každý den Adventu jiné – je obsaženo v nové Adventní sadě koření.

SONNENTOR rozdává dobrou náladu jak mezi českými sedláky, tak i biopěstiteli z tzv. třetího světa. Jeden z nejstarších čajů a zároveň nejoblíbenější tradiční bylinná směs Dobrá nálada je nyní vyráběna výlučně z biobylinek z českých políček. Okvětní lístky slunečnice od p. Podstavka z Bozetic, měsíček a chrpa od pana Klementa z Pohledu, list ostružiny a jahody od pana Maleňáka z Hradčovic a máta okrouhlolistá ze statku pana Janíčka z Kozojídek. Na rozdíl od bylinek obsažených v Dobré náladě, jsou kurkuma, vanilka, skořice anebo kardamon surovinou, kterou SONNENTOR není schopen vypěstovat v klimatických podmínkách střední Evropy. 

DOBRA_NALADA_cz.jpgZástupci SONNENTORU proto zakládají a rozvíjejí mimoevropské pěstitelské projekty přímého a férového obchodu v zemích tzv. třetího světa. Díky přímé spolupráci s biopěstiteli v Tanzánii, Darjeelingu nebo Nikaragui přináší SONNENTOR na trh biokoření v té nejvyšší možné kvalitě. 24 různých druhů koření a kořenících směsí je obsaženo v novince zimní sezóny – Adventní sadě koření. Podobně jako v případě Adventní sady čajů, kde SONNENTOR po dobu celého Adventu nabízí ochutnat celou škálu nejrůznějších biočajů, v případě Adventní sady koření jsou to právě různá cizokrajná koření, pro každý den Adventu jiné.

Nejinak je tomu v případě kávy. Biopěstitel Don José Maria Castro, přezdívaný Chema, žije se svou rodinou na severu Nikaraguy, v lesích provincie Jinotega. Tam se, ve stínu stromů deštných pralesů, pěstuje odrůda kávy Caturra. Chema je jedním z biopěstitelů, který se podílí na přímém obchodě kávy pěstované ve vysokohorských podmínkách. Své pěstitele zná SONNENTOR osobně a podporuje dlouholeté partnerství na férovém obchodě, aby rodina, jako ta Chemova, mohla dobře žít.

Zelená káva

Obliba Zelené kávy je způsobena faktem, že zelená kávová zrna jsou významným antioxidantem a mocným pomocníkem v boji proti volným radikálům v našem těle. SONNENTOR nabízí novinku Zelenou kávu v nálevových sáčcích. Díky praktickým nálevovým sáčkům, podobně jako u čajového sáčku, je příprava tohoto nápoje velice snadná: sáček stačí zalít 200 ml vroucí vody a 2-3 minuty nechat luhovat.

Zelen___k__va.jpgČerstvě pražená káva single origin z Nikaraguy 

I milovníci tradičně pražené kávy si přijdou na své. Zrna kávy Single Origin pocházejí ze stejné oblasti, z jedné vysokohorské kávové plantáže nedaleko města Jinotega. SONNENTOR tato kávová zrna praží pomalu a šetrně každý měsíc ve špičkové české pražírně.

Všechny novinky lze již nyní zakoupit ve všech partnerských prodejnách SONNENTOR a v mnohých specializovaných prodejnách a prodejnách se zdravou výživou a také na http://www.sonnentor.cz/sonnentor_cz/e_shop.

Kava_Single_Origin_Czech.jpgRaráškův bylinkový ráj 

Pro předškolní děti a děti na prvním stupni základní školy nabízí SONNENTOR zajímavý naučně-soutěžní program Raráškův bylinkový ráj SONENNTOR, který může být krásným zpestřením školních výletů na jižní Moravě. Program v čejkovickém areálu SONNENTORU trvá přibližně 90 minut. Děti prožijí krásný čas v obklopení vůní bylinek, poznají a uvidí spoustu zajímavého, ochutnají dětské čaje, podívají se na zajímavý film o bylinkách, zažijí legraci při plnění raráškových úkolů a potěšením jim budou sluneční dárečky a raráškův certifikát na závěr.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft únor rgt
Po Út St Čt So Ne
5           1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Kuba: lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/...
Lidl již prodal 10 milionů porcí fair trade kávy,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,