Nové jednodruhové éterické oleje v BIO kvalitě nově v nabídce Nobilis Tilia

Bio_Bergamot_10_ml.jpg Éterické oleje jsou prchavé a ve vzduchu se vypařují. Spolu se vzduchem je vdechujeme, dostávají se do plic, a pak prostřednictvím cév do krevního oběhu. Během masáže nebo koupele se navíc molekuly esencí vstřebávají pokožkou.  

Na fyzické úrovni éterické oleje likvidují choroboplodné zárodky, neboť většina z nich má silné antiseptické, antimikrobiální a protiplísňové účinky. Specifické působení každého oleje pomáhá harmonizovat činnost jednotlivých tělesných orgánů nebo soustav. Vhodně zvolenými oleji tak docílíte bezprostřední plevy při řadě potíží, tělesných i duševních, fungují však také na preventivní úrovni. Jsou-li používané správným způsobem a ve správném dávkování, nemají žádné nepříjemné vedlejší účinky a posilují přirozenou obranyschopnost organismu.

SKALNÍ RŮŽE – FÉNIX MEZI ÉTERICKÝMI OLEJI

Cist, nebo také labdanum či skalní růže, byl známou vůní již dávným Řekům a Egypťanům a spolu s kadidlem, myrhou a nardem považovaný za posvátný olej. Izraelští králové jej používali ke svatému pomazání a věřili, že jim dodává odvahu a vůli. Cistus je slovo odvozené z řeckého „kistos" což znamená stálezelený keř a ladaniferus odvozený z „ledonu" označující tmavou pryskyřici, kterou rostlina produkuje. Ve středověku se využívala v balzámech na léčbu vředů a jiných kožních obtíží.

Keře cistu rostou v křemičitých půdách Středomoří, především ve Španělsku, a jeho bílé květy rozkvétají pouze na několik hodin. Éterický olej se získává ze dřeva a listů parovodní destilací a má žlutou až oranžovou barvu. Po požárech jsou semena cistu první, která jako bájný Fénix vstanou z popela a začnou obrůstat zničenou zem. Stejně tak je vůně éterického oleje posilou v časech krize. Hojí čerstvá i dávná traumata, jako po požáru přivádí znovu život do spálené země tím, že otevírá vědomí, posiluje intuici, zklidňuje mysl a dodává nadhled. Je vhodný také k podpoře meditace či modlitby a hluboce koncentruje mysl.

Vyzkoušejte v kombinaci s bergamotem, cypřišem, kadidlem, skořicí či pomerančem!

ÉTERICKÝ OLEJ BIO CIST

Bio_Cist_5_ml.jpgTeplá, balzámová, dřevito-bylinná vůně s medovými až květovými podtóny.  Posiluje a reguluje nervový systém, ukotvuje a vyrovnává emoce, působí sedativně. Má protiinfekční, protivirové, protiplísňové a antibakteriální účinky, hodí se do směsí na dětská infekční onemocnění, virová a autoimunitní onemocnění (kolitida, revmatoidní artritida, MS, zažívací potíže nervového původu). Účinně zastavuje krvácení a reguluje silnou menstruaci. Je velmi hojivý na pokožku, působí adstringentně (strie, podráždění, rány, akné, růžovka, vrásky). Uvolňuje prožitá traumata a je emoční podporou v krizích.

BIO BERGAMOT

Svěží olej se sladkou dřevitou vůní ulevuje při nervovém napětí, podrážděnosti a depresích, pomáhá při nespavosti a nervózním zažívání. Zmírňuje úzkost, syndrom podrážděného tračníku a premenstruační tenze.

BIO CEDR

Sladce dřevitý antiseptický olej se s kafrovým nádechem skvěle působí zejména na infekce močového, dýchacího a pohlavního ústrojí, pomáhá zprůchodnit cévy a lymfatický systém (arterioskleróza, celulitida, otoky), posiluje vůli a odolnost vůči vnějšímu tlaku.

BIO LEMONGRAS

Silně protibakteriální a protiplísňový olej s výraznou, leč příjemnou citronovou vůní. Napomáhá při očistě žaludku a střev, pomáhá vylučovat parazity, používá se na neuralgie, bolesti a pohmožděniny. Osvěží a pročistí jakýkoli prostor, pomáhá při koncentraci.

BIO LITSEA

Příjemně osvěžující olej s vůní citrusu a květovými podtóny je vhodný jako prevence proti infekčním onemocněním. Používá se také na koupele unavených a oteklých nohou. Skvěle působí proti únavě, depresi, sklíčenosti, vhodný k udržení koncentrace při jízdě autem nebo studiu.

BIO MANDARINKA

Olej s typickou sladkou vůní uvolňuje psychické napětí, rozptyluje úzkost, depresi, melancholii a smutek, osvěžuje, pomáhá při nespavosti, reguluje zažívání a funkci střev. Olej je velmi oblíbený u dětí.

BIO ŠALVĚJ MUŠKÁTOVÁ

Bylinná až kořenitá vůně oleje napomáhá uvolňovat nervozitu, migrénu, neklid a posiluje při nervovém vyčerpání. Éterický olej uvolňuje křeče, harmonizuje menstruaci, působí proti infekcím v močopohlavním, zažívacím a dýchacím ústrojí a zmírňuje svalovou ztuhlost.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,