Nové biobedýnky Country Life nabízejí výhradně českou a moravskou biozeleninu

Country_Life_mala_bedynka_1.jpg Chcete mít zajištěný pravidelný přísun čerstvé sezónní tuzemské zeleniny, navíc v biokvalitě a přímo z farmy? Chcete zároveň podpořit „svého" farmáře? A vyzkoušet netradiční, pro vás možná nové druhy zeleniny? Country Life nabízí biobedýnky složené ze zeleniny vypěstované na vlastní ekofarmě, doplněné plodinami od ostatních tuzemských ekofarmářů.  

Nové biobedýnky Country Life nabízejí zákazníkům sezónní biozeleninu, která byla vypěstována na ekofarmě Country Life v Nenačovicích u Berouna nebo na jiných tuzemských ekofarmách. Zelenina je vždy co nejčerstvější. Všechny produkty, které v bedýnce najdete, jsou 100% bio.

Biobedýnky Country Life se inspirovaly některými z tradičních principů bedýnkových systémů, zejména úzkým vztahem farmář-spotřebitel. „Chtěli jsme, aby naši zákazníci věděli, odkud pochází zelenina, která se k nim dostává. Aby věděli, kterého konkrétního farmáře podporují tím, že si objednávají jeho výpěstky“, říká Helena Míšková, iniciátorka biobedýnek v Country Life. S ekofarmářem, který vypěstoval zeleninu na ekofarmě Country Life, tak budou mít odběratelé biobedýnek možnost se pravidelně setkávat, stejně tak jako ekofarmu přímo navštívit. „Nejbližší příležitost vidět ekofarmu Country Life a popovídat si s naším farmářem, panem Pospíšilíkem, bude v neděli 12. září na našich Biodožínkách“, upozorňuje Helena Míšková. Součástí Biodožínek je mimo jiné i exkurze na farmu spojená s ochutnávkou.

Country_Life_biozelenina1.jpgZelinářská biofarma Country Life v Nenačovicích

Biobedýnky Country Life jsou složené výhradně z tuzemských výpěstků ještě z jednoho důvodu : Chtěli jsme zákazníkům v bedýnkách dodávat jen a pouze sezónní zeleninu. Je běžně známo, že pro zdraví člověka jsou nejvhodnější právě ty plodiny, které se v daném podnebném pásu právě rodí. V prodejnách sice nabízíme i dovozové ovoce a zeleninu, ale do bedýnek podle nás exotické plodiny nepatří, vysvětluje Otakar Jiránek, ředitel Country Life.

Biobedýnky Country Life si zákazníci mohou objednávat ve dvou velikostech – malá („pro dva na týden“) za 200 Kč a velká („pro rodinu na týden“) za 400 Kč. Složení a bohatost bedýnek se liší podle toho, co se právě na poli a v sadu sklízí. Například v polovině července měla malá biobedýnka toto složení: salát Salanova, okurka 1 ks, cuketa 0,5 kg, hrášek 0,5 kg, brambory 1 kg, mangold 0,75 kg, zelí 1 ks, mrkev 1 svazek. Velká biobedýnka má dvojnásobný obsah.

Odběr bedýnek je pak možný dvakrát týdně – ve středu ve vzorkové prodejně Archa v Nenačovicích (Nenačovice 87, okres Beroun) a v pátek v bioprodejně Country Life u Vítězného náměstí (Čs. armády 30, Praha 6, dejvice@countrylife_cz).

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,