Nová řada dětské BIO výživy na českém trhu

Od února je nabídka dětské výživy v biokvalitě v České republice opět bohatší.  

Bioprodejny mohou nyní svým zákazníkům nabídnout jednu z nejvýznamnějších zahraničních značek v oblasti dětské výživy - SUNVAL, kterou do své nabídky zařadila obchodní společnost PRO-BIO ze Starého Města pod Sněžníkem.

Sunval přichází na český trh v širokém sortimentu, který nabízí ucelený výživový program již pro děti od ukončeného 4. měsíce věku. Pod touto značkou naleznou maminky jednak pokračovací mléka v případě nedostatečného kojení a dále pak kaše, ovocné příkrmy, zeleninové a masové příkrmy, nápoje, keksy a menu pro větší děti. Na všech produktech je uveden přesný návod k použití a informace o vhodnosti zařazení do dětského jídelníčku.

S příchodem Sunvalu se nezvyšuje nabídka dětské bio výživy pouze kvantitativně. Tato výživa neobsahuje cukr, sůl, ochucovadla, konzervační látky ani umělá pojiva. Většina výrobků Sunval vedle kritérií ekologického zemědělství splňuje také přísná kritéria biodynamického zemědělství a jsou certifikovány značkou Demeter. Při výrobě Sunval využívá především suroviny z regionálních zdrojů a vyhýbá se nadměrnému dovozu, čímž šetří i životní prostředí. Sunval tak nabízí maminkám pro jejich děti tu nejvyšší kvalitu.

V souvislosti s uvedením produktů Sunval na český trh požádal Bio Obchod o rozhovor marketingovou manažerku obchodní společnosti Pro-bio, paní Renatou Juřicovou:

V čem se výrobky Sunval lišit od ostatních na trhu?

Cílem uvedení Sunvalu na český trh je především rozšířit nabídku kvalitní dětské bio výživy ve specializovaných bioprodejnách. Ostatní značky dětské výživy nabízí v biokvalitě buď jen omezený sortiment nebo se jejich distribuce zaměřuje na jiné prodejní kanály než jsou bioprodejny, které tak mohou jen těžko konkurovat. Obchodní společnost PRO-BIO, distributor Sunvalu na českém trhu, na to reaguje šířkou sortimentu, ve které nabízí výrobky Sunval, a výhradní distribucí Sunvalu do bioprodejen a prodejen se zdravou výživou. Sortiment Sunvalu zahrnuje více než 40 výrobků - ovocné a zeleninové příkrmy (s masem i bez masa) pro děti od ukončeného 4. měsíce, menu pro děti od ukončeného 6., 8., 10. a 12. měsíce, obilné kaše, či kozí mléko v prášku pro děti ohrožené alergií na mléko kravské. Maminky, které preferují pro své děti biovýživu, tak najdou v bioprodejnách kompletní a přehledný výživový program.

Ocení zákaznice značku Demeter, vědí, co je „regionální" zdroj? 

Sunval je určený především pro maminky, které jsou pravidelnými spotřebitelkami biopotravin a nakupují v bioprodejnách. U nich předpokládáme vyšší informovanost o ekologickém zemědělství a celém bio trhu a také vyšší nároky na kvalitu výrobků. Věříme, že právě tyto maminky ocení kvalitu, kterou přináší certifikát Demeter. Význam certifikátu navíc vysvětluje informační brožura a PR články, které připravujeme.

Nebude cena překážkou v prodejích?

Pokud vezmeme v úvahu prostředí bioprodejen, pak bych Sunval označila za "zlatý střed", který nabízí optimální poměr kvality a ceny. Sunval chce konkurovat především šířkou nabídky a kvalitou. Nezařadí se mezi nejlevnější značky na trhu, ale podle naší konkurenční analýzy umožní nákupní cena obchodníkům nabízet Sunval spotřebitelům i za nižší cenu než současné srovnatelné zahraniční výrobky v bioprodejnách.

Jak podporu uvedení nového produktu plánujete? 

Společně s prvními objednávkami výrobků Sunval obdrží prodejny informační brožury, které bude možné volně rozdávat zákazníkům v prodejnách. Ve spolupráci s časopisy zaměřenými na maminky probíhá PR kampaň zaměřená na zvýšení povědomí o významu biopotravin ve výživě dětí a matek. Na PR kampaň je navázána inzerce na Sunval.

Děkuji za rozhovor

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,