Nová řada dětské BIO výživy na českém trhu

Od února je nabídka dětské výživy v biokvalitě v České republice opět bohatší.  

Bioprodejny mohou nyní svým zákazníkům nabídnout jednu z nejvýznamnějších zahraničních značek v oblasti dětské výživy - SUNVAL, kterou do své nabídky zařadila obchodní společnost PRO-BIO ze Starého Města pod Sněžníkem.

Sunval přichází na český trh v širokém sortimentu, který nabízí ucelený výživový program již pro děti od ukončeného 4. měsíce věku. Pod touto značkou naleznou maminky jednak pokračovací mléka v případě nedostatečného kojení a dále pak kaše, ovocné příkrmy, zeleninové a masové příkrmy, nápoje, keksy a menu pro větší děti. Na všech produktech je uveden přesný návod k použití a informace o vhodnosti zařazení do dětského jídelníčku.

S příchodem Sunvalu se nezvyšuje nabídka dětské bio výživy pouze kvantitativně. Tato výživa neobsahuje cukr, sůl, ochucovadla, konzervační látky ani umělá pojiva. Většina výrobků Sunval vedle kritérií ekologického zemědělství splňuje také přísná kritéria biodynamického zemědělství a jsou certifikovány značkou Demeter. Při výrobě Sunval využívá především suroviny z regionálních zdrojů a vyhýbá se nadměrnému dovozu, čímž šetří i životní prostředí. Sunval tak nabízí maminkám pro jejich děti tu nejvyšší kvalitu.

V souvislosti s uvedením produktů Sunval na český trh požádal Bio Obchod o rozhovor marketingovou manažerku obchodní společnosti Pro-bio, paní Renatou Juřicovou:

V čem se výrobky Sunval lišit od ostatních na trhu?

Cílem uvedení Sunvalu na český trh je především rozšířit nabídku kvalitní dětské bio výživy ve specializovaných bioprodejnách. Ostatní značky dětské výživy nabízí v biokvalitě buď jen omezený sortiment nebo se jejich distribuce zaměřuje na jiné prodejní kanály než jsou bioprodejny, které tak mohou jen těžko konkurovat. Obchodní společnost PRO-BIO, distributor Sunvalu na českém trhu, na to reaguje šířkou sortimentu, ve které nabízí výrobky Sunval, a výhradní distribucí Sunvalu do bioprodejen a prodejen se zdravou výživou. Sortiment Sunvalu zahrnuje více než 40 výrobků - ovocné a zeleninové příkrmy (s masem i bez masa) pro děti od ukončeného 4. měsíce, menu pro děti od ukončeného 6., 8., 10. a 12. měsíce, obilné kaše, či kozí mléko v prášku pro děti ohrožené alergií na mléko kravské. Maminky, které preferují pro své děti biovýživu, tak najdou v bioprodejnách kompletní a přehledný výživový program.

Ocení zákaznice značku Demeter, vědí, co je „regionální" zdroj? 

Sunval je určený především pro maminky, které jsou pravidelnými spotřebitelkami biopotravin a nakupují v bioprodejnách. U nich předpokládáme vyšší informovanost o ekologickém zemědělství a celém bio trhu a také vyšší nároky na kvalitu výrobků. Věříme, že právě tyto maminky ocení kvalitu, kterou přináší certifikát Demeter. Význam certifikátu navíc vysvětluje informační brožura a PR články, které připravujeme.

Nebude cena překážkou v prodejích?

Pokud vezmeme v úvahu prostředí bioprodejen, pak bych Sunval označila za "zlatý střed", který nabízí optimální poměr kvality a ceny. Sunval chce konkurovat především šířkou nabídky a kvalitou. Nezařadí se mezi nejlevnější značky na trhu, ale podle naší konkurenční analýzy umožní nákupní cena obchodníkům nabízet Sunval spotřebitelům i za nižší cenu než současné srovnatelné zahraniční výrobky v bioprodejnách.

Jak podporu uvedení nového produktu plánujete? 

Společně s prvními objednávkami výrobků Sunval obdrží prodejny informační brožury, které bude možné volně rozdávat zákazníkům v prodejnách. Ve spolupráci s časopisy zaměřenými na maminky probíhá PR kampaň zaměřená na zvýšení povědomí o významu biopotravin ve výživě dětí a matek. Na PR kampaň je navázána inzerce na Sunval.

Děkuji za rozhovor

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Dáváte při nákupu kávy a čokolády přednost fair trade výrobkům?
Kupuji jen fair trade. 62%
Pokud je v nabídce prodejny, upřednostním. 27%
Občas vyzkouším. 6%
Ne. 3%

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44       1 2 3 4
45 5 6 7 8 9 10 11
46 12 13 14 15 16 17 18
47 19 20 21 22 23 24 25
48 26 27 28 29 30    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,