Nobilis Tilia letos slaví 20 let

tilia_20_let_110.jpg Příběh Nobilis Tilia se začíná psát v roce 1994, kdy se PaeDr. Zbyněk Šedivý začíná zabývat vývojem aromaterapeutické přírodní kosmetiky.   

Od počátku klade velký důraz na kvalitu surovin a vyhledává poctivé přírodní zdroje. Intenzivně se také věnuje vzdělávání a osvětě v oblasti aromaterapie. Jako první na našem trhu uvádí éterické oleje v BIO kvalitě pod českou značkou.

Od svého vzniku se celá firma řídí konceptem trvale udržitelného podnikání a hodnotami jako je opravdovost, etika a spolupráce. Proto důrazně odmítá živočišné suroviny a pokusy na zvířatech, při výrobě se snaží maximálně využívat suroviny z ekologického zemědělství, výrobky neobsahují syntetické a konzervační látky, kdykoli je to možné. Ctí ruční práci, proto ve výrobě nenajdete například etiketovací stroj. Přesvědčení, že každý výrobek tak s sebou nese pozitivní otisk každého, kdo v Nobilis Tilia pracuje, tak získává reálný obrys.

4_Rostlinne_oleje_pro_vu_1.jpgV roce 1996 stojí Zbyněk Šedivý u zrodu Asociace českých aromaterapeutů a pomáhá s koncepcí prvního odborného vzdělávacího zařízení v oboru u nás - Institutu Aromaterapie. Od roku 2002 je čestným členem Středomořské asociace fytoterapeutů se sídlem na Farmaceutické fakultě v Montpellier ve Francii. Během svých cest po Francii studuje siličnaté rostliny, podmínky jejich pěstování a možnosti využití. Vyučuje v odborných seminářích, je spoluautorem knihy Praktická aromaterapie a publikuje v odborných časopisech.

Mezitím začíná se Zbyňkem Šedivým spolupracovat diplomovaná aromaterapeutka Adéla Zrubecká, která vystudovala aromaterapii na londýnském Institutu tradiční medicíny a aromaterapie a po návratu do Čech se věnovala nejprve vlastní masérské praxi. Postupem let na základě praktických zkušeností formuje soustavu dotekové terapie pod názvem Holistická aromaterapeutická masáž, kterou dále předává v různých vzdělávacích kurzech a také na Institutu Aromaterapie. Připravuje odborné materiály společnosti a podílí se na fungování aromaterapeutického centra na Vlčí Hoře. Je spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy, je aktivní v rámci aromaterapie a vzdělávání u nás i v zahraničí, organizuje zahraniční semináře a konference, publikuje v odborných i populárních časopisech. V letech 1999 – 2006 se v Asociaci českých aromaterapeutů věnovala vydávání odborného čtvrtletníku Listy Aromaterapie.

nobilis_1.jpgV roce 2003 otevírá firma Nobilis Tilia zahraniční zastoupení na Slovensku a později se zájem o výrobky rozšiřuje do Anglie, Francie, Japonska, Taiwanu a dalších států. Ve stejném roce se společnost stěhuje do nových, vlastních prostor na Vlčí Horu, která leží v krásné čisté přírodě na hranicích Národního parku České Švýcarsko.

Začátkem roku 2005 zahajuje svoji činnost také občanské sdružení Nobilis Tilia, které přebírá vzdělávací a osvětovou činnost a péči o projekt bylinných zahrad.  Bylinná Zahrada Dobra je od svého založení koncipována jako permakulturní s antroposofickými principy biodynamického zemědělství. Přitahuje turisty, zájemce o bylinky, studenty farmacie či milovníky přírody. Je volně přístupná po celý rok, slouží jako výuková pomůcka a konají se tu prohlídky s odborným výkladem. Zahrada Dobra se také stala součástí turistické trasy na Vlčí Horu. Občanské sdružení je také každoročně organizátorem červnových Bylinných slavností, netradičních oslav letního slunovratu, setkání s přírodou, bylinami a jejich léčebnými účinky, s hudebníky, s odborníky na zdravý životní styl, aromaterapie, masérství a mnoha dalšími zajímavými hosty.

Vlastní vývoj nových výrobků je založen na propojování nových poznatků o účincích léčivých rostlin s tradičními historickými zkušenostmi. Za vývojem nových výrobků i zdokonalování těch stávajících stojí vývojové oddělení, v němž vznikají nové receptury a výrobky špičkové kvality. Právě tady se zrodila například řada Biofáze pro intenzivní enzymatickou regeneraci pleti, přírodní vlasové šampony na bázi zmýdelnatělé myrhy, díky níž nejen skvěle myjí, ale zároveň bohatě pění. Zatím posledním přelomovým technologickým počinem nejen v českém, ale dokonce evropském měřítku je unikátní receptura čistě přírodního krémového základu – mikroemulze, díky níž se krémy výrazně lépe vstřebávají i do nejhlubších vrstev pokožky a účinné látky se tak dostanou přesně tam, kde je pleť potřebuje. V současné době pod značkou Nobilis Tilia najdeme nejširší nabídku certifikované přírodní kosmetiky u nás.

Poznat Nobilis Tilia můžete i na tomto odkazu

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,