Německo: Biosupermarkety: nezadržitelný růst

V první polovině roku 2007 otevřelo v Německu dveře svým zákazníkům třicet sedm nových biosupermarketů.  

Osm z těchto specializovaných prodejen s biopotravinami má díky přesunům do nových lokalit nebo rozšíření současných prostorů nyní k dispozici více než 200 m2 prodejní plochy. V letošním roce již přibylo přibližně 19 400 m2 prodejního prostoru pro biovýrobky a dalších 20 nových či rozšířených prodejen bylo otevřeno v červenci nebo bylo jejich otevření naplánováno do konce letošního roku. Mezi ně patří prodejny řetězce Basic, který otevře osm nových poboček v druhé polovině tohoto roku.

Na konci roku 2007 by mohlo být dosaženo rekordního počtu 70 nově otevřených biosupermarketů a nárůstu prodejního prostoru o 40 000 m2 . To znamená, že Celkový počet biosupermarketů a specializovaných bioprodejen s více než 200 m2 stoupne v Německu ještě před koncem roku 2007 na asi 450.

V loňském roce došlo k nárůstu o 56 nových biosupermarketů, z nichž 27 (48 %) byly pobočky spadající pod jeden řetězec. Do konce prosince 2006 přibylo 28 000 m2 nových prodejních ploch, z čehož 62 % patří prodejnám bio řetězců.

Od ledna do července 2007 se o největší nárůst nově otvíraných biosupermarketů zasloužily řetězce s 51 % (19 z 37 nových prodejen).. V současné době působí v Německu 16 řetězců se 189 bioprodejnami. Řetězce Alnatura, Basic, Dennree a Erdkorn působí již nějakou dobu celostátně. Další řetězce, jako například berlínská Bio Company, která otevřela první pobočku v Dolním Sasku (obrázek), nyní začínají vystupovat ze svých domácích působišť.

Společnost Alnatura GmbH před koncem července 2007 získala tři nové prostory. Se svými 30 bioprodejnami v Bádensku - Württembersku, Bavorsku, Hamburgu, Hesensku, Severním Porýní - Westfálsku čítajícími 16 500 m2 prodejní plochy byla a nadále zůstává vedoucím řetězcem na trhu. V lednu tohoto roku Alnatura otevřela svou druhou prodejnu v Hamburgu, o měsíc později rovněž druhou ve Frankfurtu a první v Kostnici (obrázek). Do poloviny roku 2008 má v plánu otevřít dalších deset prodejen.

Společnost Basic AG provozuje pět prodejen v Mnichově, kde má i své sídlo. Další její prodejny (celkem 15 500 m2) jsou rozmístěny v Bádensku - Württembersku, Bavorsku, Berlíně, Hamburgu, Hesensku a Severním Porýní - Westfálsku. Do července 2007 řetězec Basic otevřel dvě nové pobočky v Berlíně a Cáchách. V polovině července následovala pátá prodejna v Mnichově. Do konce roku chce řetězec dosáhnout počtu 30 prodejen mimo jiné s prodejnami v Frankfurtu a Karlsruhe. Rovněž plánuje novou prodejnu v Rakousku, tentokrát v Salzburgu.

V případě berlínské Bio Company nejde jen o otevření nové prodejny na Hackeschermarktu v Berlíně, ale také o trvalé rozšíření mimo hlavní město, a to otevřením prodejny do v Brunšviku. Tím se počet prodejen rozšířil na 11 a nejméně dvě další pobočky jsou v plánu během roku 2007.

Rovněž Denn´s Biomärkte se rozrůstá závratnou rychlostí. V březnu byly otevřeny prodejny v Bonnu a Wuppertalu a o měsíc později se prodejna v Hannoveru přestěhovala do nových prostor s mnohem větší prodejní plochou. Navíc byly otevřeny další prodejny ve Wiesbadenu a nová bioprodejna v Salzburgu je již třetí v Rakousku.

Biodiskont Erdkorn otevřel v květnu prodejnu v Oberhausenu, přestože, jako obvykle, nezveřejňuje své plány do budoucna. Každá z 13 prodejen Erdkorn má prodejní plochu okolo

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,