Německo: BioFach 2008 zdůrazní bio víno

Již za necelé tři měsíce se stane Norimberk opět místem setkání všech příznivců ekologického zemědělství a výrobků v kvalitě bio.  

Od 21. do 24. února se zde koná světově největší veletrh biovýrobků BioFach 2008. Čerpejte přímo od pramene. BioFach 2008 na Vás čeká se zajímavými inovacemi, atraktivními speciálními přehlídkami a gastronomickými zónami.

Přibližně 2 600 vystavovatelů a 45 000 návštěvníků očekávají organizátoři dalšího ročníku veletrhu BioFach 2008, který proběhně v německém Norimberku.

Velká pozornost je na veletrhu BioFach 2008 věnována biovínu. Nikdy v minulosti se nehovořilo o biovínu tolik jako dnes. BioFach již není pouze největším světovým veletrhem biproduktů, ale také předním veletrhem biovín. Díky nevídanému nárůstu zájemců o biovíno byla tomuto lahodnému moku zasvěcena nově postavená hala norimberského výstaviště 4A. Co Vás čeká v hale 4A? Biovíno z celého světa, četné degustace, prezentace vinoték a v neposlední řadě přednášky špičkových odborníků a someliérů. Poslední roky ukázaly, že stále více vinařů přichází na trh s biovínem. Ekologické zemědělství ve světovém měřítku rozlišujte dvě základní metody pěstování vinné révy a to biologicko-organický a biologicko-dynamický způsob obhospodaření. Biologicko-dynamický se nazývá způsob pěstování podle antroposofického učení Rudolfa Steinera, v němž se zohledňují nejen materiální složky a fyzická síla přírody, ale také například měsíční fáze. Proto se filtrace, či přelévání vína z jedné nádoby do druhé řídí také hvězdným kalendářem.

Již tradičně bude na veletrhu BioFach udělena cena za nejlepší biovíno a v letošním roce přibude také jedno nové ocenění, kterým je cena za nejlepší olivový bioolej.

I když je na letošním ročníku veletrhu věnována mimořádná pozornost biovínu, není na ostatní segmenty výrobků v bio kvalitě zapomínáno. Již tradičně budou mít návštěvníci možnost ochutnat biopotraviny všechno druhu a ze všech koutů světa, seznámit se s nejnovějšími produkty ekologického zemědělství a samozřejmě nebude opomenut ani segment přírodních výrobků, jako hraček, dárků, přírodních textilií či módních doplňků.

Kromě 6 hal s biopotravinami z celého světa se mohou návštěvníci těšit na druhý ročník veletrhu přírodní kosmetiky a wellness Vivaness. Zájem vystavovatelů je veliký, nabídka oproti roku 2007 stoupne minimálně o polovinu.

Světový obchod s biopotravinami strmě roste, podle Amarjit Sahoty z Organic Monitor se obrat s biopotrainvami ve světě v roce 2007 přehoupne přes hranici 40 miliard dolarů. Nejrychleji roste spotřeba v Severní Americe a v Evropě. Organic Monitor očekává, že v roce 2010 by celková světová spotřeba měla dosáhnout 60 miliard dolarů.

Právě veletrh BioFach je ideální příležitostí podívat se na vlastní oči, co producenti a výrobci z celého světa dnes nabízí. Další informace o veletrhu najdete na www.biofach.com.

I tentokrát se bude z České republiky na veletrh organizovat cenově výhodný zájezd a bude možné si zajistit vstupenky již v předprodeji. Přesné informace Vám sdělíme v lednovém čísle Bio Obchodu.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,