Německo: Berlínský biofastfood Gorilla expanduje

Gorilla_vstup.jpg Už jsou to 2 roky, kdy se biorestaurace rychlého občerstvení s neobvyklým názvem Gorilla postavila v Berlíně na pomyslnou startovní čáru.  

Mezitím vyrostlo pět dalších provozoven. Díky dobrému přijetí zákazníky a zajištěným investicím je plánována postupná výstavba sítě biorestaurací.  V Berlíně a v dalších městech by měly v průběhu roku následovat další provozovny.

Gorilla_bufet.jpgPlány zakladatelů Gorilly Matthiase Rischauera a Jens Bäumera byly od začátku ambiciózní. Vystudovaný právník Rischau plánoval se svým obchodním partnerem Bäumerem, který přišel z podnikatelského poradenství, otevření tří až čtyř restaurací již v roce 2006.  Avšak bio-fastfood nebyl hned dobře zákazníky přijat: nedostatečná známost, staveniště v nedaleké ulici, kde byla první restaurace otevřena a „dětské nemoci" zabránily v rozmachu. Musel být překonán jeden náročný rok. Poté se však podařilo získat nové investory a došlo k určitým změnám v obchodní koncepci. Kromě toho, že veškerá nabídka potravin musí být bio, je také kladen velký důraz na regionálnost dodavatelů a trvalou udržitelnost provozoven.

Obchod začal náhle fungovat a stále více Berlíňanů a turistů je čerstvě připravenými pokrmy a rychlým servisem týmu firmy Gorilla nadšeno. Kromě občerstvení přímo v restauracích nabízí jednotlivé provozovny také cateringové služby. Nyní činí catering 15 až 20 % obratu.

Investice na budování sítě činí 200  až 250 tisíc eur na provozovnu. Vedle osmi míst v Berlíně vidí vedení firmy Gorilla dobré šance pro tento koncept především v Hannoveru a Mnichově. S napětím Rischau sleduje vývoj v biostravování mimo domov: „Postupně se v oblasti biopotravin realizují všichni, také ti velcí. Za dva roky bude i McDonald na trh přicházet minimálně s biosalátem."

Gorilla_bufet2.jpgGorilla ve svých restauracích realizuje tak zvaný princip Pickup: bufet se studenými a teplými pokrmy, individuální a široké možnosti kombinací, optimální čerstvost ve 100 % biokvalitě. Tento systém by měl nastavit nová měřítka kvality rychlého občerstvení. Nabídka je čistě vegetariánská a zakládá si na individuálním výběru zákazníka. Polévky, studené a teplé saláty, chleby se speciálními pomazánkami, ozdobené semínky, a samozřejmě ovoce a deserty mohou být podle libosti kombinovány.

„Jednoduché, zdravé jídlo odpovídá současnému trendu trvalé udržitelnosti a zdraví", říká Rischau. A dodává: „Spojujeme zdravou kulturu stravování, která je plná zážitků, rychle a nekomplikovaně dostupná a podnikání, které je v souladu s trvalou udržitelností a s životím prostředím."
Kromě toho je ve filozofii firmy zakotvena férovost. Fair by se nemělo vztahovat jen na kávu, férovost chce dvojice zakladatelů zdůraznit také ve vlastním podniku. Prioritou je jak férové jednání se zákazníkem, tak s personálem. „Sociální trvalá udržitelnost by se neměla zastavit před pultem", dodává Rischau.

www.gorilla-natuerlich.com

Zdroj: Bio-mark.info

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,