Několik důvodů pro bylinnou léčbu

eccevita.JPG Bylinná léčba tvoří jeden ze základů přírodní léčby. V současné době se zvyšuje zájem lidí o byliny jako doplňku a alternativě k léčbě západními chemickými léky.  

Placená inzerce

Například celosvětový výzkum naznačuje, že volné radikály přispívají k degenerativním chorobám. Ájurvédské byliny patří mezi nejlepší známé antioxidanty, které volné radikály likvidují. Bylinná léčba vyžaduje určitý čas pro léčbu jakéhokoliv problému, neboť daný problém je léčen od kořenů a provádí se odstranění základní příčiny problému. Z tohoto důvodu se předpokládá, že bylinné výrobky jsou užívány s důvěrou, pravidelně a měly by být užívány po dlouhou dobu.

Proto je bylinná léčba odlišná od léčby v západní medicíně, neboť chemická léčba odstraňuje na určitou dobu příznaky, kdežto byliny působí na příčinu, a proto tento přístup vyžaduje delší čas. Chemické léky ovlivňují většinou pouze příznaky, a to často s vedlejšími účinky.

Byliny mají některé výhody, uvedené v následujících bodech:

Účinek - byliny se prokázaly účinné u miliónů pacientů. Bylinná léčba tvoří základ léčby u 80 procent světové populace. Příklady z praxe: Kutki, silný účinek na játra (v přípravku LKC). Vysoké jaterní testy při mononukleóze, po 3 měsících v normě. Šatavari: několik měsíců menopauzálních příznaků jako noční pocení a návaly horka zmírněny během 2 měsíců tak, že neovlivňovaly spánek. Chronická mnoho let trvající zácpa, kdy pacientka nechodila na stolici i 4 dny, se stala téměř pravidelnou při několikaměsíčním užívání Triphaly. Výrazné snížení krevního cukru při 3 kaplích kombinace několika bylin jako Gymnema sylvestre v Glucohealthu.  Úprava zažívacích obtíží – nadýmání, pálení žáhy bylinou Aegle marmelos (Bowel Care). Výrazné zvýšení energie a odstranění chronické únavy při užívání Amálaki a Ašvagandy.

Vliv na přirozené procesy v těle – byliny neblokují a negativně neovlivňují imunitní systém a zejména játra při dlouhodobém užívání jako mnoho chemických léků. Byliny působí v harmonickém souladu s potřebami lidského těla.

Bezpečnost – Byliny mají v drtivé většině pozitivní účinky na zdraví a nežádoucí účinky jsou spíše výjimečné na základě nadměrného užívání.

EcceVita_pripravky.jpgPřírodní - byliny se podle východní medicíny řadí mezi potraviny. Patří mezi přirozenou součást naší stravy. Proto se mnoho bylin doporučuje konzumovat s jídlem. Náš organismus tak reaguje na byliny přirozeně, nikoliv jako na cizí látku. Synergické  účinky látek v bylinách, z nichž mnohé ještě neznáme, tak působí přirozeněji než izolované chemické látky například v multivitaminech.

Celostní účinek – byliny stejně jako např.ájurvédská medicína působí celostně, holisticky. Onemocnění (např. i jednoduché jako nachlazení) odráží nerovnováhu v organismu a nemocný orgán ovlivňuje tělo i mysl. Oslabené trávení poškozuje játra, oslabená játra negativně ovlivňují imunitu atd. Kombinace bylin tak působí tak celostně, na nerovnováhu.

Největší výhoda bylinné léčby vychází z jejich preventivního a léčebného účinku chronických nemocí.

Kvalita

Je však důležité vybírat účinné přípravky nejlépe s bio certifikáty kvality, a v dostatečném množství pro daný účinek, což zaručují nejvíce celé nadrcené sušené byliny v rostlinných, nikoli želatinových kapslích, z kterých se byliny snadno uvolní a účinek se tak projeví dříve.

Vyjmenované bylinné přípravky nabízí společnost EcceVita, www.eccevita.cz.

Placená inzerce

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,