Několik důvodů pro bylinnou léčbu

eccevita.JPG Bylinná léčba tvoří jeden ze základů přírodní léčby. V současné době se zvyšuje zájem lidí o byliny jako doplňku a alternativě k léčbě západními chemickými léky.  

Placená inzerce

Například celosvětový výzkum naznačuje, že volné radikály přispívají k degenerativním chorobám. Ájurvédské byliny patří mezi nejlepší známé antioxidanty, které volné radikály likvidují. Bylinná léčba vyžaduje určitý čas pro léčbu jakéhokoliv problému, neboť daný problém je léčen od kořenů a provádí se odstranění základní příčiny problému. Z tohoto důvodu se předpokládá, že bylinné výrobky jsou užívány s důvěrou, pravidelně a měly by být užívány po dlouhou dobu.

Proto je bylinná léčba odlišná od léčby v západní medicíně, neboť chemická léčba odstraňuje na určitou dobu příznaky, kdežto byliny působí na příčinu, a proto tento přístup vyžaduje delší čas. Chemické léky ovlivňují většinou pouze příznaky, a to často s vedlejšími účinky.

Byliny mají některé výhody, uvedené v následujících bodech:

Účinek - byliny se prokázaly účinné u miliónů pacientů. Bylinná léčba tvoří základ léčby u 80 procent světové populace. Příklady z praxe: Kutki, silný účinek na játra (v přípravku LKC). Vysoké jaterní testy při mononukleóze, po 3 měsících v normě. Šatavari: několik měsíců menopauzálních příznaků jako noční pocení a návaly horka zmírněny během 2 měsíců tak, že neovlivňovaly spánek. Chronická mnoho let trvající zácpa, kdy pacientka nechodila na stolici i 4 dny, se stala téměř pravidelnou při několikaměsíčním užívání Triphaly. Výrazné snížení krevního cukru při 3 kaplích kombinace několika bylin jako Gymnema sylvestre v Glucohealthu.  Úprava zažívacích obtíží – nadýmání, pálení žáhy bylinou Aegle marmelos (Bowel Care). Výrazné zvýšení energie a odstranění chronické únavy při užívání Amálaki a Ašvagandy.

Vliv na přirozené procesy v těle – byliny neblokují a negativně neovlivňují imunitní systém a zejména játra při dlouhodobém užívání jako mnoho chemických léků. Byliny působí v harmonickém souladu s potřebami lidského těla.

Bezpečnost – Byliny mají v drtivé většině pozitivní účinky na zdraví a nežádoucí účinky jsou spíše výjimečné na základě nadměrného užívání.

EcceVita_pripravky.jpgPřírodní - byliny se podle východní medicíny řadí mezi potraviny. Patří mezi přirozenou součást naší stravy. Proto se mnoho bylin doporučuje konzumovat s jídlem. Náš organismus tak reaguje na byliny přirozeně, nikoliv jako na cizí látku. Synergické  účinky látek v bylinách, z nichž mnohé ještě neznáme, tak působí přirozeněji než izolované chemické látky například v multivitaminech.

Celostní účinek – byliny stejně jako např.ájurvédská medicína působí celostně, holisticky. Onemocnění (např. i jednoduché jako nachlazení) odráží nerovnováhu v organismu a nemocný orgán ovlivňuje tělo i mysl. Oslabené trávení poškozuje játra, oslabená játra negativně ovlivňují imunitu atd. Kombinace bylin tak působí tak celostně, na nerovnováhu.

Největší výhoda bylinné léčby vychází z jejich preventivního a léčebného účinku chronických nemocí.

Kvalita

Je však důležité vybírat účinné přípravky nejlépe s bio certifikáty kvality, a v dostatečném množství pro daný účinek, což zaručují nejvíce celé nadrcené sušené byliny v rostlinných, nikoli želatinových kapslích, z kterých se byliny snadno uvolní a účinek se tak projeví dříve.

Vyjmenované bylinné přípravky nabízí společnost EcceVita, www.eccevita.cz.

Placená inzerce

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,