Největší bezobalový obchod v Česku otevřel na Praze 6

Bezobalu_logo.jpg Přestřižením pečetní pásky oficiálně otevřela včera, v úterý 19. 9. druhá pražská pobočka Bezobalu v ulici Pod Kaštany 5.   

Oproti prvnímu obchodu ve dvorku na Bělehradské 96 má trojnásobnou rozlohu a nabízí možnost samoobsluhy a širší sortiment, včetně čerstvých potravin a drogerie. Bude sloužit i jako první školící centrum pro zájemce o otevření dalších bezobalových obchodů v Česku.

Oteviracka_Bezobalu2017__AnnaSolcova.02.JPG„Nová prodejna je zásadní metou ve vývoji projektu – konečně máme velký obchod o rozloze 127 m2 (včetně zázemí se skladem, mycím centrem a kanceláří), s širokým sortimentem a možností samoobsluhy, navíc skvěle situovaný mezi Letnou a Dejvicemi. Seženete tu takřka vše potřebné na jednom místě a bez obalu. Zatím máme v sortimentu přes 400 položek, ale hodláme jej rozšířit až na 1000 položek a kromě potravin v nejvyšší kvalitě nabídnout i cenově dostupnější alternativy v konvenční kvalitě.“ Říká Ondřej Tesař, vedoucí nové pobočky.

Oteviracka_Bezobalu2017__AnnaSolcova.93.JPGKreativec a mluvčí Bezobalu Petr Hanzel k tomu dodává: „Tím se přiblížíme i početné cílové skupině mainstreamových zákazníků. Právě u nich je totiž, při změně jejich spotřebitelských návyků, potenciál výrazného dopadu. K ní je nemotivujeme pouze ekologickými argumenty, ale i ekonomickými výhodami či designovou atraktivitou bezobalového nakupování. Nechceme totiž přesvědčovat již přesvědčené, což se velmi často děje u mnoha ekologických iniciativ, které stále oslovují především alternativní populaci, jelikož mainstreamové publikum odradí svým moralizujícím komunikačním stylem. Proto se v Bezobalu snažíme komunikovat pozitivní, atraktivní a pokud možno i zábavnou formou jako například v kampani s lidmi obalovými cosemistalo.cz, která vyvrcholila právě dnes, otevřením nové pobočky.“

„Hlavně z těchto důvodů již budeme naše prodejny provozovat obchodně standardním způsobem, tedy pod hlavičkou Nekonzum s. r. o., jejímž zakladatelem a hlavním podílníkem je právě Bezobalu, z. ú. Chceme se tak vyhnout domněnkám o tom, nakolik je obchod svým ziskem skutečně soběstačný a zda ho náhodou nedotujeme granty. Takové dotazy totiž zaznívaly na první prodejnu na Praze 2, která je již však také zcela finančně soběstačná. Chceme tedy do světa vyslat jasný signál, že provozováním bezobalového obchodu se i v ČR uživíte, stejně jako jiným podnikáním.“ dodává finanční manažer obchodů Bezobalu, Jiří Sedlák.

Nová pobočka Bezobalu bude sloužit i jako školící centrum. Na mediálně známou organizaci se totiž od vzniku prvního, testovacího obchodu v roce 2014 obrací mnoho zájemců, kteří chtějí otevřít vlastní bezobalové obchody ve svých regionech. „Aktuálně už jich registrujeme přes dvě stě a každým týdnem přibývají. Přiznáváme, že nás zaskočila míra a nárůst zájmu. Byť jde o příjemné překvapení, uvědomili jsme si, není v našich kapacitách se každému věnovat individuálně, na úkor naší vlastní práce. Nová pobočka se proto stane i školícím střediskem, v kterém jim budeme předávat své know-how. Za poslední rok již několik obchodů po konzultacích s námi vzniklo – například Olomouc bez obalu či Kosí Zob v pražském Slivenci. Letos v létě jsme provedli první, pilotní školení sedmi zájemců, kteří již brzy otevřou své obchody například v Opavě či Jihlavě.“ vysvětluje Adéla Krejčí, která má v Bezobalu program školení na starosti.

„Letos jsme na tento projekt získali první grant od Ministerstva životního prostředí a na další rok chceme podat žádosti o další dotace, aby byl program školení pro zájemce finančně co nejdostupnější. Přiblížíme se tak ostatním evropským státům, v nichž každým rokem přibývají desítky Zero Waste obchodů, které mapuje web bepakt.com. Školící centrum je velký krok pro Bezobalu, ale obrovský krok pro Zero Waste hnutí v ČR. Jsme šťastní, že se daří bezodpadový koncept šířit do celé země. Je to hlavní záměr, s kterým jsme Bezobalu založili.“ doplňuje Hanzel.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,