Nejlepší české biopotraviny osloví obchodníky a spotřebitele v Evropě

BIOFACH_2015_logo_150.jpg Mošty, bylinné čaje, uzeniny, zelenina, mléčné či extrudované výrobky a další produkty, vše v kvalitě bio, si hodlají získat přízeň obchodníků a spotřebitelů z evropských zemí.   

Své produkty představí tuzemští zpracovatelé na největším mezinárodním veletrhu s biopotravinami v Evropě. BIOFACH se koná od 11. do 14. února 2015 v německém Norimberku a Češi vezou s sebou to nejlepší – oceněné výrobky v soutěži Česká biopotravina.

Tuzemská bioprodukce je rozmanitá, leckdy vyráběná v malých sériích, takže umožní vyniknout zajímavým chutím a spojením. „V případě, že se jedná o sedláka, který svou produkci i sám zpracovává, velmi často je výsledkem originální výrobek, který obvykle vychází z tradiční receptury. Věřím, že právě tyto produkty mohou mezinárodní publikum zaujmout,“ říká Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, jehož členové na BIOFACHU v posledních letech nikdy nechyběli.

biofach_cz_stanek_2013.jpgOkurky od Kurky i sádlo s konopím

Mezi těmi, kdo na stánku PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců v expozici Ministerstva zemědělství ČR (MZe, hala 5, stánek č. 161) nabídnou své výrobky, jsou výherci uplynulých ročníků soutěže Česká biopotravina. Ve středu 11. února se otevřou jak brány veletržního centra, tak lahve lahodných moštů z Hostětína v Bílých Karpatech. Přírodní mošty z Moštárny Hostětín byly oceněny v mnoha soutěžích a jsou držiteli řady značek kvality.

Ve čtvrtek a v pátek podrží pěkně vysoko nastavenou laťku masné výrobky z Vysočiny. Biofarma Sasov přiveze kromě tradičního kančího biolovečáku i biosádlo z přeštických prasat s konopím, čerstvě oceněné titulem Česká biopotravina 2014, a další.

V závěru veletrhu, v  sobotu 14. února předvede, jak mají křupat okurky, pěstitel a zpracovatel Miloš Kurka z Královéhradecka, který byl oceněn jak za tradičním způsobem nakládané okurky, tak za papriky kozí rohy.

Na samostatných stanovištích společné expozice budou po celou dobu trvání veletrhu své výrobky představovat i další členové PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců. Patří mezi ně třeba významný zpracovatel biomasa Biopark s.r.o. Za výrobce mléčných biovýrobků boudou prezentovat Českou republiku Polabské mlékárny a.s. Pod křídly stánku MZe naleznete ještě producenta moderních extrudovaných biopotravin Extrudo Bečice s.r.o. Samozřejmě nebude chybět ani informační koutek PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

Biofach_2014_PROBIO445.jpgSamostatnou expozici pak připravil pro mezinárodní veletrh první český výrobce biopotravin PRO-BIO, obchodní společnost. Návštěvníci ji naleznou poblíž ostatních Čechů, na stánku č. 164. Čeština bude rovněž znít na stanovištích (hala č. 7, stánky č. 600 a 817) výrobce bylinných a ovocných čajů Sonnentor, jemuž řada pěstitelů PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců dodává kvalitní suroviny.

Zdroj: PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft únor rgt
Po Út St Čt So Ne
5           1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Kuba: lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/...
Lidl již prodal 10 milionů porcí fair trade kávy,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,