Nejen na svařák zítra na Karlinské farmářské trhy

Karlin_logo_male.jpg Co bude v sobotu, 18. září na trhu dominantou? Dýně, uzeniny, ovocné šťávy, zvěřina a samozřejmě čerstvá zelenina, ovoce a pečivo.  

Dýně byly minule, ale budou celý podzim. Tentokrát přijede dýňová farma Bykoš od Koněpruských jeskyň, která Vám nabídne kromě oranžových Hokaido dýní i všechny další dýňové druhy a barvy.

Protože na jihu Čech se blíží masový výlov rybníků, dáme Vám už teď příležitost, rybky z Třeboně nejen koupit (uzené i chlazené) ale i ochutnat. Budou kapří hranolky, škvarky ze smaženého candáta a smažený pstruh.

vegetableJuice.jpgPoprvé na trhu budeme mít kromě výtečných ovocných šťáv i šťávy zeleninové. Návštěvníci si budou moci nakoupit i ochutnat šťávu z rebarbory, mrkve, rajčatovou šťávu, šťávy z červené řepy, z kysaného zelí, z rakytníku, z brusinek a spoustu dalšího, včetně vína z ostružin, jahod, višní a borůvek.

Zelináři přivezou všechen podzimní sortiment. Budeme mít čest představit Praze račetickou cibuli od Slaného. Pan Ryšavý ze specializované farmy za její kvalitu před pár dny obdržel 1. cenu v soutěži Regionální potravina roku, v Ústeckém kraji. Spolupráce Karlínských farmářských trhů s Agrární komorou ČR začíná nést ovoce a postupně budeme návštěvníkům představovat další oceněné produkty a výrobky z celých Čech i Moravy.

Farm____sk___trh_Karl__n_28.7..jpgNáš stálý prodejce Řeznictví a uzenářství Václav Kozel z Týna nad Vltavou, který v Karlíně prodává své úžasné bezlepkové špekáčky, klobásy, tlačenku a sulc, se v téže soutěži o regionální potravinu Jižních Čech umístil se salámem Václavák na třetím místě. Pan Kozel i Václavák budou ke koupi po pravé straně kostela.

A další velkou novinkou bude zvěřina a zvěřinové klobásy z podhůří Jeseníků. Majitel obory a farmy pan Rýznar nic nenechal náhodě, objel a prohlédl si pražské trhy a vybral si Karlín, ve kterém bude nabízet jelení a staročeskou klobásu (jelení musí obsahovat nejméně 51 procent jeleního masa), maso ze srnčí kýty a když se zdaří, tak i jelena.

Na trh se vrací pštrosí farma Studánka s nabídkou zdravého masa. A vepřové maso z vlastních chovů přiveze i firma TORO z Vysokého Mýta.

Jako obvykle bude k dispozici kompletní nabídka sortimentu pekařství Štefan z Lukové od Orlických hor, pekařství Pištec z Kolína, Středovy pekárny z Kutné hory, pekárny z Držkova a další koláče, frgály a jiné pekařské dobrůtky malých výrobců.

V provozu budou kavárny po obou stranách kostela sv. Cyrila a Metoděje a v provozu bude i dětský koutek s výtvarnou dílnou.

Prostě v Karlíně bude jako vždycky hezky a dobře i kdyby pršelo.

Karlínské farmářské trhy:

Karlínské náměstí, Praha 8, okolí kostela sv.Cyrila a Metoděje, 

Sobota 7:30 – 14h. 

Metro B /Křižíkova/, metro C,B /Florenc/, tram 8, 24, tunel pro pěší v Thámově ulici mezi Karlínem a Žižkovem, dostatek parkovacích míst (bez modré zóny)

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,