Ne plastům je stále silnější: 100% kompostovatelné obaly Lifefood ušetří 1200 kg plastu ročně

lifefood-logo_1.gif Česká společnost Lifefood představila nové produkty ve 100% kompostovatelných bio obalech.   

Ročně se ušetří 1200 kilo odpadu, což je dobrá zpráva pro životní prostředí. Lifefood ve své aktivitě bude pokračovat i nadále. Do této nejšetrnější verze eko obalů (kromě vícerázových obalů) postupně hodlá převléct většinu svých produktů.

„Je to opravdu velký krok ke změně. Vytvořit 100% rozložitelný obal je poměrně náročné. Častou potíží je například trvanlivost nebo odolnost, případně plná ekologičnost etikety a tisku. Nám se podařilo tyto obtíže překonat a jsme rádi, že můžeme své produkty nyní balit do takového obalu, který nezatíží planetu dalším odpadem,“ říká Tereza Havrlandová, majitelka společnosti Lifefood a dodává: „Věříme, že v kompostovatelných obalech je budoucnost a že za chvíli už bude normální být bez plastů. Jsme zkrátka optimisti a něco pro to děláme,“ usmívá se.

Lifefood_sn__dane445.jpgLifefood je česká společnost, která vyrábí zdravé snacky. Tyčinky, krekry, sladkosti, brambůrky – vše v nadstandardní bio a raw kvalitě. A právě balení jídla je velice náročná disciplína. Musí se sejít hygienické a legislativní požadavky na ochranu jídla se stále rostoucí poptávkou po minimalizaci odpadů. V Lifefoodu se podařilo dát všechny aspekty dohromady a tak zabalili do těchto eko obalů nejen první řadu sypkých snídaňových směsí Life Breakfast, ale postupně přechází s novými obaly i na další produkty.

„Mám radost, že se podařilo do „hnědých sáčků“ dostat i superfoods neboli superpotraviny a  proteinové směsi. Doposud jsme je museli balit do plastových dóz, takže tato změna mě skutečně těší. Každý obal se počítá,“ říká Havrlandová, „ co nevidět budeme v biodegradabilních sáčcích balit i naše krekry a chleby. Ovšem nejnáročnější projekt je přechod na kompostovatelné folie u energy tyčinek Lifebar, u kterých se jedná o dost náročný vývoj a změna bude ještě několik měsíců trvat“. Připomíná však, že obaly nejsou jedinou oblastí, které je potřeba se věnovat.

„Ještě důležitější je snažit se, aby obaly a odpad vůbec nevznikaly. U nás například recyklujeme veškerý bioodpad, máme na to speciální stroj, která bioodpad mění na užitečný kompost. Samozřejmě recyklujeme papír nebo třeba preferujeme elektronickou komunikaci na úkor neustálých tisků papírů. Naše výroba jede na ekologickou energii z obnovitelných zdrojů. A tak by se dalo pokračovat.“ 

Kdyby se vás někdo zeptal, jestli jste ochotni věnovat pár halířů na to, že ušetříte planetu pro naše děti, co byste odpověděli? A to je právě volba, kterou děláme denně našimi peněženkami. Korunový rozdíl může být rozdílem mezi firmou, za kterou se vrší tuny odpadů a nebo firmou, která investuje do nových technologií a snaží se minimalizovat dopad své činnosti a společnosti také něco vracet.

Lifefood patří právě k těm druhým zmíněným. Je postaven na ideálech nenásilí, spolupráce a šetrnosti vůči planetě Zemi. Od jeho vzniku v roce 2006 je společnost striktně veganská, neustále minimalizuje dopady své činnosti na životní prostředí a preferuje „dobré“ vztahy na úkor tvrdého byznysu. I proto je součástí nově vznikajícího společenství pod názvem Slušná firma. Společenství firem, kterým záleží na tom, kam se dnešní společnost ubírá, a jsou si vědomy odpovědnosti kterou nesou ekonomické komerční subjekty za stav planety i lidstva.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,