Navštívili jsme za vás: Čejkovické slavnosti přilákaly tisíce návštěvníků

Stanky_1.jpg Společnost SONNENTOR, tradiční výrobce biočajů, biokoření a dalších bioproduktů, otevřela svou bránu v historií opředených jihomoravských Čejkovicích. Na její první Čejkovické bylinkové slavnosti zavítaly odhadem 4 tisíce lidí.  

Kopec nad Temlářskými sklepy se v neděli 5. září stal místem setkání všech příznivců bylinek, čajů a koření. Byl pro ně připraven bohatý program ochutnávek čajů a koření, ale také biolahůdek od společnosti PRO-BIO.

Hala_sklad.jpg„Takové množství návštěvníků jsme opravdu nečekali, jsme nadšení. Pevně věřím, že se lidem program líbil a že jim dnešní dobrá nálada vydrží. My v SONNENTORU se o to rozhodně budeme snažit,“ komentoval dnešní den Josef Dvořáček, ředitel SONNENTOR Česká republika.

Johanes_Gutman_a_Josef_Dvoracek.jpgJohannes Gutmann, majitel SONNENTOR a Josef Dvořáček, ředitel SONNENTOR Česká republika, přemýšlí, kde udělají společné foto pro novináře.

Návštěvníci, kterých se do jihomoravských Čejkovic v krásném podzimním počasí sjelo na 4 tisíce nejen z Moravy, ale také z Čech, Maďarska a Rakouska, mohli nahlédnout zblízka do provoněného prostředí zpracování a výroby čajů. Malý biojarmark i bohatý program pro děti byly dalšími zajímavostmi této pozdně-letní akce. Nechyběla ani ochutnávka biovín z přilehlých vinohradů a řada návštěvníků využila možnosti  prohlídky sousedních historických Templářských sklepů.

Hala_se_zelenou_strechou.jpgPo celé odpoledne byly pro návštěvníky přichystány nejen dva prohlídkové okruhy ve zpracování a výrobě čajů, ale také ochutnávky čajů, koření i dalších biospecialit SONNENTORu. Komu to nestačilo, mohl navštívit mini biojarmark, biokavárnu, stánek s řemeslnými výrobky, ochutnávku biovín Templářských sklepů, nebo se posilnit opékanými masovými specialitami i výbornými bio palačinkami od společnosti PRO-BIO. Pro zahrádkáře byla přichystána bylinková zahrádka s možností zakoupení bylin v kontejnerech, pro děti potom dobrodružná stezka pro malé rarášky i jízda na ponících. K poslechu hrála dechová hudba Vinařinka z Čejkovi a vystoupil dětský taneční soubor Kyjovánek a Iskérka s doprovodem cimbálové muziky.

Ochutnavka_caju.jpg Skladové prostory jedné z výrobních hal byly přeměněné na velkou biokavárnu, kde se podávala tradiční káva Sonnentoru Vídeňské pokušení i tradiční jihomoravské koláčky. Návštěvníci měli možnost projít také velkou ochutnávkovou stezkou čajů a koření. Především nové směsi květů a koření byly pro mnohé opravdu něčím novým. Květy slunečnice, měsíčku, chrpy nebo růže dávají kořenícím směsím přidanou hodnotu. Pokrmy jsou nejen dobře okořeněné, ale i hezky nazdobené. Originální názvy kořenících směsí jako Dobrá nálada, Štěstí, Všechno nejmilejší nebo Anděl strážný dávají produktům nové emoce. 

„Kvalitu při výrobě čajů a koření garantuje samotný fakt pěstování v ekologických rodinných zemědělských farmách a velmi úzká, dlouhodobá a oboustranně výhodná spolupráce s místními ekozemědělci, kteří pro firmu bylinky a koření pěstují. Tím jsme schopni zajistit tu nejvyšší kvalitu i garantovaný původ výchozí suroviny, která je potom součástí jednotlivých produktů SONNENTORu. Věřím, že otevření našich provozů veřejnosti a seznámení s principy šetrného zpracování biosurovin a zajímavý doprovodný program byl pro návštěvníky atraktivní podívanou,“ doplňuje Josef Dvořáček.

Stanky.jpg „A protože je září, měsíc biopotravin, můžete se s bylinkami a kořením Sonnentoru z Čejkovic setkat také na dalších akcích např. 12.9.2010 na Biodožínkách v Nenačovicích u Berouna, 15.9.2010 na dni ochutnávek v Praze v prodejně Country Life v Dejvicích, 17.-19.9. na biojarmarku na Toulcově dvoře v Praze, 1.-2.10. na biojarmarku na Zelném trhu v Brně a také ve spoustě obchůdcích biopotravin a zdravé výživy po celé republice pozval na závěr všechny přítomné ředitel Sonnentoru Josef Dvořáček.

Společnost SONNENTOR s.r.o., v českém překladu známá také jako Sluneční brána, se od roku 1992 zabývá výrobou biočajů a biokoření z toho nejlepšího, co v přírodě najdete. V současnosti firma úzce spolupracuje se 170 ekologickými farmami především z České republiky a z Rakouska. Dnes má SONNENTOR v České republice 70 zaměstnanců. Firma vyváží přes 600 druhů produktů z kontrolovaného ekologického zemědělství do více než 45 zemí celého světa.


Historie společnosti SONNENTOR

Společnost SONNENTOR (česky Sluneční brána) byla založena v roce 1988 ve Waldviertlu v severním Rakousku jako obchodní společnost s bylinkami a kořením. Nápad spojit produkty ekologických farem z regionu i zahraničí a označit je logem smějícího se sluníčka byl základem úspěchu pro zakladatele společnosti Johannese Gutmanna.

Zebrinak_s_dynemi_1.jpgV Čejkovicích u Hodonína firma zakoupila a postupně opravila starý Havlíčkův mlýn, který se stal sídlem SONNENTORU v České republice. Od začátku je její hlavní ideou hluboká, dlouhodobá a oboustranně výhodná spolupráce zpracovatelské společnosti spolu s biofarmáři. Základním motivem je zpracování a výroba produktů z kontrolovaného ekologického zemědělství – jakožto jediná možná alternativa průmyslovému velkozemědělství se všemi jeho problémy, jako jsou nadprodukce, potravinové skandály, znečištění biosféry a genové manipulace.

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,