Nalok.cz – Nakupujte lokálně

Nalok.cz_logo_1.jpg Na web www.Nalok.cz – Nakupujte lokálně jste možná již narazili. Jedná se o informační a prodejní portál pro farmáře a jejich lokální zákazníky.  

Web vznikl vloni na jaře, ale jeho příprava začala již o mnoho měsíců dříve. „Celá myšlenka vlastně vznikla už o prázdninách 2009, když jsme přemýšleli, jak se, opět, dostat k přísunu zdravých a kvalitních produktů takříkajíc „přímo ze zahrádky“, na který jsme byli všichni zvyklí, když jsme ještě bydleli s rodiči na Moravě. Teď jsme se sami mnozí z nás stali rodiči a rádi bychom stejně kvalitní produkty přinesli i našim dětem, protože již žijeme mnohdy stovky kilometrů od našich rodných vesniček a babiček...,“ vzpomíná na prvotní impuls zakladatelka projektu, Michaela Romanová.

Nyní je Nalok.cz v režii mladého, mezinárodního týmu. Část týmu sídlí v Praze a na Moravě, část pak v současné chvíli bydlí v Americe, přesněji v Seattlu. I když se může na první pohled zdát přinejmenším zvláštní vést lokální projekt z nelokální Ameriky, má to své výhody. Když jde jedna část týmu spát, ta druhá právě vstává a tak Váš email, dotaz či telefonát nezůstane ležet ladem ani pár hodin. „Zakládáme si na kvalitním zákaznickém servisu – vždy se snažíme vyjít vstříc jak farmářům a výrobcům, tak samotným zákazníkům,“ doplňuje za tu „českou“ část týmu Hana Petraturová. 

Co tedy na Naloku najdete?

Především své lokální farmáře a prvovýrobce. Hledáte kvalitní mléčné produkty, ovoce, dobrého zelináře, řezníka, včelaře nebo snad cukráře? Najdete je na Naloku – podle Vašeho města, adresy, jména výrobce či produktů, které nabízí. Některé z produktů si pak můžete koupit v novém eShopu, který se pravidelně plní novými lokálními dobrotami. Pokud jste, stejně jako my, propadli farmářským trhům, na Naloku najdete jejich aktuální kalendář. Ke každému z trhů se pak můžete přidat mezi přátele a získávat tak pravidelné informace emailem. Nechybí ani informace o bedýnkách nebo možnost si zde založit svou vlastní bedýnkářskou komunitu.

Jaký bude rok 2011? Nalok.cz buduje vlastní síť farmářských trhů na Moravě, aktivně spolupracuje s Regionálními značkami a stále vylepšuje celý systém, aby lokální farmáři a producenti měli blíže ke svým zákazníkům a naopak.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,