Nalok.cz – Nakupujte lokálně

Nalok.cz_logo_1.jpg Na web www.Nalok.cz – Nakupujte lokálně jste možná již narazili. Jedná se o informační a prodejní portál pro farmáře a jejich lokální zákazníky.  

Web vznikl vloni na jaře, ale jeho příprava začala již o mnoho měsíců dříve. „Celá myšlenka vlastně vznikla už o prázdninách 2009, když jsme přemýšleli, jak se, opět, dostat k přísunu zdravých a kvalitních produktů takříkajíc „přímo ze zahrádky“, na který jsme byli všichni zvyklí, když jsme ještě bydleli s rodiči na Moravě. Teď jsme se sami mnozí z nás stali rodiči a rádi bychom stejně kvalitní produkty přinesli i našim dětem, protože již žijeme mnohdy stovky kilometrů od našich rodných vesniček a babiček...,“ vzpomíná na prvotní impuls zakladatelka projektu, Michaela Romanová.

Nyní je Nalok.cz v režii mladého, mezinárodního týmu. Část týmu sídlí v Praze a na Moravě, část pak v současné chvíli bydlí v Americe, přesněji v Seattlu. I když se může na první pohled zdát přinejmenším zvláštní vést lokální projekt z nelokální Ameriky, má to své výhody. Když jde jedna část týmu spát, ta druhá právě vstává a tak Váš email, dotaz či telefonát nezůstane ležet ladem ani pár hodin. „Zakládáme si na kvalitním zákaznickém servisu – vždy se snažíme vyjít vstříc jak farmářům a výrobcům, tak samotným zákazníkům,“ doplňuje za tu „českou“ část týmu Hana Petraturová. 

Co tedy na Naloku najdete?

Především své lokální farmáře a prvovýrobce. Hledáte kvalitní mléčné produkty, ovoce, dobrého zelináře, řezníka, včelaře nebo snad cukráře? Najdete je na Naloku – podle Vašeho města, adresy, jména výrobce či produktů, které nabízí. Některé z produktů si pak můžete koupit v novém eShopu, který se pravidelně plní novými lokálními dobrotami. Pokud jste, stejně jako my, propadli farmářským trhům, na Naloku najdete jejich aktuální kalendář. Ke každému z trhů se pak můžete přidat mezi přátele a získávat tak pravidelné informace emailem. Nechybí ani informace o bedýnkách nebo možnost si zde založit svou vlastní bedýnkářskou komunitu.

Jaký bude rok 2011? Nalok.cz buduje vlastní síť farmářských trhů na Moravě, aktivně spolupracuje s Regionálními značkami a stále vylepšuje celý systém, aby lokální farmáři a producenti měli blíže ke svým zákazníkům a naopak.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,