Najděte si „svou” domácí přípravu kávy s videonávody doubleshotu

Doubleshot_Frenchpress__4_.jpg Zavřené kavárny jsou ideální příležitost začít si super kávu jako z kavárny připravovat doma. Doubleshot už skoro 10 let ukazuje, jak jednoduché to je.   

Stačí si vybrat, která metoda je pro vás ta pravá podle toho, jaký přístup ke kávě máte. Teď navíc připravil se svou baristkou Terezou Balou i jednoduché videonávody pro nejběžnější metody. Všechny je najdete prakticky pohromadě na http://pripravakavy.cz/. Takže můžete i kouknout, který postup vám bude vyhovovat

Na přípravu skvělé filtrované kávy doma potřebujete jen pár věcí:

  • skvělou zrnkovou kávu
  • mlýnek (stačí bohatě ruční za pár set)
  • papírový nebo jiný filtr
  • digitální kuchyňskou váhu
  • filtrační metodu (Aeropress, překapávač, French Press…)

A kterou zvolit?

Chytráček  - jednodušší (a levnější) už to nebude. Tahle metoda se hodí, i když ráno spěcháte a chronicky nemáte čas ani chuť si s kávou hrát. Nasypete mletou kávu, zalijete horkou vodou a po 3,5 minutách jen postavíte na šálek (klidně to go) a sám prokape.

Moccamaster (Cup one)  - kafe, rychle, hodně. Všechno kromě mletí udělá sám, včetně nalití do odnosového hrníčku. Existuje ve dvou velikostech, kdy větší udělá až litr kávy naráz, menší (Cup one) přesně jeden šálek. Ideální pro všechny, kdo chtějí kávu pít, ne se jí zabývat.

Doubleshot_V60_1.jpgAeropress - ideální, pokud si kávu chcete dopřát kdekoliv. Vejde se do jakéhokoliv zavazadla, je skoro nesmrtelný a špičkovou kávu dodá naprosto kdekoliv, kde seženete vroucí vodu.

French Press - designovka, která bude zdobit kuchyň. A také vám nikdy nedojdou filtry, protože káva se tu filtruje přes kovové sítko. French Press je prostě užité umění, ve kterém se funkce a design doplňují.

V60 - pokud chcete u přípravy kávy relaxovat. Trvá trošku déle, protože kávu přes filtr extrahujete pomalým litím vody. Ale je to tak uklidňující, až meditační činnost, že to rozhodně není na škodu. Takže ideální pro všechny, kdo hledají svůj „kávový rituál”.

Chemex - na dva šálky naráz ideální. Zní to chemicky, ale káva z něj je dokonale čistá a jemná. A na rozdíl od předchozích metod si v něm snadno připravíte dva šálky naráz. Hodí se tedy hlavně do domácností se dvěma kávomilci nebo častými návštěvami.

Vacuum Pot - káva pro kávové geeky. S tímhle vybavením rozhodně uděláte dojem. Možná to není nejjednodušší ani nejrychlejší metoda, ale uvidíte, jak zaujme návštěvu. Jakobyste vybalili chemickou laboratoř.

(Všechny metody koupíte na www.doubleshot.cz a návod na přípravu + ceny vybavení najdete vždy v odkazu na danou metodu.)

Doubleshot s.r.o. je českou lokální pražírnou výběrové kávy a společným projektem kávových nadšenců. Společnost byla založena v létě 2010 s jediným cílem: nabízet kávu bezprecedentní kvality a zároveň si vážit přírody a mít úctu k práci farmářů. Většina káv nabízených na www.doubleshot.cz nese označení Káva z rukou farmáře, což v praxi znamená, že kromě exkluzivní chuti se doubleshot zaručuje za to, že osobně navštívil alespoň jednou danou kávovou farmu, je s farmářem v přímém kontaktu a minimální cena zaplacená producentovi kávy je vždy alespoň o 25 % vyšší, než minimální garantovaná cena v systému Fairtrade.

Kromě výběrové kávy nabízí doubleshot i vybavení především pro domácí přípravu kávy, kávové kurzy pro veřejnost a školení profesionálů. Vlastní a provozuje také tři pražské kavárny – Můj šálek kávy (Karlín), Místo (Hradčanská), espresso bar v Alza.cz (Holešovice).

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,