Nadační fond Tesco: Pomáhat má vždy cenu

Nadacni_fond_Tesco_1.jpg „Založení Nadačního fondu Tesco je logickým vyústěním naší dlouholeté systematické podpory a pomoci neziskovému sektoru. Jeho vznikem chceme nejen potvrdit náš závazek vůči společnosti a zúročit bohaté zkušenosti v oblasti filantropie, ale i naše dobročinné aktivity rozšířit. Charitativní činnost by měla být pro každou moderní a odpovědnou firmu samozřejmostí a měla by jít ruku v ruce s její obchodní strategií,“ říká Eva Williams, členka představenstva společnosti Tesco Stores ČR a.s.  

Nadační fond Tesco založila společnost Tesco Stores ČR, a.s. jako samostatný právní subjekt. Fond bude zastřešovat veškeré aktivity v oblasti společenské zodpovědnosti a charity, které Tesco dosud realizovalo, a zároveň vyvíjet nové projekty a způsoby charitativní pomoci. Zaměřovat se bude především na podporu neziskových organizací, které působí v oblasti vědy, výchovy a vzdělávání nebo se specializují na rozvíjení volnočasových aktivit a talentu dětí a mládeže. Podporu nadačního fondu mohou získat rovněž organizace zaměřené na péči o zdravotně postižené či sociálně znevýhodněné občany. Důležitou součástí činnosti fondu bude i podpora zdravého životního stylu, ochrany životního prostředí či pomoc při živelných katastrofách.

Nadační fond Tesco navíc rozšíří původní aktivity Tesco v uvedených oblastech i o pomoc konkrétním rodinám a jednotlivcům, kteří se například ocitli v tíživé životní situaci nebo pečují o handicapované či vážně nemocné děti.

„Nadační fond Tesco bude ve své charitativní činnosti plně využívat specifik maloobchodní oblasti. Mezi ně patří zejména možnost spojit společný potenciál - jak samotné firmy, tak zaměstnanců, dodavatelů a obchodních partnerů a v neposlední řadě zákazníků," vysvětlila Eva Williams a dodala: „Ceníme si všech, kteří se společně s námi jakýmkoliv způsobem zapojili a zapojují do podpory neziskového sektoru a dokazují tak, že jim není lhostejný osud nemocných, postižených či jinak znevýhodněných lidí okolo nás."

Nadační fond Tesco bude každoročně spolupracovat s partnerem roku, v jehož prospěch bude organizovat největší dobročinné aktivity, zejména sbírkové akce.
Kromě toho bude ale formou darů přispívat i dalším jednotlivým žadatelům z řad fyzických i právnických osob, které vybere buď za základě zpracování vyhlášeného projektu, nebo podle vlastního posouzení potřebnosti podpory. Pod hlavičkou fondu budou pokračovat také dosavadní charitativní projekty společnosti, zejména Tesco Běh pro život, vánoční sbírky, dary místní neziskové organizaci u příležitosti otevření nového obchodu, sběr obnošeného šatstva a jeho věnování potřebným, výprodej vzorků ve prospěch charitativních účelů či dobrovolnictví zaměstnanců firmy.

Tesco podporuje neziskový sektor dlouhodobě. V roce 2008 na dobročinné účely ve spolupráci se svými partnery, zaměstnanci a zákazníky věnovalo celkem bezmála 15 milionů korun.

Zdroj: Tisková zpráva Tesco

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft únor rgt
Po Út St Čt So Ne
5           1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,