Na rodinné farmy za zdravými potravinami a spoustou zábavy

O tomto víkendu startuje již čtvrtá série Selských slavností, kterou pořádá Asociace soukromého zemědělství opět na farmách svých členů v různých koutech republiky.   

Tentokrát se akce uskuteční v rámci projektu „To dobré z pole na talíř“ a dají nahlédnout nejen pod pokličku hospodaření na rodinné farmě, ale nenechají ani nikoho na pochybách o tom, jak vznikají a chutnají zdravé a kvalitní potraviny. První letošní celodenní slavnost se bude konat v neděli 11. června ve Stáji Židovice u Libčevsi na Lounsku, která se v roce 2008 umístila mezi pěticí nejlepších v soutěži ASZ ČR Farma roku.

Stáj Židovice poskytuje komplexní služby pro majitele koní spojené s ustájením, tréninkem a veškerou péčí o jejich čtyřnohé svěřence. Aktuálně se na statku nachází 75 koní - z nich 15 vlastních, zhruba dvacítka westernových a zbylí s parkurovým zaměřením. Majiteli stájí Ondřeji Pospíšilovi se v rámci parkurového skákání do 150 cm podařilo probojovat mezi českou elitu. I sama židovická stáj je častým hostitelem celé řady závodů, po celý rok pak je otevřena dětem. Od září do června tu pro děti ve věku od tří do 15 let funguje jezdecký kroužek, o prázdninách pak příměstský tábor.

Slavnosti_Zidovice445.jpgUkázky jezdeckých disciplín budou připraveny i pro návštěvníky Selských slavností, stejně tak jim bude umožněna jízda na koních. Dlouholetý osvědčený partner Asociace - společnost Park Tři Věže, zajistí bohatý doprovodný program v podobě naučných stezek či velké herny pod širým nebem. Slow Food Prague - organizace, která celosvětově podporuje využití lokálních plodin a potravin, nachystala pro děti workshopy a gastro hry ve stylu „Škola chutí - jíme a poznáváme všemi smysly.“ Nebude chybět ani zpívání a tancování s Myš & Maš, bubnování pro celou rodinu, malování na obličej a balónkování.    

Zkrátka ale nepřijdou ani dospělí. Dočkají se praktické ukázky zpracování místních surovin spojené s ochutnávkou, kulinářské historky jim povypráví a knížky o vaření podepíše Halina Pawlowská, budou moci zhlédnout i dokumenty o zdravých potravinách. A na závěr celého dne je čeká vystoupení kapely Pragtet. 

Slavnosti v Židovicích budou předcházet v sobotu 10. června dvě akce regionálního charakteru, a to v Kunclově mlýně v Brzině na Sedlčansku a na Farmě rodiny Němcovy v Netíně na Žďársku. I zde bude zajištěn celodenní doprovodný program pro rodiny s dětmi. 

Slavnosti_Zidovice4451.jpg

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Které vlastní značky supermarketů pro biopotraviny znáte?

 Kalendář akcí

lft 2018 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18   1 2 3 4 5 6
19 7 8 9 10 11 12 13
20 14 15 16 17 18 19 20
21 21 22 23 24 25 26 27
22 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,
Karolina: Skvělý nápad, jak zabránit klíčení a to bez použití chemie!...
Ekologická revoluce ve skladování brambor,
Vlastimil: Chci objednat husu asi 4-5 kg na Svatého Martina. Jak ji mohu objednat?...
Je libo domácí svatomartinskou husu nebo kachnu?,
Roman: druhým rokem dělám právě prevenci ohledně varroa. A to tím že vždy...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Monika: Dobrý den,krásně jste to shrnul,sepsal.Ani nevím kdy jsem prvně vyprala...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
David: Dobrý den přátelé, chtěl bych poprosit VÁS Odpovědět na několik...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
marie: Mám k tomuto dotaz:jsem na biofarmě v horách,v zimě krmeny krávy pouze...
Jak výživa zvířat ovlivní chuť a kvalitu produktu?,
jana: Pokud tam není napsáno co ta značka znamená, dá se to dohledat na webu....
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,