Na rodinné farmy za zdravými potravinami a spoustou zábavy

O tomto víkendu startuje již čtvrtá série Selských slavností, kterou pořádá Asociace soukromého zemědělství opět na farmách svých členů v různých koutech republiky.   

Tentokrát se akce uskuteční v rámci projektu „To dobré z pole na talíř“ a dají nahlédnout nejen pod pokličku hospodaření na rodinné farmě, ale nenechají ani nikoho na pochybách o tom, jak vznikají a chutnají zdravé a kvalitní potraviny. První letošní celodenní slavnost se bude konat v neděli 11. června ve Stáji Židovice u Libčevsi na Lounsku, která se v roce 2008 umístila mezi pěticí nejlepších v soutěži ASZ ČR Farma roku.

Stáj Židovice poskytuje komplexní služby pro majitele koní spojené s ustájením, tréninkem a veškerou péčí o jejich čtyřnohé svěřence. Aktuálně se na statku nachází 75 koní - z nich 15 vlastních, zhruba dvacítka westernových a zbylí s parkurovým zaměřením. Majiteli stájí Ondřeji Pospíšilovi se v rámci parkurového skákání do 150 cm podařilo probojovat mezi českou elitu. I sama židovická stáj je častým hostitelem celé řady závodů, po celý rok pak je otevřena dětem. Od září do června tu pro děti ve věku od tří do 15 let funguje jezdecký kroužek, o prázdninách pak příměstský tábor.

Slavnosti_Zidovice445.jpgUkázky jezdeckých disciplín budou připraveny i pro návštěvníky Selských slavností, stejně tak jim bude umožněna jízda na koních. Dlouholetý osvědčený partner Asociace - společnost Park Tři Věže, zajistí bohatý doprovodný program v podobě naučných stezek či velké herny pod širým nebem. Slow Food Prague - organizace, která celosvětově podporuje využití lokálních plodin a potravin, nachystala pro děti workshopy a gastro hry ve stylu „Škola chutí - jíme a poznáváme všemi smysly.“ Nebude chybět ani zpívání a tancování s Myš & Maš, bubnování pro celou rodinu, malování na obličej a balónkování.    

Zkrátka ale nepřijdou ani dospělí. Dočkají se praktické ukázky zpracování místních surovin spojené s ochutnávkou, kulinářské historky jim povypráví a knížky o vaření podepíše Halina Pawlowská, budou moci zhlédnout i dokumenty o zdravých potravinách. A na závěr celého dne je čeká vystoupení kapely Pragtet. 

Slavnosti v Židovicích budou předcházet v sobotu 10. června dvě akce regionálního charakteru, a to v Kunclově mlýně v Brzině na Sedlčansku a na Farmě rodiny Němcovy v Netíně na Žďársku. I zde bude zajištěn celodenní doprovodný program pro rodiny s dětmi. 

Slavnosti_Zidovice4451.jpg

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft únor rgt
Po Út St Čt So Ne
5           1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,