Na přání zákazníků otevírá druhý Farmářský obchod v Plzni

Farmarsky_obchod_Plzen_logo.jpg První Farmářský obchod byl otevřen v květnu 2011 v Plzni a jeho provozovatelé slibovali, že nejpozději za rok otevřou druhý obchod v jejím centru.  

Tento slib plní. Ve středu 28. března v 11 hodin (pro veřejnost ve 13 hodin) slavnostně otevřou druhý Farmářský obchod v Šafaříkových sadech 3 v Plzni (nedaleko hotelu Continental).

Farmářské obchody v Plzni

Farmářský obchod již téměř rok nabízí potravinářské produkty od konkrétních malých a středních zpracovatelských podniků, pěstitelů i chovatelů. Sortiment obsahuje zeleninu, ovoce, mléčné produkty, uzeniny, maso z ekologických chovů, ryby, med, pečivo, víno, pálenky, mošty… Všechny potraviny jsou tuzemského původu. „Stále platí, že vybíráme ty nejkvalitnější potraviny s tváří (jasným dohledatelným původem). Prvořadá pro nás zůstává kvalita. Nejen chuť a vůně, ale i způsob produkce, zpracování a původ. Všechny prodávané potraviny máme osobně vyzkoušené. Nabízíme skutečně jen to nejlepší, co tuzemští farmáři produkují. Zájem našich zákazníků to potvrzuje. Otevření druhého obchodu si totiž vynutili naši zákazníci, kterých přibývá“, vysvětluje jednatel Farmářského obchodu s.r.o. Tomáš Popp.

Farmarska_prodejna_Plzen_445.jpgDruhý Farmářský obchod nabídne stejně široký sortiment jako obchod na Slovanech. Zákazníci si budou moci koupit například zeleninu z Litoměřicka, vajíčka z volného odchovu nosnic nedaleko Domažlic, kuřata z farmy Loužná a ze Sedlčan, hovězí maso z ekologického chovu Angus Farm, farmy Rudolec, jehněčí maso z biofarmy v Abertamech, klobásy od pana Dvořáka z Bělé nad Radbuzou, tradiční i sušenou šunku, šunkový salám, poctivě vyráběný gothajský salám, slaninu, špek od uzenáře Šnebergera ze Železné rudy, špekáčky, párky, taliány z Angus Farm, med, sýry z biofarmy v Abertamech, farmy ZPZ, farmy rodiny Němcovy mléčné výrobky z minimlékárny Joma, česnek (modrý paličák) od pěstitelů z Litoměřic, jablka a mošty ze sadů v Nebílovech a mnoho dalšího. Sortiment Farmářského obchodu je neustále rozšiřován.  

Otevřeno bude od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin. Obchod najdete v Šafaříkových sadech 3 v Plzni nedaleko hotelu Continental. Kompletní informace jsou umístěny na www.farmarsky-obchod.cz

Farmářské obchody zvyšují kulturu stravování…

Stravování je součástí kultury stejně jako hudba či divadlo. Proto do Plzně – Evropského hlavního města kultury 2015 Farmářské obchody výborně zapadají. Plzeň se již proslavila díky nejlepším farmářským trhům v ČR (deník DNES, 2011), které jsou od roku 2010 pořádány občanským sdružením ENVIC. „Jako návštěvník Plzeňských farmářských trhů pořádaných v Pallově ulici a zákazník Farmářského obchodu na Slovanech jsem rád, že se otevírá i druhý obchod, navíc v centru města. Plzeňané budou mít k lahůdkám od konkrétních farmářů ještě blíž. Střed města ožije dalším zajímavým obchodem. Z toho mám velkou radost,“ vysvětluje svůj postoj primátor města Plzně Mgr. Martin Baxa. Pan primátor bude jedním z hostů slavnostního otevření druhého Farmářského obchodu. Dalšími hosty budou někteří z našich dodavatelů: Václav Silovský – ANGUS FARM, Tomáš Březina – Farma Loužná, Petr Zeman – Pekařství Zeman, Arnošt Dvořák – uzenář z Bělé nad Radbuzou. Součástí slavnostního otevření budou i ochutnávky některých prodávaných potravin.    

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,