Na Jiřáku se bude nalévat růžové.

V sobotu 12. května 2012   od 10:00 do 21:00 budou moci oslavit nejen obyvatelé třetího pražského obvodu, ale i ostatní pražané Růžový máj 2012.  

Jde o degustační festival českých a moravských růžových vín. Na náměstí Jiřího z Poděbrad se představí 15 tuzemských vinařů výhradně s růžovými víny. Stánky budou postaveny na chodníku, po obou stranách, přímo naproti kostelu. Z obou stran bude „Růžovou ulici“ uzavírat gastronomie, které se k růžovému dobře hodí a s růžovými víny se dobře snoubí.

Za všechny jmenujme alespoň vynikající alsaský slaný koláč „Tarté flambée“, který bude nabízen ve třech verzích: cibule-slanina, tři druhy sýrů a uzený losos. Slavnostní přípitek proběhne v 11:00. Vedle občerstvení zůstanou po celé „růžové“ odpoledne na tradičním farmářském tržišti Jiřák ti farmáři a výrobci, kteří nabízejí sýry, uzeniny, pečivo a jiné pochutiny k vínu. Návštěvníci nepřijdou ani o tradiční dopolední sobotní farmářský trh od 8:00 – 12:00. Atmosféru slavnosti doplní živá hudba v duchu jazzu a moravské cimbálovky: Od 10:00 zahájí The Original Alva Vinariko orchestra, od 14:00 se rozezní cimbálová muzika Vonička a od 17:00 do konce bude hudební prostor patřit už jen výhradně jazzu (Jazz spirit a Piňa & Co. Lada).  

Hlavní programem slavností je samozřejmě ochutnávání a degustace růžového vína. Pokud budete chtít degustovat a ochutnávat, je nutné zakoupit degustační set. Ten bude obsahovat degustační skleničku, propisovací tužku, katalog festivalových vín a 5 ks tzv. Růžových dukátů v hodnotě 50,- Kč, jimiž budou návštěvníci festivalu platit u stánků vinařů, to znamená ochutnávat, konzumovat anebo si víno koupí domů s sebou. Růžovými dukáty se bude platit také u občerstvení. Růžové dukáty budou k dispozici v tzv. Bance, při vstupu na festival, dokoupit je bude možné kdykoliv během celého dne. Jedna degustační dávka růžového bude stát od 10,- Kč, což je zároveň hodnota jednoho Růžového dukátu. Vinaři byli vybírání pečlivě, byla zohledněna hlavně kvalita a jedinečnost.

Součástí Růžového máje 2012 je Babí jaro – prodejní výstava milých věcí a rukodělných originálů od autorů a tvůrců Fler.cz a Farmářského tržiště. Jde především o šperky, fashion design, sklo, textil a keramiku od 13:00 – 21:00

Slavnosti Růžový máj 2012 budou otevřeny od 10:00 a ve 21:00 budou končit. Od 8:00 do 12:00 zároveň probíhá tradiční farmářský trh „Jiřák“.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,