Na farmářské trhy dorazily Vánoce

FT_He__ma____k_logo.jpg Farmářský trh Náplavka na Rašínově nábřeží a částečně bezobalový farmářský trh Heřmaňák na Řezáčově náměstí obohatily svou nabídku o vánoční sortiment. Náplavku navíc čeká krátká zimní pauza, Heřmaňák vstoupí do nové sezóny už 12. ledna.  

Během adventních sobot návštěvníci najdou v Praze 2 i v Praze 7 kromě klasického farmářského tržiště i dárky od českých designérů, kosmetiku nebo vánoční dekorace. „Na trhu je možné koupit například vykrajovátka, vánoční věnce, ozdoby, keramiku, dřevěné výrobky nebo ručně vyráběné hračky. Na obou trzích je navíc možné objednat už upečené cukroví nebo pořídit vše na pečení. V prodeji je vaječný koňak, budou i kapři, vinné klobásy a spousta dalšího,“ řekl Jiří Sedláček ze spolku Archetyp, který trhy Náplavka a Heřmaňák provozuje.

Vedle tradičního vánočního sortimentu jsou stále v nabídce farmářské produkty. „Farmářské trhy Náplavka i Heřmaňák zůstávají vždy zejména trhem českých farmářů a malých výrobců, proto i v předvánočním období bude nejvíce stánků nabízet klasické farmářské potraviny – zeleninu a ovoce, maso nebo mléčné výrobky. Pouze klesnou-li teploty pod nulu, bude nabídka ovoce a zeleniny omezená, aby mráz zboží nepoškodil,“ vysvětlil Jiří Sedláček.

FT_He__ma____k__41_.jpgTrh Heřmaňák v prosinci kromě vánočního sortimentu obohatí i exotické zboží. „Prvního a 22. prosince bude součástí farmářského trhu Africký den. Ve vyhřívaných stanech bude v nabídce například ovoce a zelenina přímo od farmářů z Ugandy, koření či čerstvé banány ze Zanzibaru nebo sušené ovoce vyzrálé na africkém slunci,“ popsala Šárka Sedláčková, organizátorka trhu Heřmaňák.    

Zatímco Náplavku čeká zimní pauza, na vánočně laděné trhy na Řezáčově náměstí plynule naváže další sezóna. „Poslední trh se na Náplavce bude konat 29. 12., kdy vedle farmářských trhů návštěvníky čeká i oslava příchodu nového roku. První trh by se na Rašínově nábřeží mohl konat už 2. února, vše ale záleží na počasí,“ řekl Jiří Sedláček. Heřmaňák zimní přestávku neplánuje. „Na rozdíl od většiny farmářských trhů Heřmaňák nečeká zimní pauza – poslední trh letošního roku proběhne 29. prosince a nová sezóna začne už druhou lednovou sobotu. Návštěvníkům trhu doporučujeme v zimních měsících sledovat teploměr - pokud by výrazně mrzlo, může se skladba trhu měnit. Všechny změny budou dva až tři dny před konáním trhu vždy uvedené na webu farmarsketrziste.cz nebo facebookové stránce Farmářské tržiště,“ doplnila Šárka Sedláčková.

I v příštím roce budou oba trhy bojovat proti nadbytku obalů. „Na Náplavce budeme pokračovat v zavádění vratných kelímků – rozšířit by se měla jejich nabídka i na teplé nápoje, veškerá občerstvení budou používat pouze kompostovatelné - ekologické obaly. Heřmaňák bude dál pokračovat v možnosti bezobalového nakupování,“ uvedl Jiří Sedláček. „Samozřejmě návštěvníci, kteří na Heřmaňák dorazí bez vlastních nádob, nakoupí i tak. Obaly je možné koupit přímo na trhu, navíc velká část prodejců prodává své zboží ve vratných obalech, v čemž budeme pokračovat i v roce 2019,“ doplnila Šárka Sedláčková.  

Trhy tento rok navštívily desetitisíce lidí. Zejména Náplavka je spojena s řadou doprovodných akcí, na které každoročně dorazí tisíce lidí. Chybět nebudou ani v roce 2019. „Premiérou roku 2019 bude festival létajících pivovarů „Nomád beer festival“, který se odehraje koncem jara na pražské Štvanici. V plánu je také například Růžový máj v květnu, během června Pivo na Náplavce, které se stalo s 15 tisíci návštěvníky vůbec nejúspěšnější akcí letošního roku, a v listopadu Svatomartinské víno a pečená husa,“ uzavřel Jiří Sedláček.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft únor rgt
Po Út St Čt So Ne
5           1 2
6 3 4 5 6 7 8 9
7 10 11 12 13 14 15 16
8 17 18 19 20 21 22 23
9 24 25 26 27 28 29  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Kuba: lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/...
Lidl již prodal 10 milionů porcí fair trade kávy,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,