Na BIOSLAVNOSTECH 2012 se holdovalo špaldě a slavilo 20. výročí firmy

St__nek_PRO_BIO110.jpg Do areálu společnosti PRO-BIO, s.r.o. ve Starém Městě pod Sněžníkem dorazilo druhou červencovou sobotu rekordních 2 200 návštěvníků.  

Sedmý ročník BIOSLAVNOSTÍ zvané „špaldové“, věnovala společnost PRO-BIO, s.r.o. této tradiční a zdravé plodině, která ve vývoji firmy i v jejím současném podnikání hraje velmi důležitou roli.

Špalda byla plodina, s níž jsme v roce 1992 začínali. Místo, kde první špalda v Československu po mnoha letech opět vyrostla, připomíná dnes informační tabule“, objasňuje zakladatel a jeden ze spolumajitelů firmy Ing. Martin Hutař. Na BIOSLAVNOSTECH mohli návštěvníci ochutnat špaldové pečivo, rizoto, dezert, sušenky, kafe a další občerstvení z této chutné a nutričně velmi bohaté plodiny.

Dort_20_let445.jpgTradiční trh se stánky nabízejícími pestré biopotraviny a ekologické produkty doplnil bohatý program pro dospělé i děti. Své zkušenosti s biopotravinami a zajímavé tipy předávali například gastronomický guru Pavel Maurer, výživová poradkyně Zdeňka Kolláriková nebo biopekařka Michaela Holaňová.

Pavel_Maurer.jpgVšechny zúčastněné překvapil gigantický 130 kg dort, který věnoval tým zaměstnanců k 20. výročí firmy jejím zakladatelům. „Na dort jsme použili celkem 720 vajec a byl zhotoven z 8 druhů korpusů“ prozradila jeho autorka paní Zdeňka Zendulková z cukrárny Karamel. Malé návštěvníky potěšilo loutkové představení o Udatném Špaldíkovi z království BIOHARMONIE. Usměvavá dvojice Špaldíka a Hrašinky v živém provedení pak provázela děti po celý den.

Večer patřil hudebnímu programu, v němž excelovala dnes již legendární bigbítová kapela Plastic People of the Universe. Podle slov Martina Hutaře jsou si svérázná hudba a alternativní způsob zemědělství velmi blízké. „Myslím, že to jak děláme zemědělství a zpracováváme bioprodukty má filozoficky mnoho společného s alternativními kapelami, které na BIOSLAVNOSTECH vystupují. Dobrý zemědělec i dobrý muzikant musí pochopit podstatu toho, co dělá, aby mohl vytvořit něco poctivého a přesvědčivého“, vysvětluje.

T__m_PRO_BIO445.jpgLetošní vysoká návštěvnost BIOSLAVNOSTÍ a ohlasy návštěvníků dokazují stále vzrůstající zájem o kvalitní biopotraviny. BIOSLAVNOSTI pořádá firma PRO-BIO, s.r.o. tradičně od roku 2006 vždy druhou červencovou sobotu. Již dnes je určený termín těch dalších, bude to 13. července 2013 a firma je věnuje pohance.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,