Na BIOSLAVNOSTECH 2012 se holdovalo špaldě a slavilo 20. výročí firmy

St__nek_PRO_BIO110.jpg Do areálu společnosti PRO-BIO, s.r.o. ve Starém Městě pod Sněžníkem dorazilo druhou červencovou sobotu rekordních 2 200 návštěvníků.  

Sedmý ročník BIOSLAVNOSTÍ zvané „špaldové“, věnovala společnost PRO-BIO, s.r.o. této tradiční a zdravé plodině, která ve vývoji firmy i v jejím současném podnikání hraje velmi důležitou roli.

Špalda byla plodina, s níž jsme v roce 1992 začínali. Místo, kde první špalda v Československu po mnoha letech opět vyrostla, připomíná dnes informační tabule“, objasňuje zakladatel a jeden ze spolumajitelů firmy Ing. Martin Hutař. Na BIOSLAVNOSTECH mohli návštěvníci ochutnat špaldové pečivo, rizoto, dezert, sušenky, kafe a další občerstvení z této chutné a nutričně velmi bohaté plodiny.

Dort_20_let445.jpgTradiční trh se stánky nabízejícími pestré biopotraviny a ekologické produkty doplnil bohatý program pro dospělé i děti. Své zkušenosti s biopotravinami a zajímavé tipy předávali například gastronomický guru Pavel Maurer, výživová poradkyně Zdeňka Kolláriková nebo biopekařka Michaela Holaňová.

Pavel_Maurer.jpgVšechny zúčastněné překvapil gigantický 130 kg dort, který věnoval tým zaměstnanců k 20. výročí firmy jejím zakladatelům. „Na dort jsme použili celkem 720 vajec a byl zhotoven z 8 druhů korpusů“ prozradila jeho autorka paní Zdeňka Zendulková z cukrárny Karamel. Malé návštěvníky potěšilo loutkové představení o Udatném Špaldíkovi z království BIOHARMONIE. Usměvavá dvojice Špaldíka a Hrašinky v živém provedení pak provázela děti po celý den.

Večer patřil hudebnímu programu, v němž excelovala dnes již legendární bigbítová kapela Plastic People of the Universe. Podle slov Martina Hutaře jsou si svérázná hudba a alternativní způsob zemědělství velmi blízké. „Myslím, že to jak děláme zemědělství a zpracováváme bioprodukty má filozoficky mnoho společného s alternativními kapelami, které na BIOSLAVNOSTECH vystupují. Dobrý zemědělec i dobrý muzikant musí pochopit podstatu toho, co dělá, aby mohl vytvořit něco poctivého a přesvědčivého“, vysvětluje.

T__m_PRO_BIO445.jpgLetošní vysoká návštěvnost BIOSLAVNOSTÍ a ohlasy návštěvníků dokazují stále vzrůstající zájem o kvalitní biopotraviny. BIOSLAVNOSTI pořádá firma PRO-BIO, s.r.o. tradičně od roku 2006 vždy druhou červencovou sobotu. Již dnes je určený termín těch dalších, bude to 13. července 2013 a firma je věnuje pohance.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft květen rgt
Po Út St Čt So Ne
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,