My Food chce kvalitní jídlo za dobré ceny, proto expanduje

My_Food_Market_logo110.jpg Kvalitní jídlo za dostupné ceny. To je hlavní cíl sítě prodejen a bister s kvalitními potravinami My Food Petra Borkovce.   

S tímto cílem se síť majetkově propojila s dosud konkurenčním Sklizeno a v následujících letech chystá expanzi. Do roku 2018 by měla síť zahrnovat 80 prodejen My Food a Sklizeno oproti současným 24. Nižších cen poctivých potravin chce dosáhnout zvýšením objemu výroby jeho dodavatelů a také tím, že pomůže dodavatelům snížit náklady nesouvisející s výrobou, třeba skladovací, logistické nebo marketingové. Expanzi My Food zahájí v pražských obchodních centrech.

Petr_Borkovec250.jpgPetr Borkovec zakládal v roce 2013 My Food s vizí, aby kvalitní potraviny byly široce dostupné, a to jak lokální dostupností, tak cenou. „Jsem přesvědčený, že tohoto cíle můžeme dosáhnout jedině tím, že se trh kvalitních potravin výrazně zvětší a zefektivní. Náklady producentů nesouvisející s výrobou, tedy ty, které nijak neovlivňují kvalitu, jsou aktuálně oproti konvenčním producentům extrémně vysoké, k tomu nemají producenti dostatečný odbyt, aby mohli vyrábět ve větším. Proto jsou pro část zákazníků kvalitní potraviny nedostupné. To je bariéra, kterou chceme v příštích letech odstranit budováním masivní vlastní logistiky, tím, že dodavatelům pomůžeme s marketingem a dodáme jim zázemí a k tomu mnoho míst odbytu. To sníží všem náklady a ve výsledku koncové ceny,” vysvětluje strategii Petr Borkovec, zakladatel sítě My Food. Toto musí jít samozřejmě ruku v ruce s růstem poptávky, kterou bude síť budovat tím, že budou kvalitní potraviny široce dostupné po celé ČR díky eshopu a husté síti prodejen po celé zemi.

První z bariér trhu, jeho roztříštěnost, Petr Borkovec vyřešil propojením s dosud konkurenční sítí Sklizeno. Díky tomu mohou sítě svůj rozvoj koordinovat tak, aby prodejny na sobě neparazitovaly, ale vzájemně se doplňovaly. Koncept My Food se orientuje především na lokality s velkým celodenním průtokem lidí, tedy především na prémiová obchodní centra. Sklizeno se oproti tomu bude specializovat na lokality dostupné zákazníků každodenně, s možností parkování.

My_Food_mala445.jpgPrvní pobočku kombinující prodejny potravin a bistra s nabídkou rychlého a poctivého celodenního občerstvení otevřel My Food v Brně v roce 2013. Později přidal vlastní eshop fungující dle jeho kodexu kvality a poctivosti a je na něm téměř 2000 poctivých potravin. Eshop začal v Brně a dnes obslouží téměř celou republiku, a to i čerstvými potravinami včetně masa. První pražskou pobočku otevřel v roce 2015 v karlínském Corsu. Další minimálně čtyři pobočky má v plánu otevřít během následujícího roku v některých z nejexponovanějších nákupních center v Praze - v Palladiu, na Chodově, na Černém Mostě a v dalších.

Do konce roku vzniknou také první pobočky My Food ve spoluprácí s franšízantem. Bude to pobočka v Dobřichovicích a v novém Au Parku v Hradci Králové. Rozvoj plánuje kombinací kmenových a franšízových prodejen a hodlá se orientovat především na lokality v obchodních centrech s velkým tokem lidí v největších českých městech. Zde chce lákat na občerstvení vlastní výroby a uspokojit především okamžité nákupní potřeby - hlad či chuť na něco dobrého.

Do roku 2018 pak chce ve spolupráci se Sklizeno vytvořit síť 80 prodejen ve městech nad 30 000 obyvatel a plánuje rozvoj online služeb - mimo eshop se budou týkat servisu click-and collect a rozvozu delikates a online cateringu. V roce 2017 by tak celá skupina BIG Food zahrnující sítě Sklizeno a My Food, Zdravé stravování a některé malé výrobce měla dosáhnout obratů okolo 1 miliardy Kč.

O My Food:

Síť prodejen a bister My Food založil Petr Borkovec, podnikatel a investor, v Brně v roce 2013. Cílem sítě je přinášet lidem kvalitní české i zahraniční potraviny, u kterých nemusíte kontrolovat složení ani kvalitu. Součástí nabídky jsou i vlastní potraviny - My Food disponuje vlastní zrárnou hovězího masa, řeznictvím a kuchyní pod vedení michelinského kuchaře Richarda Fuchse, která prodejny zásobuje sendviči, saláty a zákusky vlastní výroby. V prodejnách s bistrem pak nabízí celodenně dostupné moderní menu z čerstvých a kvalitních potravin. 

Aktuálně pod Značkou My Food najdete 4 pobočky v Brně a jednu v Praze.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,