My Food chce kvalitní jídlo za dobré ceny, proto expanduje

My_Food_Market_logo110.jpg Kvalitní jídlo za dostupné ceny. To je hlavní cíl sítě prodejen a bister s kvalitními potravinami My Food Petra Borkovce.   

S tímto cílem se síť majetkově propojila s dosud konkurenčním Sklizeno a v následujících letech chystá expanzi. Do roku 2018 by měla síť zahrnovat 80 prodejen My Food a Sklizeno oproti současným 24. Nižších cen poctivých potravin chce dosáhnout zvýšením objemu výroby jeho dodavatelů a také tím, že pomůže dodavatelům snížit náklady nesouvisející s výrobou, třeba skladovací, logistické nebo marketingové. Expanzi My Food zahájí v pražských obchodních centrech.

Petr_Borkovec250.jpgPetr Borkovec zakládal v roce 2013 My Food s vizí, aby kvalitní potraviny byly široce dostupné, a to jak lokální dostupností, tak cenou. „Jsem přesvědčený, že tohoto cíle můžeme dosáhnout jedině tím, že se trh kvalitních potravin výrazně zvětší a zefektivní. Náklady producentů nesouvisející s výrobou, tedy ty, které nijak neovlivňují kvalitu, jsou aktuálně oproti konvenčním producentům extrémně vysoké, k tomu nemají producenti dostatečný odbyt, aby mohli vyrábět ve větším. Proto jsou pro část zákazníků kvalitní potraviny nedostupné. To je bariéra, kterou chceme v příštích letech odstranit budováním masivní vlastní logistiky, tím, že dodavatelům pomůžeme s marketingem a dodáme jim zázemí a k tomu mnoho míst odbytu. To sníží všem náklady a ve výsledku koncové ceny,” vysvětluje strategii Petr Borkovec, zakladatel sítě My Food. Toto musí jít samozřejmě ruku v ruce s růstem poptávky, kterou bude síť budovat tím, že budou kvalitní potraviny široce dostupné po celé ČR díky eshopu a husté síti prodejen po celé zemi.

První z bariér trhu, jeho roztříštěnost, Petr Borkovec vyřešil propojením s dosud konkurenční sítí Sklizeno. Díky tomu mohou sítě svůj rozvoj koordinovat tak, aby prodejny na sobě neparazitovaly, ale vzájemně se doplňovaly. Koncept My Food se orientuje především na lokality s velkým celodenním průtokem lidí, tedy především na prémiová obchodní centra. Sklizeno se oproti tomu bude specializovat na lokality dostupné zákazníků každodenně, s možností parkování.

My_Food_mala445.jpgPrvní pobočku kombinující prodejny potravin a bistra s nabídkou rychlého a poctivého celodenního občerstvení otevřel My Food v Brně v roce 2013. Později přidal vlastní eshop fungující dle jeho kodexu kvality a poctivosti a je na něm téměř 2000 poctivých potravin. Eshop začal v Brně a dnes obslouží téměř celou republiku, a to i čerstvými potravinami včetně masa. První pražskou pobočku otevřel v roce 2015 v karlínském Corsu. Další minimálně čtyři pobočky má v plánu otevřít během následujícího roku v některých z nejexponovanějších nákupních center v Praze - v Palladiu, na Chodově, na Černém Mostě a v dalších.

Do konce roku vzniknou také první pobočky My Food ve spoluprácí s franšízantem. Bude to pobočka v Dobřichovicích a v novém Au Parku v Hradci Králové. Rozvoj plánuje kombinací kmenových a franšízových prodejen a hodlá se orientovat především na lokality v obchodních centrech s velkým tokem lidí v největších českých městech. Zde chce lákat na občerstvení vlastní výroby a uspokojit především okamžité nákupní potřeby - hlad či chuť na něco dobrého.

Do roku 2018 pak chce ve spolupráci se Sklizeno vytvořit síť 80 prodejen ve městech nad 30 000 obyvatel a plánuje rozvoj online služeb - mimo eshop se budou týkat servisu click-and collect a rozvozu delikates a online cateringu. V roce 2017 by tak celá skupina BIG Food zahrnující sítě Sklizeno a My Food, Zdravé stravování a některé malé výrobce měla dosáhnout obratů okolo 1 miliardy Kč.

O My Food:

Síť prodejen a bister My Food založil Petr Borkovec, podnikatel a investor, v Brně v roce 2013. Cílem sítě je přinášet lidem kvalitní české i zahraniční potraviny, u kterých nemusíte kontrolovat složení ani kvalitu. Součástí nabídky jsou i vlastní potraviny - My Food disponuje vlastní zrárnou hovězího masa, řeznictvím a kuchyní pod vedení michelinského kuchaře Richarda Fuchse, která prodejny zásobuje sendviči, saláty a zákusky vlastní výroby. V prodejnách s bistrem pak nabízí celodenně dostupné moderní menu z čerstvých a kvalitních potravin. 

Aktuálně pod Značkou My Food najdete 4 pobočky v Brně a jednu v Praze.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,