My Food a Sklizeno nabízí franšízy

my_food_logo110.jpg Cesta k 80 prodejnám do 2018 povede přes sofistikovaný franšízový systém.  

Síť prodejen kvalitních potravin My Food ve spojení se Sklizeno má velké plány na expanzi. V následujících letech se chce rozšířit více než 3násobně - ze stávajících 25 na 80 prodejen po celé ČR. K cíli má skupinu dovést systém založený na know-how načerpaném z mnohaletého vedení vlastních prodejen a moderní zázemí, které šetří franšízantům peníze a poskytuje maximální efektivitu a podporu. Kromě klasických franšíz nabízí i model kooperativní franšízy, ve kterém se franšízant a franšízor dělí o náklady na prvotní investici do prodejny.

“Franšízing je pro nás cesta, jak vybudovat kvalitní a stabilní síť po celé zemi. Především v regionech bychom proto rádi využívali know-how lokálních partnerů, kteří znají daný region. My jim za to nabízíme profesionální zázemí a férové podmínky, které dávají možnost i zájemcům s menšími finančními možnostmi, ale o to větším osobním zápalem a nasazením,” vysvětluje Petr Borkovec, zakladatel My Food a spolumajitel Sklizeno.

sklizeno_opravdove_jidlo_2_mala445.jpgSoučástí podpory franšízanta je v My Food kromě obvyklých nástrojů, jako je centrální marketing a dodavatelská síť, i profesionální finančně analytické zázemí, vlastní centrální sklad a v budoucnosti i vlastní logistika. Součástí zmíněného analytického zázemí je například systém detailního reportingu, který ukazuje efektivitu prostor i o jaké zboží je zájem a jak roste a klesá napříč sítí i v jednotlivých prodejnách. Moderní software základě dat poté rekalkuluje a navrhuje vhodné úpravy jak v sortimentu, tak jeho ideální rozmístění a množství. K tomu díky centrálnímu skladu odpadává průběžné a celodenní naskladňování, které v podejnách velikosti Sklizeno zaměstnává často jednoho člověka většinu pracovní doby, tedy centrální sklad dále šetří náklady na provoz. I kdyby ani přesto nebyl franšízant spokojen s vývojem své prodejny, nabízí franšízor férové podmínky odkupu.

Sklizeno a My Food franšízantům poskytují možnost koupení jak klasické franšízy, tak v případě My Food Marketu kooperativní franšízingu, kdy se o úvodní investici do prodejny dělí franšízant s franšízorem rovným dílem. To otevírá prostor především pro zájemce, kteří nemají možná dostatek prostředků na úvodní investici, ale mají potřebný drive a nadšení pro obchodně náročný segment kvalitních potravin. Tvůrci franšízového systému počítají, že ho budou využívat například i zaměstnanci, kteří sítí prošli odspodu, a jsou tak vhodnými kandidáty pro řízení vlastní prodejny.

my_food_corso_interierove_foto_2445.jpgÚvodní investice do franšízy My Food nebo Sklizeno se pohybuje od dvou do čtyř milionů korun podle lokality a franšízového konceptu. U kooperativní franšízy, kterou nabízí zatím pouze My Food Market, je investice do prodejny 50 %, tedy 1 - 2 miliony Kč. Společnost nabízí aktuálně tři franšízové koncepty a dva se připravují pro rok 2017. Průměrná návratnost vstupní investice je plánovaná na 36 měsíců s 30% kapitálovým výnosem ročně.

“Obchod s kvalitními potravinami sleduje dlouhodobější hodnoty, není to rychlý byznys s rychlou návratností. To říkáme potenciálním franšízantům vždy jako první. Pointa celého konceptu je, že franšízant musí trpělivě pracovat, odměnou je pak stabilní a dlouhodobý zisk. Není to pro lidi, kteří rádi zkoušejí každý rok něco nového, je to byznys, kterému se musíte věnovat průběžně, dlouhodobě a s chutí,” vysvětluje Petr Borkovec, pro koho je koncept My Food nebo Sklizeno vhodný.

Aktuálně jsou k franšízingu připravené koncepty My Food Market - Snack&Market, Sklizeno-opravdové jídlo a Sklizeno-Foodie Market.

Zdroj: Tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,