My Food a Sklizeno nabízí franšízy

my_food_logo110.jpg Cesta k 80 prodejnám do 2018 povede přes sofistikovaný franšízový systém.  

Síť prodejen kvalitních potravin My Food ve spojení se Sklizeno má velké plány na expanzi. V následujících letech se chce rozšířit více než 3násobně - ze stávajících 25 na 80 prodejen po celé ČR. K cíli má skupinu dovést systém založený na know-how načerpaném z mnohaletého vedení vlastních prodejen a moderní zázemí, které šetří franšízantům peníze a poskytuje maximální efektivitu a podporu. Kromě klasických franšíz nabízí i model kooperativní franšízy, ve kterém se franšízant a franšízor dělí o náklady na prvotní investici do prodejny.

“Franšízing je pro nás cesta, jak vybudovat kvalitní a stabilní síť po celé zemi. Především v regionech bychom proto rádi využívali know-how lokálních partnerů, kteří znají daný region. My jim za to nabízíme profesionální zázemí a férové podmínky, které dávají možnost i zájemcům s menšími finančními možnostmi, ale o to větším osobním zápalem a nasazením,” vysvětluje Petr Borkovec, zakladatel My Food a spolumajitel Sklizeno.

sklizeno_opravdove_jidlo_2_mala445.jpgSoučástí podpory franšízanta je v My Food kromě obvyklých nástrojů, jako je centrální marketing a dodavatelská síť, i profesionální finančně analytické zázemí, vlastní centrální sklad a v budoucnosti i vlastní logistika. Součástí zmíněného analytického zázemí je například systém detailního reportingu, který ukazuje efektivitu prostor i o jaké zboží je zájem a jak roste a klesá napříč sítí i v jednotlivých prodejnách. Moderní software základě dat poté rekalkuluje a navrhuje vhodné úpravy jak v sortimentu, tak jeho ideální rozmístění a množství. K tomu díky centrálnímu skladu odpadává průběžné a celodenní naskladňování, které v podejnách velikosti Sklizeno zaměstnává často jednoho člověka většinu pracovní doby, tedy centrální sklad dále šetří náklady na provoz. I kdyby ani přesto nebyl franšízant spokojen s vývojem své prodejny, nabízí franšízor férové podmínky odkupu.

Sklizeno a My Food franšízantům poskytují možnost koupení jak klasické franšízy, tak v případě My Food Marketu kooperativní franšízingu, kdy se o úvodní investici do prodejny dělí franšízant s franšízorem rovným dílem. To otevírá prostor především pro zájemce, kteří nemají možná dostatek prostředků na úvodní investici, ale mají potřebný drive a nadšení pro obchodně náročný segment kvalitních potravin. Tvůrci franšízového systému počítají, že ho budou využívat například i zaměstnanci, kteří sítí prošli odspodu, a jsou tak vhodnými kandidáty pro řízení vlastní prodejny.

my_food_corso_interierove_foto_2445.jpgÚvodní investice do franšízy My Food nebo Sklizeno se pohybuje od dvou do čtyř milionů korun podle lokality a franšízového konceptu. U kooperativní franšízy, kterou nabízí zatím pouze My Food Market, je investice do prodejny 50 %, tedy 1 - 2 miliony Kč. Společnost nabízí aktuálně tři franšízové koncepty a dva se připravují pro rok 2017. Průměrná návratnost vstupní investice je plánovaná na 36 měsíců s 30% kapitálovým výnosem ročně.

“Obchod s kvalitními potravinami sleduje dlouhodobější hodnoty, není to rychlý byznys s rychlou návratností. To říkáme potenciálním franšízantům vždy jako první. Pointa celého konceptu je, že franšízant musí trpělivě pracovat, odměnou je pak stabilní a dlouhodobý zisk. Není to pro lidi, kteří rádi zkoušejí každý rok něco nového, je to byznys, kterému se musíte věnovat průběžně, dlouhodobě a s chutí,” vysvětluje Petr Borkovec, pro koho je koncept My Food nebo Sklizeno vhodný.

Aktuálně jsou k franšízingu připravené koncepty My Food Market - Snack&Market, Sklizeno-opravdové jídlo a Sklizeno-Foodie Market.

Zdroj: Tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,