Mořské ryby na pražském farmářském trhu – patří tam?

Od této soboty si můžete na pražských faremních trzích Náplavka koupit také čerstvé mořské ryby a plody moře. Organizátoři tak reagují na velký zájem o české ryby, které se na tržišti od začátku června prodávají.    

Občanské sdružení Archetyp, které provozuje od jara oblíbená farmářská tržiště Kubáň (Kubánské náměstí ve Vršovicích) a Náplavka (tržiště mezi mosty Palackého a železničním mostem na Výtoni) si na počátku svého počínání kladlo kromě jiného jasný cíl: Vybudovat klasické farmářské tržiště s produkty od českých zemědělců a výrobců potravin. Od začátku června tohoto roku se na tržišti prodaly tuny českého a moravského ovoce, zeleniny, potravin. A také tuny českých pstruhů a sivenů v kádích z faremního chovu.

Protože tržiště Náplavka je díky magičnosti řeky Vltavy svou podstatou místem s géniem loci, rozhodli se pořadatelé tržiště rozšířit sortiment i na exotické vodní hosty. Těmi jsou čerstvé mořské ryby a plody moře. Proč se porušilo základní pravidlo nabízet výhradně českou provenienci, a kdo bude tím dodavatelem, jsme se zeptali organizátora, pana Jiřího Sedláčka: „Ano, máte pravdu, na začátku jsme si jasně řekli, že budeme podporovat místní, české a moravské farmáře, ale také jsme slíbili, že občas dáme prostor hostům a uděláme tématickou výjimku, pokud to nebude našim farmářům konkurovat. A to jsou právě mořské ryby, které jsou specifickou a důležitou součástí jídelníčku. V Čechách je přitom odchovat, jak každý ví, nelze. A protože právě na Náplavce to rybám „sluší“ a k řece se to ohromně hodí, jsme se i pro velký úspěch sladkovodních pstruhů a sivenů rozhodli oslovit dovozce mořských ryb a specialit, aby výběr pro návštěvníky byl ještě širší.

Dodavatelem mořských ryb bude společnost Nowaco, která je významným dovozcem ryb z norských, francouzských a řeckých soukromých farem, část sortimentu pochází ze Srí Lanky a z Indonésie. Poprvé k nám s ledovým pultem zavítají v sobotu 31. 7. 2010 a budou u nás hostovat měsíc. Jsme sami zvědavi co tomu řeknou spotřebitelé. Věříme, že se jejich jídelníček a prodávaný sortiment jen zkvalitní. Můžete se těšit na lososa norského, pražmu královskou, mořského vlka, filety z halibuta a tuňáka, krevety, mušle a ústřice. Více se o původu mořských potvůrek dočtete na níže uvedených internetových stránkách. Doufáme totiž, že zajímavým hostem obohatíme kuchyni českou a že hostování mořských  ryb návštěvníky potěší!“ 

www.farmarsketrziste.cz

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,