Módní přehlídka ekotextilu v Praze

earth_positive_1.jpg Módní přehlídka s podtitulem: ekologie a lidská práva v textilním průmyslu, proběhne 10.května v Praze.  

Společnost OP TIGER, spol. s r.o. pořádá ve spolupráci s Amnesty International a Národní technickou knihovnou módní přehlídku progresivní nízkouhlíkové kolekce EarthPositive®, oceněné letos v rámci Týdne klimatu ve Velké Británii hlavní cenou v kategorii „Nejlepší iniciativa“ v boji proti klimatické změně. Kolekce zahrnuje trička, mikiny a další oblečení , vyrobené z biobavlny, výhradně za využití obnovitelných zdrojů energie a při zachování evropských standardů etiky práce.

Akcí chceme podpořit aktuální kampaň Amnesty International s názvem „Byznys a lidská práva“ jejíž klíčové body charakterizuje koordinátorka kampaně Lenka Pitronová: „Aktuální kampaň Amnesty International si posvítila na firmy, které svým chováním porušují lidská práva. Změn chce dosáhnout jak podporou odpovědného podnikání, tak legislativními kroky na úrovni EU. Cílem kampaně je zabránit negativním praktikám, jako jsou například dětská práce, diskriminace, nedodržování práv zaměstnanců nebo ekologické devastace.“

__oromoro_1.jpgBez textilní výroby se dnes neobejdeme, zároveň však patří k těm s nejškodlivějším dopadem jak na přírodu, tak na člověka. Jedno biotričko z kolekce EarthPositive® odlehčí naší atmosféře (a našemu spotřebitelskému svědomí) oproti běžnému tričku až o 6kg skleníkových plynů. Díky mezinárodně uznávané certifikaci Fair Wear si u něj také můžeme být jisti, že je nevyrobilo například malé dítě místo školní výuky.

Přijďte se přesvědčit, zda ekologie, etika práce a společenská odpovědnost mohou fungovat i tam, kde je na prvním místě luxus, styl, estetika a zábava. A jestli už si konečně i v Česku můžeme vybírat produkty nezatížené zbytečnými kilogramy špatného svědomí.

Módní přehlídka se koná u příležitosti uvedení nové kolekce pro rok 2011 na český trh a jejího zpřístupnění široké veřejnosti prostřednictvím e-shopu www.coromoro.com.

V den přehlídky bude možné shlédnout v prostorách NTK výstavu Amnesty International  na téma Byznys a lidská práva a poslechnout si od koordinátorů kampaně info o aktuální situaci v ČR.

Přehlídka se koná 10.května 2011 v prostorách unikátní moderní budovy Národní technické knihovny v pražských Dejvicích. Čas zahájení je ve 13:30.

OP TIGER, spol. s r.o. je česká společnost s mezinárodní působností. V oblasti textilního tisku působí od roku 1992. V posledních 4 letech vyvíjí neúnavnou snahu upozornit jak odbornou tak laickou veřejnost na ekologické a etické problémy v textilním průmyslu a jako jedna z mála společností také české klientele nabízí skutečnou alternativu.

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft leden rgt
Po Út St Čt So Ne
1     1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,