Moderní Pstruhařství Mlýny – ryby bez stresu a ohled na okolní přírodu

Pstruharstvi_Mlyny1.jpg Pokud jste zavítali na Zbraslavské jarmarky, mohli jste si koupit i čerstvé pstruhy, lipany i jesetery ze šumavského Pstruhařství Mlýny.  

Majitel farmy, pan Josef Blahovec, představuje pro čtenáře Bio-info svoji firmu jako nejmodernější farmu v České republice. Snaží se totiž chovat ohledně jak k rybám, tak k okolní přírodě. Díky způsobu chovu a zpracování ryb v roce 2009 získalo pstruhařství pana Bláhovce právo používat označení "Šumava originální produkt":

Naše firma se jmenuje „Josef Bláhovec Pstruhařství Mlýny“, zkráceně používáme pouze Pstruhařství Mlýny. Ryby chováme v údolí říčky Spůlky v osadě Mlýny u Žáru, která patří pod obec Vacov.

Chov ryb začal již můj děda po 2. světové válce, založil líheň na pstruhy. Já jsem začal chov pstruhů rozšiřovat o odchov tržních pstruhů v roce 1999. V současné době chováme ryby v nejmodernější farmě v České republice, která zajišťuje kvalitní podmínky pro chov ryb bez stresu a zároveň nemá žádný negativní vliv na okolní přírodu.

Pstruharstvi_Mlyny_nove_sadky.jpgNové sádky z roku 2009

Část potřebné elektrické energie, okolo dvou třetin, získáváme z malé vodní elektrárny. Jakmile ryby dorostou do požadované velikosti, jsou přesunuty do průtočného koryta, kde dojde k jejich vysádkování. Tato část je velice důležitá pro kvalitu masa. Porážka a zpracování ryb probíhá v malé zpracovně, což zaručuje vždy perfektní čerstvost a kvalitu masa našich ryb.

Vysoká kvalita ryb je také pozitivně ovlivněna tím, že ryby nejsou nikam přesouvány a celý odchov i zpracování probíhá na jednom místě bez zbytečného stresování ryb.

Pstruharstvi_Mlyny.jpg

Sortiment chovaných a zpracovávaných ryb je následující:

  • Pstruh duhový - většinou se chová do větších velikostí a pak se filetuje jako pstruh lososový.

Pstruharstvi_Mlyny_pstruh_duhovy.jpg

  • Pstruh duhový "lososový" - ryby jsou chovány do velikosti nad 1 kg a většinou prodávány jako filet (maso vyšší kvality zbarvené do červena)
  • Pstruh potoční - chov tohoto našeho původního pstruha zkoušíme od letošního roku, jestliže budeme úspěšní, bude v omezené míře v prodeji v příštím roce.
  • Siven americký - lososovitá ryba, velice se podobající našemu pstruhu potočnímu, je chována do velikosti 0,3 až 0,6 kg a prodávána vcelku jako jedna porce.
  • Jeseteři - chováme je od roku 2007 ve spolupráci s Výzkumným ústavem Vodňany, ryby rostou do velikosti asi 1,5 kg za 2 až 3 roky a v této velikosti jsou prodávány
  • Kapr - pro kapry je u nás příliš studená voda, a tak je nakupujeme od rybníkářů a u nás jsou pouze sádkováni a zpracováváni.

Díky způsobu chovu a zpracování našich ryb, jsme v roce 2009 získali právo používat označení "Šumava originální produkt".“

Ryby ze Pstruhařství Mlýny můžete koupit na Zbraslavských jarmarcích na Zbraslavském náměstí  v sobotu 2.10. a dále 16.10., 30.10. a 13.11. Jezdí je sem prodávat sám pan Blahovec, je vždy milý a usměvavý a rád návštěvníkům zodpoví případné dotazy.

Aktuální přehled všech farmářských trhů v České republice najdete v Seznamech Bio-info.  

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,