Mléko z farmy dovezou až do vaší ulice

Mleko_z_farmy_rozvoz_110.jpg Už rok se mlékařská auta ohlašují kravským bučením a zvonci, když přiváží čerstvé mléčné výrobky až do vaší ulice.  

Jak píše web Nalok.cz, projekt Mléko z farmy (mlekozfarmy.cz) sedláků Stanislava Němce a Jana Millera se pro velký zájem o kvalitní mléčné výrobky rychle rozrostl. Dnes si na mléčné dobroty můžete počíhat téměř po celé Praze a Středočeském kraji, nedávno začaly bučící dodávky zajíždět také na Královéhradecko.

„Pokud lidé v blízkosti svého bydliště prodejní místo nenajdou, mohou nám bez obav napsat a my se jim pokusíme vyhovět. Často nás s žádostí, abychom si je přidali na rozvozové trasy, kontaktují třeba i městské a obecní úřady nebo různé firmy,“ informoval majitel Němcovy selské mlékárny Radonice a spoluautor projektu Mléko z farmy Stanislav Němec. Největší oblibě se těší Selské mléko balené do ekologických PET lahví. „Jeho popularitu však rychle dohání i poslední novinka – zdravý syrovátkový nápoj Jonáška, s přídavkem ovocných šťáv. Zejména děti si potom rády pochutnávají na tvarohovém krému nazvaném Radoňáček,“ doplnil Stanislav Němec.

Všechny mléčné dobroty jsou vyrobeny bez chemických látek a konzervantů. Hlavním dodavatelem mléka pro jejich přípravu je druhý autor projektu Mléko z farmy Jan Miller.
„Výhodou našich mlékárenských produktů je, že se nemusí nikam daleko převážet, a tak se dostanou k našim zákazníků prakticky během jednoho dne od nadojení mléka. Selské mléko navíc neprochází odstřeďováním, což je další důvod, proč si na rozdíl třeba od trvanlivého mléka uchovává chuť, vůni, přirozený obsah smetany a vitamínů rozpustných v tucích. Mléko pouze pasterujeme, aby jej nebylo nutné před konzumací převářet,“ uvedl Jan Miller. Více než stovka dojných krav má na Milerově farmě ve Svrkyni svobodu pohybu. Jsou takzvaně volně ustájeny, a pokud zrovna velmi nemrzne, samy si určují, zda budou nocovat venku ve výběhu a do stáje se budou vracet jen k dojení. Výrobky z projektu Mléko z farmy pocházejí z našeho blízkého okolí a jsou tedy možností, jak pořídit ekologický a zdravý výrobek známého původu a tím podpořit místní zemědělce.

Kromě pravidelných zastávek funguje při objednávce převyšující 1000 Kč také individuální závoz, prostřednictvím kterého dodávka přijede přímo před dveře vašeho domu nebo zaměstnání. Pro využití této služby stačí vyplnit jednoduchý formulář na www.mlekozfarmy.cz

Podrobnosti o projektu najdete na internetové adrese: www.mlekozfarmy.cz. Více informací Vám sdělí autoři projektu pan Stanislav Němec na tel.: +420 602 217 209 nebo Jan Miller na tel.: +420 739 086 374.

Zdroj: Nalok.cz, www.nalok.cz

 

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,