Ministerstva životního prostředí spustilo iniciativu #nakupujemeodpovědně

Logo_MZP250.jpg Ministerstvo chce iniciativou aktivně podpořit odpovědné nakupování, které propojuje ekonomické, sociální i environmentální aspekty.   

Doba koronavirové pandemie postavila do cesty udržitelnému rozvoji spoustu překážek. Rapidně se zvýšila spotřeba jednorázových plastů, více než na kvalitu se hledí na kvantitu a nízkou cenu produktů a udržitelné aktivity se ocitly tak trochu na vedlejší koleji. To nejmenší, co v současné době můžeme udělat, abychom nezahlcovali naši planetu, je nakupovat s rozmyslem. Žijeme ve světě dostatku věcí, reklamy a uživatelských hodnocení, že je někdy těžké zjistit, jakou stopu výrobek či služba zanechává. Nesmyslné hromadění věcí a nákup produktů, které zanechávají velkou environmentální stopu velmi zatěžuje nejen naši planetu, ale každou domácnost, úřad, nebo firmu. Cílem této iniciativy je tudíž poskytnout firmám, veřejné správě i jednotlivcům určitý návod, jak se zlepšit v odpovědném nakupování. 

Zapojení firem, veřejné sféry i jednotlivců

Na webu ČR 2030 najdete metodiky, které vám přesně vysvětlí, jakým způsobem můžete zadávat veřejné zakázky a vytvářet strategie odpovědných nákupů. Veřejná sféra může využít metodických listů, které se zaměřuji na konkrétní opatření zadávání veřejných zakázek a nákupech státní správy a samosprávy. Najdete zde např. doporučení, jak vyzrát na šetrný provoz budov, výpočetní techniku, používání kancelářského papíru aj.  Firmy se mohou inspirovat metodikou pro veřejnou správu, připojit se do programu EMAS, či navázat užší spolupráci s dodavatelským řetězcem při hledání udržitelnějších opatření.  Ukažte svým klientům, že jste společensky odpovědní a preferujete produkty a služby šetrné k životnímu prostředí! Mezi odpovědné nakupující vítáme i jednotlivce! 

V tomto týdnu jsme  na webu ČR 2030 spustili  odpovědné nakupování a budeme velice rádi, když se k nám připojíte! Svůj závazek můžete registrovat zde.  Budeme rádi, když svůj odpovědný nákup nasdílíte na sociálních sítích a připojíte #nakupujemeodpovědně. 

Dále MŽP v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje (20.- 26. září 2020) spustilo soutěž „Hitparáda SDGs“. K 17 Cílům udržitelného rozvoje hledáme 17 songů, které je nejlépe vystihují! Soutěž probíhá do 4. října 2020 zde.  Z došlých návrhů příští týden vybereme písničky, z nichž budete moci ve veřejném hlasování vybrat 3 nejlepší. Budeme rádi, když nám pomůžete rozezpívat všech 17 SDGs!

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,