Minifestival ekozemědělství ve Zlíně

MFEZ_110.jpg 24. listopadu 2018 proběhne od 13,00 hodin ve Zlíně v Alternativě už 5. ročník Minifestivalu ekologického zemědělství s tradičním podtitulem Ekologické zemědělství v obrazech, slovech a chutích.   

Návštěvníci této akce mají možnost blíže se seznámit s principy ekologického hospodaření, které je šetrné k přírodě i zdraví, mohou poznat i konkrétní ekologické zemědělce či výrobce biopotravin a ochutnat jejich produkty. Mohou také zhlédnout zajímavé dokumentární filmy k tématu nebo si zde pořídit různé odborné publikace.  Na Minifestivalu jsou kromě prezentací a zajímavých projektů promítány i dokumentární filmy z mezinárodního Life Sciences Film Festivalu (LSFF), který se koná pravidelně v říjnu v Praze na České zemědělské univerzitě. Většinu z nich je možné vidět jen na pražském festivalu či v rámci jeho ozvěn – tedy například na minifestivalu ve Zlíně.  Akci pořádá Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. ze Starého Hrozenkova společně s dalšími partnery: PRO-BIO Svazem ekologického zemědělství, regionálním centrem Bílé Karpaty a Harvest Films, z.s. Tursko.   

Běžní spotřebitelé vnímají bohužel někdy ekologické zemědělství a biopotraviny jako „módní výstřelek“ nebo něco jakoby téměř nepřirozeného a uměle vytvořeného. Opak je však pravdou. Uplatňují se v něm zejména šetrné způsoby hospodaření známé už našim prapředkům -  vycházející ze znalosti přírody, bez zbytečné chemie, které jsou ohleduplné k životnímu prostředí, prospívají krajině, zvířatům i našemu tělu. I samotná zemědělská profese a nesmírně důležitá práce zemědělců je bohužel v dnešním moderním světe velmi málo doceněna a málo propagována. Také proto je pořádán Minifestival ekozemědělství, aby prezentoval to, co si větší zviditelnění určitě zaslouží.  

Ve Zlíně se budou prezentovat ekozemědělci a výrobci biopotravin ze Zlínského kraje, ale i z jiných regionů. Přijedou například i sedláci a zpracovatelé od Brna nebo z Jeseníků. Představí svoje hospodaření, zkušenosti i produkci. V prezentacích a ochutnávkách nabídnou různé farmy a firmy pestrou škálu biopotravin a výrobků z ekologické produkce – mléčné i masné výrobky, výrobky z obilovin, zeleniny i ovoce. PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců Šumperk představuje ve Zlíně každoročně také soutěž Česká biopotravina a nabídne i některé oceněné produkty.

Minifestival může být i příležitostí k navázání zajímavých kontaktů, k objevení nových kvalitních surovin pro vaření nebo k načerpání inspirace pro vlastní zahradu nebo volný čas. 

Na minifestivalu bude mj. představena a uvedena do světa i zbrusu nová kniha „BIO je naše cesta“ autorky Marie Šulákové. Obsahuje  rozhovory s českými ekozemědělci, kteří se tomuto šetrnému způsobu hospodaření věnují už dlouhá léta. Své poslání představí ve Zlíně také Nadace pro půdu.

Letos je tomu už 30 let, co se ekologické zemědělství v České republice začalo rozvíjet. Jeden z prvních ekostatků v ČR navíc vznikl právě ve Zlínském kraji, a to v Bílých Karpatech - ve Starém Hrozenkově. I připomínce tohoto zajímavého výročí bude festival letos věnován.

Podrobnější informace k programu na stránkách pořadatele www.iskopanice.cz.

Minifestival_Zlin_18.jpg

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,