Minifestival ekologického zemědělství představí ekofarmy i filmy

IS_Kopanice_logo110.jpg V sobotu 30. listopadu 2019 proběhne ve Zlíně už šestý ročník Minifestivalu ekologického zemědělství.   

Akce nese už léta podtitul Ekologické zemědělství v obrazech, slovech a chutích. Připravujeme ji pro všechny, kteří se chtějí dovědět něco víc nejen o ekologickém hospodaření a produkci biopotravin, ale i o přírodě a o životě. Můžete poznat osobně zajímavé osoby i firmy působící v ekologickém zemědělství, ochutnat jejich produkci, načerpat inspiraci, rozšířit si obzory. Návštěvníky Minifestivalu čekají nejen prezentace zemědělců, ale i krásné nové dokumentární filmy a publikace k tématu. Minifestival pořádá Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. ze Starého Hrozenkova společně s dalšími partnery, kterými jsou PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, regionální centrum Bílé Karpaty a Harvest Films, z.s. zTurska.

Minifestival je už od počátku spojen i s Ozvěnami Life Sciences Film Festivalu, mezinárodního festivalu dokumentárních filmů věd o životě, který je pořádán na České zemědělské univerzitě v Praze. Letošní ročník probíhá od 4. do 8. listopadu. Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic navázalo před lety významnou spolupráci s jedním ze spolupořadatelů pražského festivalu, se spolkem Harvest Films z Turska, který i pro účastníky Minifestivalu ve Zlíně zajišťuje každoročně promítání nových filmových dokumentů souvisejících s tématem ekologického zemědělství. 

Dle dosavadních zkušeností tyto filmy často prezentují zajímavé životní příběhy, příklady a zkušenosti z různých zemí, boří zavedené mýty, přinášejí inspiraci a někdy i zcela nové pohledy a vědecké poznatky. 

"Pro letošní Minifestival určitě promítneme například překrásný poeticky laděný irský film Stříbrná větev (režie Katrina Costello), který vás jistě chytne za srdce. Je to niterná zpověď zemědělce, oslava přírody, zemědělství a krajiny. Připomíná nám propojení člověka a přírody. Určitě stojí za vidění a osloví vás, ať už se v životě věnujete zemědělství nebo čemukoliv jinému. Tento film si nenechte ujít, je to opravdu filmový skvost", říká Renata Vaculíková z organizačního týmu festivalu.    

Program festivalu se zatím připravuje, podrobnější informace naleznete během listopadu na stránkách pořadatele www.iskopanice.cz.

Minifestival_Zlin_19.jpg

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft leden rgt
Po Út St Čt So Ne
1     1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,