Minifestival: Ekologické zemědělství v obrazech, slovech a chutích

IS_Kopanice_logo110.jpg Už tuto sobotu 28. listopadu 2015 proběhne ve Zlíně druhý ročník Minifestivalu nazvaného Ekologické zemědělství v obrazech, slovech a chutích.  

Koná se v Alternativě- kulturním institutu od 13,00 do 20,00 hodin. Účastníky čeká celá řada zajímavých prezentací ekozemědělců i výrobců biopotravin, bohaté ochutnávky, prezentace produktů ze soutěže Česká biopotravina a také dva unikátní dokumentární filmy z festivalu Life Sciences Film Festival (www.lsff.cz), který již pátým rokem probíhá na České zemědělské univerzitě v Praze. 

EZ_v_obrazech.jpgNa minifestivalu se bude prezentovat hned několik ekozemědělců a zpracovatelů: Levandulový statek a kavárna z Bezděkova a Zábřehu, Víno z Horňácka, Ekosady Marden a nová zpracovna ovoce Veselý grunt z Janové, Sušírna Sv. Františka z Vlachovic, Ekofarma Lípa u Zlína, Farma Kudlov, Biozelenina Velehrad a Moštárna Hostětín.  

V rámci ochutnávek pak svoji produkci představí ještě řada dalších firem: například PRO-BIO obchodní společnost s r.o. ze Starého Města pod Sněžníkem, Ekosady Komňa, Nonnetit s.r.o., Řeznictví U Kusáků z Ostrožské Nové Vsi, Pekárna Kvásek z Kunovic, Horňácká farma s.r.o. z Hrubé Vrbky, Josef Košař z Lukova a další. Část těchto firem produkuje přímo biopotraviny, někteří používají zatím při zpracování pouze suroviny v bio kvalitě. Zástupci PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců představí i soutěž Česká biopotravina. Účastníci budou moci poznat a ochutnat ve Zlíně celou škálu výrobků z ekologické produkce – výrobky ze zeleniny a ovoce, ale také z masa, pečivo, výrobky z obilovin i mléčné výrobky, nápoje - dokonce i bio víno nebo pálenky z bio ovoce. Pro ochutnávky bude připraveno i několik pokrmů z biopotravin.

V rámci Ozvěn festivalu LSFF bude hned v úvodu minifestivalu promítnut například německý snímek „Farmář, který slyší trávu růst“ režiséra Bertrama Verhaaga a v podvečer pak zcela nový australský film „Polyfaces“ o americkém farmáři Joelu Salatinovi. Tento snímek byl premiérově uveden v říjnu 2015 na festivalu LSFF v Praze. Získal Cenu ministra zemědělství a byl vybrán mezi přibližně 130 dokumentů z celého světa, které se ucházejí o nominaci na Oskara. Režie Lisa Heenan a Isaebella Doherty.

Podrobné  informace o uvedených filmech najdete na stránkách festivalu LSFF.

Akce je pořádána mj. i v souvislosti s výročím 20. let od založení Informačního střediska pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. - neziskové organizace, která se už od roku 1995 věnuje osvětě, vzdělávání i poradenství v ekologickém zemědělství a udržitelnému regionálnímu rozvoji. Více informací na www.iskopanice.cz. Svoji 15ti-letou existenci připomene ve Zlíně i Moštárna Hostětín.   

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,