Milovníci čajů a dětičky zavítali první adventní víkend do čejkovického Sonnentoru

Advent___mikul____sk___v__kend_v_Sonnentoru7120.jpg O prvním adventním víkendu zazářily v čejkovickém Sonnentoru očka mnoha dítkům, která si přišla v doprovodu svých rodičů a blízkých užít atmosféru již tradičního Adventního mikulášského víkendu.   

Čajová firma Sonnentor pořádající v průběhu roku celou řadu akcí pro veřejnost tak opět s nadšením připravila ve svém areálu zábavný program plný ochutnávek vánočních čajů, dílniček pro děti a exkurzí zdarma ve výrobě. Nechyběla samozřejmě ani trasa vedoucí přes peklo s čerty. „Na peklo jsme přetvořili náš podzemní spojovací tunel mezi dvěma budovami a na děti tam čekají hodní čerti. Děti si u nás užívají zábavu zdobením perníčků, každý si může vytvořit anděla z papíru a také si namalovat vlastní etiketu na čaj, který si pak odnese domů,“ sdělila Lucia Havrlentová, která má pod palcem přípravu této akce. Mikuláš s andělem obdarovávali dětičky sladkým dárečkem Sonnentor pochoutek a ve zdejším fotokoutku bylo možné se s nimi také vyfotit.

Adventn___mikul____sk___v__kend_v_SONNENTORU1.jpgFilozofie této jihomoravské firmy vyrábějící biočaje a biokoření vychází z principů trvale udržitelné produkce. Dlouhodobým cílem firmy je minimalizace odpadu jak z výroby samotné, tak ze všech akcí pro veřejnost. „I letos se všechny pochutiny podávají na kompostovatelném nádobí, probíhá řádné třídění pod dohledem zero waste poradců a odpad z této akce bude v nejbližších dnech odvezen na zkompostování na skládku do Mutěnic, kde se postarají o odborné zkompostování. Zpravidla do půl roku se odpad rozloží v použitelný kompost,“ upřesnil Zdeněk Chocholáček, který je vedoucím Bylinkového ráje.

Adventn___mikul____sk___v__kend_v_Sonnentoru7.jpgKaždý, kdo si přinesl svůj hrníček, obdržel slevu 5 Kč na Sonnentor nápoj a mohl si také užívat četných ochutnávek zdarma, což se v čase chladnější sezóny určitě vyplatilo. Díky nápojům na zahřátí se tak na vánoční pohodu naladily nejen děti, ale i dospělí. V nabídce byly vánoční bylinkové nebo ovocné čaje a nechyběl ani jablečný punč nebo svařené víno s kořením od Sonnentoru. Milovníci cukroví si mohli vychutnat domácí dezerty s čertovskými a andělskými motivy a pro milovníky raw stravy představila Jitka Martincová na svém workshopu raw vanilkové rohlíčky nebo zázvorky. „Je to velmi jednoduché a rychlé, rohlíčky můžete osladit třeba medem a jsou tam příjemně cítit jemně posekané mandle. Když navíc cukroví jemně posypete květy bylinek, je to potěšení pro všechny smysly,“ dodává Jitka.

Součástí bohatého programu bylo divadlo o narození Ježíška v podání Víti Marčíka mladšího nebo pohádka o Perníkové chaloupce s Martinem Hruškou. Své folklorní vystoupení si užily děti jak z vrbického Kalubáčku tak prušáneckého Nechoránku, jejich lidové písně a říkadla připomenuly blížící se čas Vánoc. Každoročně bývá součástí malý řemeslný jarmark, kde si návštěvníci mohli zakoupit voňavé svíčky ze včelího vosku, ručně vyrobené vánoční ozdoby nebo perníčky. „Udržovat tradice a připomínat si hodnoty jako je rodina, regionální zvyky a folklor patří k jedněm z našich hodnot. Jsme rádi, že jsme třeba byť jen malou měrou mohli přispět k radosti a potěšení v době blížících se svátků,“ uzavřel Josef Dvořáček, jednatel společnosti. 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,