Milovníci čajů a dětičky zavítali první adventní víkend do čejkovického Sonnentoru

Advent___mikul____sk___v__kend_v_Sonnentoru7120.jpg O prvním adventním víkendu zazářily v čejkovickém Sonnentoru očka mnoha dítkům, která si přišla v doprovodu svých rodičů a blízkých užít atmosféru již tradičního Adventního mikulášského víkendu.   

Čajová firma Sonnentor pořádající v průběhu roku celou řadu akcí pro veřejnost tak opět s nadšením připravila ve svém areálu zábavný program plný ochutnávek vánočních čajů, dílniček pro děti a exkurzí zdarma ve výrobě. Nechyběla samozřejmě ani trasa vedoucí přes peklo s čerty. „Na peklo jsme přetvořili náš podzemní spojovací tunel mezi dvěma budovami a na děti tam čekají hodní čerti. Děti si u nás užívají zábavu zdobením perníčků, každý si může vytvořit anděla z papíru a také si namalovat vlastní etiketu na čaj, který si pak odnese domů,“ sdělila Lucia Havrlentová, která má pod palcem přípravu této akce. Mikuláš s andělem obdarovávali dětičky sladkým dárečkem Sonnentor pochoutek a ve zdejším fotokoutku bylo možné se s nimi také vyfotit.

Adventn___mikul____sk___v__kend_v_SONNENTORU1.jpgFilozofie této jihomoravské firmy vyrábějící biočaje a biokoření vychází z principů trvale udržitelné produkce. Dlouhodobým cílem firmy je minimalizace odpadu jak z výroby samotné, tak ze všech akcí pro veřejnost. „I letos se všechny pochutiny podávají na kompostovatelném nádobí, probíhá řádné třídění pod dohledem zero waste poradců a odpad z této akce bude v nejbližších dnech odvezen na zkompostování na skládku do Mutěnic, kde se postarají o odborné zkompostování. Zpravidla do půl roku se odpad rozloží v použitelný kompost,“ upřesnil Zdeněk Chocholáček, který je vedoucím Bylinkového ráje.

Adventn___mikul____sk___v__kend_v_Sonnentoru7.jpgKaždý, kdo si přinesl svůj hrníček, obdržel slevu 5 Kč na Sonnentor nápoj a mohl si také užívat četných ochutnávek zdarma, což se v čase chladnější sezóny určitě vyplatilo. Díky nápojům na zahřátí se tak na vánoční pohodu naladily nejen děti, ale i dospělí. V nabídce byly vánoční bylinkové nebo ovocné čaje a nechyběl ani jablečný punč nebo svařené víno s kořením od Sonnentoru. Milovníci cukroví si mohli vychutnat domácí dezerty s čertovskými a andělskými motivy a pro milovníky raw stravy představila Jitka Martincová na svém workshopu raw vanilkové rohlíčky nebo zázvorky. „Je to velmi jednoduché a rychlé, rohlíčky můžete osladit třeba medem a jsou tam příjemně cítit jemně posekané mandle. Když navíc cukroví jemně posypete květy bylinek, je to potěšení pro všechny smysly,“ dodává Jitka.

Součástí bohatého programu bylo divadlo o narození Ježíška v podání Víti Marčíka mladšího nebo pohádka o Perníkové chaloupce s Martinem Hruškou. Své folklorní vystoupení si užily děti jak z vrbického Kalubáčku tak prušáneckého Nechoránku, jejich lidové písně a říkadla připomenuly blížící se čas Vánoc. Každoročně bývá součástí malý řemeslný jarmark, kde si návštěvníci mohli zakoupit voňavé svíčky ze včelího vosku, ručně vyrobené vánoční ozdoby nebo perníčky. „Udržovat tradice a připomínat si hodnoty jako je rodina, regionální zvyky a folklor patří k jedněm z našich hodnot. Jsme rádi, že jsme třeba byť jen malou měrou mohli přispět k radosti a potěšení v době blížících se svátků,“ uzavřel Josef Dvořáček, jednatel společnosti. 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,