Mezinárodní soutěž biovína MUNDUSvini BioFach odstartována

Mezinárodní cena biovína MUNDUSvini BioFach 2011 je odstartována: Od této chvíle mohou producenti a dovozci přihlásit do soutěže svoje biovína.  

Po úspěšném debutu soutěže vín, realizované společnostmi MUNDUSvini/Meininger Verlag a pořadatelem BioFachu, vůdčího světového veletrhu bioproduktů, se všichni zúčastnění těší na její druhé kolo.

„Mezinárodní cenu biovína MUNDUSvini BioFach pořádáme od veletrhu BioFach 2010 v těsné spolupráci se společností MUNDUSvini a nakladatelstvím Meininger Verlag. Úspěšná premiéra nás utvrdila v tom, že toto rozhodnutí bylo správné. Z více než 600 vín ocenila mezinárodní porota celkem 220 vzorků medailemi a udělila 5 velkých zlatých, 70 zlatých a 145 stříbrných medailí. I pro příští veletrh roku 2011 slibuje spojení veletržního know-how projektu BioFach a vinařské expertizy našeho partnera Meininger Verlag opět špičkovou degustaci a opravdový přínos pro prezentaci biovín“, říká Alexander Stein, který v týmu BioFach a Vivaness zodpovídá za nabídkový segment vína.

MuViBio09_AL10909_klein.jpgTaké Christoph Meininger, jednatel společností MUNDUSvini a Meininger Verlag, je optimistický: „Biobranže zažívá boom, a to také v segmentu vína. Trh s biovíny roste a je čím dál nepřehlednější. Ocenění v soutěži vín, jakou je Mezinárodní cena biovína MUNDUSvini BioFach, v níž nezávislí experti posuzují kvalitu vín podle uznávaných norem Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV), se proto stává důležitým kritériem – pro producenty i spotřebitele.“

MuViBio09_AL11089_klein.jpgDodané vzorky bude 9. a 10. prosince 2010 v porýnském městě Neustadt/Weinstraße degustovat mezinárodní odborná porota složená z renomovaných a zkušených degustátorů z celého světa. Hodnocení se provádí podle 100bodového systému a je založeno na čichové a chuťové zkoušce a bodování podle tabulek OIV a Mezinárodní unie enologů (UIOE). Ocenění se uděluje na základě společného rozhodnutí poroty. Počet ocenění je ve smyslu pravidel OIV omezen na maximálně 30 procent předložených vzorků. Nejlépe ohodnocená vína získají Velkou zlatou, Zlatou a Stříbrnou medaili.

Udělení cen se bude konat v únoru v rámci veletrhu BioFach ve veletržním centru NürnbergMesse.

Do soutěže mohou být přihlášena tichá, šumivá, perlivá a likérová vína z ekologické produkce s kódem kontrolní organizace. Uzávěrka pro zasílání vzorků je 29. října 2010.

Úplné znění podmínek účasti a soutěžní dokumentace Mezinárodní ceny biovína MUNDUSvini BioFach si zájemci mohou vyžádat u organizačního týmu MUNDUSvini na čísle telefonu +49 (0) 63 21-89 08-95 00 nebo na e-mailové adrese contact@mundusvini_com.

Vína lze od této chvíle přihlašovat též na internetu, na adrese:
www.biofach.de/mundus-vini


 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,