Mezinárodní soutěž biovína MUNDUSvini BioFach odstartována

Mezinárodní cena biovína MUNDUSvini BioFach 2011 je odstartována: Od této chvíle mohou producenti a dovozci přihlásit do soutěže svoje biovína.  

Po úspěšném debutu soutěže vín, realizované společnostmi MUNDUSvini/Meininger Verlag a pořadatelem BioFachu, vůdčího světového veletrhu bioproduktů, se všichni zúčastnění těší na její druhé kolo.

„Mezinárodní cenu biovína MUNDUSvini BioFach pořádáme od veletrhu BioFach 2010 v těsné spolupráci se společností MUNDUSvini a nakladatelstvím Meininger Verlag. Úspěšná premiéra nás utvrdila v tom, že toto rozhodnutí bylo správné. Z více než 600 vín ocenila mezinárodní porota celkem 220 vzorků medailemi a udělila 5 velkých zlatých, 70 zlatých a 145 stříbrných medailí. I pro příští veletrh roku 2011 slibuje spojení veletržního know-how projektu BioFach a vinařské expertizy našeho partnera Meininger Verlag opět špičkovou degustaci a opravdový přínos pro prezentaci biovín“, říká Alexander Stein, který v týmu BioFach a Vivaness zodpovídá za nabídkový segment vína.

MuViBio09_AL10909_klein.jpgTaké Christoph Meininger, jednatel společností MUNDUSvini a Meininger Verlag, je optimistický: „Biobranže zažívá boom, a to také v segmentu vína. Trh s biovíny roste a je čím dál nepřehlednější. Ocenění v soutěži vín, jakou je Mezinárodní cena biovína MUNDUSvini BioFach, v níž nezávislí experti posuzují kvalitu vín podle uznávaných norem Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV), se proto stává důležitým kritériem – pro producenty i spotřebitele.“

MuViBio09_AL11089_klein.jpgDodané vzorky bude 9. a 10. prosince 2010 v porýnském městě Neustadt/Weinstraße degustovat mezinárodní odborná porota složená z renomovaných a zkušených degustátorů z celého světa. Hodnocení se provádí podle 100bodového systému a je založeno na čichové a chuťové zkoušce a bodování podle tabulek OIV a Mezinárodní unie enologů (UIOE). Ocenění se uděluje na základě společného rozhodnutí poroty. Počet ocenění je ve smyslu pravidel OIV omezen na maximálně 30 procent předložených vzorků. Nejlépe ohodnocená vína získají Velkou zlatou, Zlatou a Stříbrnou medaili.

Udělení cen se bude konat v únoru v rámci veletrhu BioFach ve veletržním centru NürnbergMesse.

Do soutěže mohou být přihlášena tichá, šumivá, perlivá a likérová vína z ekologické produkce s kódem kontrolní organizace. Uzávěrka pro zasílání vzorků je 29. října 2010.

Úplné znění podmínek účasti a soutěžní dokumentace Mezinárodní ceny biovína MUNDUSvini BioFach si zájemci mohou vyžádat u organizačního týmu MUNDUSvini na čísle telefonu +49 (0) 63 21-89 08-95 00 nebo na e-mailové adrese contact@mundusvini_com.

Vína lze od této chvíle přihlašovat též na internetu, na adrese:
www.biofach.de/mundus-vini


 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft prosinec rgt
Po Út St Čt So Ne
49   1 2 3 4 5 6
50 7 8 9 10 11 12 13
51 14 15 16 17 18 19 20
52 21 22 23 24 25 26 27
53 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,