Měsíčník "Bio" vychází již 18 let

bio_mesicnik.jpg Vznik ekologického zemědělství v ČSFR a později jen v České republice provází také zrod jeho propagačního „plátku“.   

První tiskovinou, která psala a propagovala ekologické zemědělce byly Bionoviny,  které vycházely měsíčně na novinovém papíře od roku 1993 a jejich éra trvala přibližně do roku 1998. Zpočátku byl titul bohatě dotovaný a rozesílaný do celé republiky zdarma.

V roce 1996 se šéfredaktor Bionovin Miloslav Vohralík, zemědělský redaktor, rozešel s vydavatelem Bionovin a založil měsíčník nový. Nazval jej Bio – měsíčník pro trvale udržitelný život. Od července roku 1997 se ke čtenářům a zájemcům o biopotraviny, ale hlavně k jejich producentům – ekologickým zemědělcům – tiskovina dostává pravidelně každý měsíc. Zprvu se také Bio tisklo na rotačce na novinovém papíru – a to do roku 2006, potom již na papíru hlazeném. To znamenalo i vyšší cenu předplatného a vyšší cenu pro obchody zdravé výživy, které jej nabízejí. Změna přinesla vyšší kvalitu grafiky pro čtenáře. Časopis je vydáván bez ministerských dotací a za sebou má 210 měsíců. Avšak konec historického výletu: letos Bio vstoupilo do svého 18. ročníku a slaví krásných osmnáct let.  

Bio se stále uchází o pozornost čtenářů. Je to jediný český, zpravodajský a dá se říci populárně-vědecký magazín, který se ekologickému zemědělství a biopotravinám věnuje systematicky. Přečtete si reportáže o ekosedlácích a o hlavních událostech v oboru. Jako doplňující témata jsou probírány otázky ochrany životního prostředí (kam ostatně spadá i samo ekozemědělství), rady pro ekozahrádkáře, uvádí též příklady snah ekologických sdružení. Bio seznamuje s novinkami v sortimentu hlavních zpracovatelských firem a  poskytuje původní recepty pro vaření z biopotravin a mnoho dalších zajímavostí a inspirací pro biospotřebitele. Více se dozvíte na webu časopisu, kde jsou k dispozici některé starší články, fotografie jsou místěny na Facebooku.

I pro tento rok nabízí redakce Bio celkem snesitelné předplatné (měsíčně 25 Kč, což je přibližně jedno pivo či káva v restauraci) a novým předplatitelům lednové číslo zdarma. Čtení z papíru je stále pro mnoho lidí atraktivní.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft leden rgt
Po Út St Čt So Ne
1     1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,