Mateřská škola Semínko je bronzová Skutečně zdravá škola, první v Praze

MS_Seminka_logo.jpg Mateřská škola Semínko získala na konferenci Skutečně zdravá škola bronzovou medaili, a to jako vůbec první pražská mateřská školka.   

Ocenění bylo uděleno za splnění potřebných kritérií v oblastech angažovanosti a kultury stravování, kvality jídla a místa jeho původu, vzdělávání o jídle a stravování a místní společenství a spolupráce. Nyní se Mateřská škola Semínko snaží v programu Skutečně zdravá škola získat stříbrnou medaili.

Mateřská škola Semínko plní bronzová kritéria programu Skutečně zdravá škola a díky tomu obdržela medaili. Jedná se o splnění požadavků na výrobu pokrmů, které musí být minimálně ze 75 % tvořeny z čerstvých a nezpracovaných surovin, dětem musí být podávané pouze neslazené nápoje nebo také o soustavné vzdělávání dětí i jejich rodičů o původu potravin a vaření. „Zástupci Skutečně zdravé školy nás již v minulosti několikrát aktivně oslovili, abychom se do projektu přihlásili. Nakonec jsme se rozhodli certifikací projít loni na podzim. Z medaile máme radost, je důkazem toho, že pro děti vaříme zdravě a kvalitně,“ říká Bc. Iveta Garciová, vedoucí školní jídelny a zástupkyně ředitelky v provozní oblasti Mateřské školy Semínko.

MS_seminko_deti_skutecne_zdrava_skolka_zdroj_msseminko445.jpgKousek od stříbrné medaile

K získání stříbrné medaile chybí nyní Mateřské škole Semínko splnit 2 z dalších 12 kritérií. MŠ Semínko by se tak stalo vůbec první školou z celého programu, která by stříbrnou medaili získala a stala by se tak pomyslnou „vzorovou školou“ a „příkladem dobré praxe“.

Školská rada, či vedení mateřské školy musí odsouhlasit Plán podpory zdravého stravování a stanovit kroky a harmonogram k jeho naplnění. Dále musí mateřská škola prokázat, že minimálně 50 % nakoupených čerstvých, nezpracovaných surovin a potravin pochází od pěstitelů a chovatelů s provozovnou ve vlastním nebo sousedním kraji. „Na plnění těchto kritérií Semínko usilovně pracuje. Pokud vše půjde podle plánu, stříbrná kritéria bychom chtěli splnit v únoru 2017,“ informuje o současném stavu Bc. Iveta Garciová, vedoucí školní jídelny a zástupkyně ředitelky v provozní oblasti Mateřské školy Semínko.

Ocenění plánuje Semínko využít zejména ke zviditelnění své školní jídelny a zásad zdravého stravování. Současně chce být vzorem a inspirací ostatním školním jídelnám. „Dodržování stanovených kritérii není jednoduché, vyžaduje to obrovské nadšení, invenci a odpovědný přístup zaměstnanců školky. O to víc jsme rádi, že nebylo třeba v rámci splnění bronzových kritérií cokoliv ve stravování našich dětí měnit,“ sděluje Garciová.

Skutečně zdravá škola

skutecne_zdrava_skola_logo150.jpgSkutečně zdravá škola je komplexní program zdravého školního stravování. Usiluje o to, aby si děti jídla vážily, znaly jeho hodnotu, dokázaly si jej vychutnat a naučily se, jak vzniká. Program funguje pod záštitou Ministerstva životního prostředí a Ministerstva zemědělství. Do programu se mohou zapojit mateřské, základní i střední školy a pokusit se o získání bronzové, stříbrné a zlaté medaile za splnění kritérií Skutečně zdravé školy. Momentálně je zapojených 238 škol z celé České republiky a 20 z nich již splnilo bronzová kritéria. Jednou z těchto škol je také Mateřská škola Semínko. Více na: http://www.skutecnezdravaskola.cz/

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,