Mateřská škola Semínko je bronzová Skutečně zdravá škola, první v Praze

MS_Seminka_logo.jpg Mateřská škola Semínko získala na konferenci Skutečně zdravá škola bronzovou medaili, a to jako vůbec první pražská mateřská školka.   

Ocenění bylo uděleno za splnění potřebných kritérií v oblastech angažovanosti a kultury stravování, kvality jídla a místa jeho původu, vzdělávání o jídle a stravování a místní společenství a spolupráce. Nyní se Mateřská škola Semínko snaží v programu Skutečně zdravá škola získat stříbrnou medaili.

Mateřská škola Semínko plní bronzová kritéria programu Skutečně zdravá škola a díky tomu obdržela medaili. Jedná se o splnění požadavků na výrobu pokrmů, které musí být minimálně ze 75 % tvořeny z čerstvých a nezpracovaných surovin, dětem musí být podávané pouze neslazené nápoje nebo také o soustavné vzdělávání dětí i jejich rodičů o původu potravin a vaření. „Zástupci Skutečně zdravé školy nás již v minulosti několikrát aktivně oslovili, abychom se do projektu přihlásili. Nakonec jsme se rozhodli certifikací projít loni na podzim. Z medaile máme radost, je důkazem toho, že pro děti vaříme zdravě a kvalitně,“ říká Bc. Iveta Garciová, vedoucí školní jídelny a zástupkyně ředitelky v provozní oblasti Mateřské školy Semínko.

MS_seminko_deti_skutecne_zdrava_skolka_zdroj_msseminko445.jpgKousek od stříbrné medaile

K získání stříbrné medaile chybí nyní Mateřské škole Semínko splnit 2 z dalších 12 kritérií. MŠ Semínko by se tak stalo vůbec první školou z celého programu, která by stříbrnou medaili získala a stala by se tak pomyslnou „vzorovou školou“ a „příkladem dobré praxe“.

Školská rada, či vedení mateřské školy musí odsouhlasit Plán podpory zdravého stravování a stanovit kroky a harmonogram k jeho naplnění. Dále musí mateřská škola prokázat, že minimálně 50 % nakoupených čerstvých, nezpracovaných surovin a potravin pochází od pěstitelů a chovatelů s provozovnou ve vlastním nebo sousedním kraji. „Na plnění těchto kritérií Semínko usilovně pracuje. Pokud vše půjde podle plánu, stříbrná kritéria bychom chtěli splnit v únoru 2017,“ informuje o současném stavu Bc. Iveta Garciová, vedoucí školní jídelny a zástupkyně ředitelky v provozní oblasti Mateřské školy Semínko.

Ocenění plánuje Semínko využít zejména ke zviditelnění své školní jídelny a zásad zdravého stravování. Současně chce být vzorem a inspirací ostatním školním jídelnám. „Dodržování stanovených kritérii není jednoduché, vyžaduje to obrovské nadšení, invenci a odpovědný přístup zaměstnanců školky. O to víc jsme rádi, že nebylo třeba v rámci splnění bronzových kritérií cokoliv ve stravování našich dětí měnit,“ sděluje Garciová.

Skutečně zdravá škola

skutecne_zdrava_skola_logo150.jpgSkutečně zdravá škola je komplexní program zdravého školního stravování. Usiluje o to, aby si děti jídla vážily, znaly jeho hodnotu, dokázaly si jej vychutnat a naučily se, jak vzniká. Program funguje pod záštitou Ministerstva životního prostředí a Ministerstva zemědělství. Do programu se mohou zapojit mateřské, základní i střední školy a pokusit se o získání bronzové, stříbrné a zlaté medaile za splnění kritérií Skutečně zdravé školy. Momentálně je zapojených 238 škol z celé České republiky a 20 z nich již splnilo bronzová kritéria. Jednou z těchto škol je také Mateřská škola Semínko. Více na: http://www.skutecnezdravaskola.cz/

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,