Marks & Spencer: Naše potraviny obsahují pouze vejce z volných chovů

Marks_and_Spencer.jpg Již v roce 2002 se Marks & Spencer rozhodl používat výhradně vejce z volných chovů. Každý rok spotřebuje Marks & Spencer až 250 milionů vajec na výrobu potravin, jako jsou dorty, těstoviny, sušenky či quiche.  

Vejce patří mezi oblíbené potraviny v České republice, ročně se spotřebuje kolem 250 vajec na osobu. Většina kupovaných vajec ale pochází od slepic chovaných v klecích, které zvířatům neumožňují přirozený pohyb.

„Marks & Spencer patří mezi průkopníky v prodeji vajec z volných chovů. Společnost striktně vyžaduje, aby chovatelé slepic, se kterými spolupracuje, splňovali přísné normy chovu. Všechna vejce v našich potravinách pocházejí 100% z volných chovů. Za tuto snahu získal Marks & Spencer speciální ocenění Good Egg Award od Compassion in World Farming, přední organizace podporující dobré životní podmínky zvířat,“ říká Renata Fišerová, regionální marketingová manažerka Marks & Spencer Czech Republic a.s.

Podle zprávy Evropské unie z roku 1996 klece na chov negativně ovlivňují život slepic. Důvodem je malý životní prostor připadající na jednu nosnici. Zákony Evropské unie totiž stanovily slepicím z klecových chovů plochu o rozměru papíru A4. Slepice jsou v těchto podmínkách zbaveny možnosti volného pohybu a hrabání. V současnosti se zvyšuje procento chovu nosnic ve volných chovech.

cage_free_hens_eating_1.jpgTento trend mohou pomoci změnit i sami zákazníci. Pokud začnou kupovat vejce vyprodukovaná z volných chovů na úkor vajec slepic chovaných v klecích, dají prodejcům jasný signál, aby přistoupili na etický chov zvířat. Nosnice z volných chovů mají nesrovnatelně lepší kvalitu života. Během dne mají volný výběh na travnatou plochu, kde mohou volně běhat a hrabat potravu. V halách mají slepice rozmístěná bidýlka k hřadování, stelivo na popelení a hnízda na snášení vajec.

Marks & Spencer se ve svém etickém a ekologickém programu Plánu A zavazuje k dodržování nezávislých ekologických standardů. Kromě možnosti volného výběhu jsou nosnice krmeny výhradně geneticky nemodifikovaným obilím a zemědělci musí při pěstování obilí dodržovat přísné normy stanovené společností Marks & Spencer. Slepice jsou také pravidelně veterinárně kontrolovány a všechny jsou očkované proti onemocnění bakteriemi rodu Salmonella.

Zdroj: Moderní obchod

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,