Lidl sníží množství plastů ve svých prodejnách do roku 2025 o 20 %

Lidl_logo_bez_110.jpg Společnost Lidl Česká republika přichází s ambiciózním plánem na snížení plastů ve svých prodejnách. Do roku 2025 chce snížit množství plastů u svých privátních značek o 20%  a dále pak mít do roku 2025 všechny plasty 100% recyklovatelné.  

Lidl tímto rozhodnutím pokračuje v naplňování cílů, které se vytyčil coby společensky odpovědná firma v oblasti životního prostředí. „Přispět ke snížení spotřeby plastů je jedním z našich dlouhodobých závazků. Zároveň chceme nakládat s obaly a plasty tak, aby našly další využití. Proto chceme postupně využívat pouze obaly pouze z recyklovatelného materiálu,“ říká k plánu Pavel Stratil, generální ředitel Lidl Česká republika.

První krok učinil Lidl před rokem, kdy ustoupil od prodeje jednorázových igelitových tašek. Postupně se také snaží omezovat množství obalů u nabízeného zboží, například spotřebního, a to tam, kde odstranění plastového obalu není na úkor kvality. Nyní se na redukci plastů zaměří ještě výrazněji.

Společně se svými dodavateli také Lidl bude v následujících letech pracovat na tom, aby všechny plastové obaly u jeho privátních značek  byly do roku 2025 stoprocentně recyklovatelné.

O co největší recyklaci se společnost snaží již dnes. Za rok 2017 vyprodukovala ve všech svých prodejnách a logistických centrech 77.034 tun odpadu, z něhož zrecyklovala 68.881 tun, tedy 90 % veškerého odpadu. Zbylých 10 % pak tvořil směsný komunální odpad z odpadkových košů u prodejen či v zázemí prodejen a skladů. Největší podíl na recyklovaném odpadu přitom tvořil papírový kartón, a to cca 73 %. 

„Na životní prostředí dbáme jak v sortimentu, tak při stavbě našich budov, i v každodenních  procesech,“ doplňuje Pavel Stratil.

Šetrně k životnímu prostředí se Lidl snaží chovat i v dalších oblastech. V nových prodejnách proto využívá ekologičtější technologie, využívající například přírodní chladiva nebo odpadní teplo, samozřejmostí je LED osvětlení. Technologie, které fandí životnímu prostředí, jsou postupně zaváděny také do všech 4 logistických center společnosti, která fungují v Brandýse nad Labem, Cerhovicích, Měříně a Olomouci. I díky tomu získal Lidl koncem loňského roku po auditu řízení spotřeby energie pro všechny své prodejny, logistická centra i centrálu certifikát ISO 50001. V neposlední řadě odebírá Lidl část elektrické energie vyrobené z obnovitelných zdrojů. V návaznosti na to podporuje také rozvoj elektromobility v České republice a v minulém roce začal instalovat rychlonabíjecí stanice pro elektromobily u svých prodejen.

Zdroj: Tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,