Lidl již prodal 10 milionů porcí fair trade kávy

Lidl_logo_bez_110.jpg Bez kávy si mnozí nedokážou představit ráno. O to víc to platí na Mezinárodní den kávy, který připadá na dnešní den. O tom, že je tento životabudič mezi lidmi stále populární, svědčí i zájem o kávu z kávomatů v prodejnách Lidl, kterou ochutnal už téměř každý obyvatel ČR.  

Arabica nebo Robusta, mletá, instantní, zrnková, nebo bez kofeinu. Sto lidí, sto chutí. Nejvíce lidí v prodejnách Lidl sáhne po mleté a instatní kávě, roste i prodej kávy zrnkové. V nabídce jsou zastoupeny také kávy s certifikáty UTZ, Fairtrade, Rainforest Alliance, nebo Bio. „Nejpozději do roku 2022 bude certifikovaných 50 % veškeré kávy v naší nabídce,“ upřesňuje mluvčí Zuzana Holá.

Fairtrade certifikát má také káva v kávomatech “Lidl to go”, které byly do prodejen Lidl postupně instalovány od listopadu roku 2016. Největší zájem je o Latte Machiatto a Capuccino. O tom, že si zákazníci čerstvě mletou kávu opravdu oblíbili, svědčí i odprodeje. Od spuštění prvního kávomatu ji ochutnal skoro každý obyvatel České republiky, neboť od té doby bylo prodáno více než deset milionů káv. Zákazníci si mohou vybrat celkem ze 16 druhů nápojů, které jsou připraveny ze speciální směsi zrnkové kávy pocházející z Etiopie, Kolumbie, Brazílie (Arabica) a Indie (Robusta). Populární je i možnost zakoupit si kávu do vlastního hrnku, kterou využívá stále více zákazníků. Za rok se tak ušetří až 600 000 kelímků.

Právě nápoje z kávomatů a jejich obliba zvýšily i podíl Lidlu na celkové spotřebě prodaných fairtrade výrobků v ČR. Na výrobu produktů obsahujících fairtradovou kávu bylo v roce 2018 použito celkem 71 tun zelené kávy (hmotnost nepražené kávy), což oproti roku 2017 představuje nárůst o více než 340 %. Na pomyslném žebříčku nejvyužívanějších fairtradových komodit v Lidlu jsou pak kakaové boby, jejichž spotřeba v roce 2018 vzrostla o 200 % na 584 tun a které jsou zastoupeny ve většině čokolád z Lidlu. Nejvýraznější nárůst je ovšem podle údajů Fairtrade Česko a Slovensko u surové bavlny- více než 570 %. „Tento nárůst na celkem 134 tun surové bavlny nepřímo způsobilo zrušení prodeje igelitových tašek v roce 2017. Nabídku tašek jsme totiž mimo jiné rozšířili o bavlněné tašky s certifikátem Fairtrade,“ upřesňuje Holá.

Zboží označené certifikátem Fairtrade znamená výrobu s ohledem na životní prostředí. Zároveň poskytuje pěstitelům a pracovníkům ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky spravedlivější obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv a možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,