Letošní Bioslavnosti vás provedou tématem „Kroupy a ptáčci“

BIOSLAVNOSTI_2018_120.jpg Organizátoři zvou na 13. ročník letního festivalu Bioslavnosti. Tradiční festival dobrého jídla, pití a zábavy pro celou rodinu se koná 14. července 2018 v areálu společnosti PRO-BIO, s.r.o. ve Starém Městě pod Sněžníkem od 10,00 hodin.   

Hlavní motiv „Kroupy a ptáčci“ v sobě nese široké poselství. PTÁK - coby důležitý ukazatel čistoty krajiny, KROUPY a ZRNÍ coby tradiční základ naší stravy. Obojí se spojuje v tématu ekologické zemědělství, které velkou mírou přispívá k udržení a ochraně naší přírody, půdy, vody a je zdrojem poctivých zdravých potravin.

Bio jarmark

Celý areál firmy zaplní hned od rána klasický jarmark biopotravin a ochutnávky vašich oblíbených pokrmů i úplných novinek. V jednotlivých stáncích vás budou čekat výrobky ze sortimentu PROBIO i produkty bio zelinářů, mlékařů, pekařů a dalších ekologických farmářů a zpracovatelů.

Bio občerstvení

Při přípravě občerstvení myslíme na všechny. Ať jste vegan či vegetarián, milovník masa či máte bezlepkovou dietu – u nás se dosyta najíte. Bio občerstvení zajišťujeme v průběhu celého dne a bude opravdu z čeho vybírat - masové speciality z bio jehněčího včetně klobásek z místní ekofarmy Agrisen, beran na grilu a pokrmy z bio vepřového masa z ekofarmy ve Velkých Hostěrádkách. Chystáme pro vás pokrmy ze zapomenutých českých obilovin na různé způsoby – rizota, saláty, burgery, polévky, netradiční chleby a bezlepkové pečivo. Mlsným jazýčkům nabídneme naše osvědčené pohankové palačinky a ječné lívanečky.

Šoulet show

Šoulet je velmi jednoduchý tradiční pokrm složený z krup a luštěniny – většinou ječných krup a hrachu. Nicméně kombinací je neomezené množství.  A protože letošní Bioslavnosti patří právě kroupám, a protože jsme jako hosta pozvali kapelu Šoulet, čeká vás i kroupové občerstvení. V našem komentovaném kroupovém baru si vychutnáte různé druhy známých i méně známých obilovin a luštěnin v různých úpravách - se zeleninou, masem, ochucených bio bylinkami a kořením. Přijďte se inspirovat a domů si od nás odneste také šouletové recepty.

Exkurze

Hned ráno pro vás otevřeme prostory naší firmy, kam budete moci nahlédnout a seznámit se s jednotlivými provozy. Zveme vás na prohlídku našeho bio mlýna, bezlepkového mlýna, balírny i skladů, kde proniknete do celého procesu výroby. Spatříte, jak se krok po kroku mění suché obiloviny v čerstvé mouky a krupice. Ukážeme vám, jak vznikají kroupy ze špaldy, pohanky, čiroku i ječmene, kterým jsme letošní Bioslavnosti věnovali. Uvidíte, jak je balíme, skládáme a kde čekají, než si je objednají naši zákazníci.  

Bio vína

Připravena bude pestrá ochutnávka bio vín. Seznámíte se s bio vinaři, ochutnáte širokou škálu známých i méně známých odrůd českého i zahraničního vína.

Špaldový pašerák

K letním festivalům neodmyslitelně patří pivo. Proto vám nabídneme speciální špaldové pivo vyrobené z certifikovaných bio surovin. Pivo s názvem Špaldový pašerák je originální 12° ležák, který neprošel filtrací ani pasterizací.

Originální hudba

Nedílnou součástí Bioslavností  je zábavný hudební program. O ten se letos postarají kapely Šoulet, Circus Brothers, Dying Paassion, Věc Makropulos a Ostrak Mode. Coby  hlavní večerní host vystoupí Barbora Poláková. Těšit se můžete na taneční vystoupení Jana Ondera, který vás bude současně i celým dnem jako moderátor provázet.  

Pestrý program pro děti

Bioslavnosti patří i dětem. Děti si užijí program s ekologickou tématikou ve Špaldíkově dětském koutku, který chystá šumperské Středisko ekologické výchovy Vila Doris. Děti si užijí tvoření v kreativních dílničkách, čekají na ně pohybové aktivity - trampolína, slackline či lezení po stromech s využitím Monkey setu. Se zkušeným ornitologem si sestaví ptačí budku, kterou si pak můžete umístit u vás doma na zahradě.

Stanová vesnička

Letos poprvé máte možnost přespat na Bioslavnostech  v areálu PROBIO v malé stanové vesničce. Využijte toho, zůstaňte s námi až do konce a v neděli se vypravte na výlet na Kralický Sněžník či na delší túru do nádherných Rychlebských Hor.  V místním infocentru vám pomohou objevit nedaleké polské – dříve pruské zajímavosti, památky, lázně i přírodní krásy.

Ekologické filmy

Přijedete-li už v pátek odpoledne, vyrazte s námi do kina. V našem městském kině promítáme film Planeta Česko, začínáme v 19 hod a po filmu následuje beseda s režisérem Mariánem Polákem. Pásmo dalších krátkých filmů s ekologickou tématikou bude následovat i v sobotu a to přímo v areálu firmy.

„Akce se koná za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.“

Více informací najdete postupně i našem profilu https://www.facebook.com/probio.eu

BIOSLAVNOSTI_2018_plakat_052018.jpg

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,