LavkaLavka – dodavatel ekologicky šetrných produktů z Moskvy

lavkalavka_Logo_110.jpg LavkaLavka je mladou moskevskou společností dodávající ekologicky šetrné produkty nejen ruským, ale i zahraničním zákazníkům.  

Jedním z nejdůležitějších cílů společnosti je propojení Moskvy s ekologicky hospodařícími regiony a poskytnutí zdravé výživy svým občanům. Společnost se zabývá edukací zákazníků, podporou místních a trvale udržitelných zemědělství či prodejem tradičních a přírodních specialit. Velký důraz je kladen na bezpečnost, ohleduplnost k životnímu prostředí a chuť produktů. Jasná a transparentní komunikace se zemědělci a zákazníky či neustále se vyvíjející produktová řada mají za následek rostoucí počet zákazníků, nejen proto je společnost jedním z nejúspěšnějších moskevských startupů.

LavkaLavka byla založena v roce 2009 Borisem Akimovem, Aleksandrem Michailovem a Vasiliyem Palshinem. Společnost své podnikání zahájila nejprve jako doručovatelská služba, první svého druhu v Moskvě, a za nedlouho se z ní vyvinula větší a pokrokovější společnost. V současné době společnost dodává ekologicky šetrné produkty více než 2 500 zákazníkům v Rusku i zahraničí.

lavkalavka_produkty_445.jpgPodle manažera společnosti Bojana Dimitrijevice okolo 90 procent zákazníků žije v Rusku, zbývajících 10 procent žije v Japonsku, Francii, Německu, Velké Británii, USA či v Nizozemí. Pro společnost není důležité pouze dodávat produkty místním lidem, ale také získat důvěru v zahraničí a obzvláště na tamních trzích s přírodními a bio produkty, které jsou již vyvinuté. V případě, že produkt nesplní zákazníkova očekávání, což se moc často nestává, je mu produkt vyměněn nebo vráceny peníze.

Hlavní prioritou LavkaLavka, kromě dodávání chutných a přírodních produktů, je sdílet hodnoty jistoty, chuti a trvale udržitelného zemědělství či formování ekologicky uvědomělých zákazníků. Práce společnosti začíná výběrem produktů.  Před tím než je produkt přidán do sortimentu, někdo ze společnosti navštíví farmu, aby se ujistil, že vše splňuje požadavky. Zejména trvale udržitelné výroba a bezpečnost hrají velmi důležitou roli.

lavkalavka_jidlo_445.jpgDnes společnost zaměstnává 35 lidí a úzce spolupracuje s více jak 30 zemědělci z celého Ruska, ale i z Řecka. Mezi dodavatele společnosti patří i společnosti certifikované podle normy ekologického zemědělství EU, Brodovskiy a Novichihin. Ne vše, co společnost dodává je v kvalitě BIO a to díky byrokracii, která komplikuje ruské společnosti získání certifikátů zaručující ekologický původ. Nicméně cokoli společnost dodává, podléhá přísným standardům firmy. V současné době společnost nabízí okolo 350 až 400 produktů, podle sezóny, z nichž polovina je ekologická.

Sortiment produktů se skládá z pekařských produktů, salátů, zeleniny, mléčných výrobků, telecího, vepřového, králičího, kozího a jehněčího masa, ryb a zvěřiny či široké nabídky ptactva. Kromě kuřecího a kachního masa, společnost nabízí holuby, perličky, uzené husy, krocany a mnoho dalších. Pokud je to možné, produkty pocházejí z dané oblasti či přinejmenším z Ruska. Ostatní produkty jako například olivy a olivový olej jsou dováženy, jelikož ruské klima neumožňuje vyrobit takové produkty lokálně. I v tamní kuchyni lze použít farmářské suroviny a vytvořit z nich například ruské a ukrajinské speciality jako pelmeni, gruzínské khinkali, marinovanou zeleninu či kompoty.

Cílem LavkaLavka v dlouhodobém horizontu je rozšířit podporu ruských místních farmářů. Místní zemědělství v porovnání s ostatními evropskými zeměmi je ve špatném stavu a sliby vlády o jeho podpoře jsou v nedohlednu. Rusko je obrovská země, kterou lze jen těžko řídit, ale je to země s velikým potenciálem, vysvětlil Bojan. Mimo jiné společnost usiluje také o zlepšení moskevské gastronomie, což je stále velký oříšek, avšak krok za krokem se společnost snaží přispět svou troškou do mlýna.

Na internetových stránkách společnosti mají zákazníci přístup nejen k jednotlivým produktům, farmářům, ale i receptům či dalším službám, proto momentálně společnost pracuje na překladu vlastních webových stránek do angličtiny, aby i rusky nemluvící lidé měli možnost se dozvědět o ekologické nabídce v zemi.

Zdroj: Organic-Market.info, foto: lavkalavka

 

 

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,