L' Oréal prohlubuje svůj závazek podnikat zodpovědně

Loreal_logo_1.jpg Výrobce kosmetiky L' Oréal věří, že prohloubením svého závazku podnikat zodpovědně dosáhne další růst.  

Světový lídr ve výrobě kosmetických přípravků, firma L' Oréal, potvrzuje současný trend podporování udržitelného životního stylu ze strany velkých společností. Své zákazníky chce motivovat k odpovědné spotřebě a proto se zavazuje, že všechny produkty, které do roku 2020 uvede na trh, budou mít minimální dopad na životní prostředí a přidanou sociální hodnotu. Tato iniciativa je součástí širšího závazku firmy k udržitelnému rozvoji, který L' Oréal oznámil koncem října 2013.

"Věříme, že spotřebitelé jsou základní hybnou silou naší cesty k udržitelnosti. Udržitelná budoucnost totiž závisí na odpovědných rozhodnutích našich zákazníků. Proto chceme už při vývoji výrobků dbát na jejich udržitelnost, zvyšovat povědomí našich spotřebitelů o odpovědné spotřebě a motivovat je k udržitelnému životnímu stylu," řekl předseda a výkonný ředitel L' Oréal Jean - Paul Agon .

L' Oréal věří, že prohloubení odpovědného podnikání firmy povede k jejímu většímu růstu. Do roku 2020 chce firma získat až 1 miliardu nových zákazníků. Jejím záměrem je proto vyrábět více, ale s menším dopadem.

Kromě většího zapojení zákazníků a zvýšení udržitelnosti výrobků se firma zavázala i k odpovědnější výrobě. Do roku 2020 plánuje snížit obsah emisí CO2 vyprodukovaných v jejích výrobních a distribučních centrech o 60 procent oproti roku 2005 a emise z dopravy chce v přepočtu na jeden vyrobený produkt snížit o 20 procent ve srovnání s rokem 2011. Spotřeba vody a produkce odpadu na jeden výrobek by měla rovněž klesnout o 60 procent ve srovnání s rokem 2005 a výroba by měla vytvářet nulový odpad, který by bylo třeba vyvážet na skládky.

L' Oréal zintenzívní podporu svých zaměstnanců, kterým chce zajistit přístup ke zdravotní péči, sociální ochraně a dalšímu vzdělávání bez ohledu na to, ve které části světa pro firmu pracují. V oblasti podpory komunity se zaměří zejména na zajištění přístupu k práci pro znevýhodněné skupiny obyvatelstva.

V neposlední řadě, firma chce zavést udržitelnost i do vztahů v rámci dodavatelského řetězce. Od svých dodavatelů bude požadovat dodržování principů udržitelnosti a zároveň jim bude pomáhat při dosahování stanovených cílů.

Zdroj: loreal.com

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft září rgt
Po Út St Čt So Ne
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,