Které produkty získají značení Česká biopotravina roku 2018?

biopotr_roku_2018_barva.jpg Již po sedmnácté mají producenti a výrobci ekologického zemědělství možnost získat pro své produkty označení Česká biopotravina roku.  

Soutěž pořádá PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců pod záštitou Ministerstva zemědělství ČR a o nejlepších bioproduktech tohoto roku bude rozhodovat porota složená z odborníků na jídlo a výživu v čele s Pavlem Maurerem 22. srpna.

Soutěž o nejlepší tuzemskou biopotravinu pořádá Svaz PRO-BIO již od roku 2002. Vyhlášení probíhá každoročně v měsíci biopotravin v září, a to pod záštitou Státní zemědělské a potravinářské inspekci a ministra zemědělství. Odborná porota, která rozhoduje o udělení ocenění v jednotlivých soutěžních kategoriích, je složena ze samých zajímavých osobností. Předsedou poroty je gurmán Pavel Maurer a mezi členy poroty dále zasedne například odbornice na výživu Margit Slimáková, spisovatelka Hanka Zemanová, manager společnosti Globus ČR, redaktorka food časopisu Apetit, zástupci Státní zemědělské a potravinářské inspekce i Ministerstva zemědělství, agrární analytik Petr Havel nebo ředitelka organizace Fér potravina.

„V našich hypermarketech tvoří sortiment biopotravin a ekologicky šetrných drogistických výrobků stále větší podíl, aktuálně máme téměř 600 bio výrobků, 130 výrobků určených pro děti a dalších 25 drogistických výrobků pro péči o tělo pro dospělé. Naší vizí je množství certifikovaných biopotravin neustále rozšiřovat, a to právě ve prospěch tuzemských výrobků oproti dováženým, chceme mít u každého výrobku českou variantu. Proto je naše účast v porotě soutěže Česká biopotravina příležitosti, jak ochutnat a ocenit nové a kvalitní bioprodukty na českém trhu,“ uvádí manažerka externí komunikace Globusu ČR Pavla Hobíková.  

Ekologičtí farmáři a producenti mohou své biopotraviny přihlašovat ještě do 15. srpna 2018 v těchto kategoriích: Biovíno, Biopotraviny živočišného původu, Biopotraviny rostlinného původu, Biovýrobky pro gastronomii, pochutiny a ostatní potravinářské výrobky a nově je v letošním roce přidána kategorie Steaková biomasa.

„Jako každý rok jsme velmi zvědavá na produkty ekologického zemědělství, které osloví porotu jak svou chutí a zpracováním, tak svým vzhledem a potenciálem oslovit zákazníky. Je nám ctí, že můžeme každý rok ochutnat a následně ocenit to nejlepší, co česká ekologická produkce přináší,“ říká manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřina Urbánková k soutěži.

Vítězové v jednotlivých kategoriích získají právo užívat pro vítězný výrobek označení Česká biopotravina, doplněný příslušným letopočtem. Vítěz každé z kategorií má právo užívat pro vítězný výrobek označení Vítěz kategorie Česká biopotravina, opět doplněný označením roku, za který byl titul udělen. Vítěz dále získá účast na největším veletrhu biopotravin Biofach 2019 v Norimberku a prostor a inzerci v médiích pro svůj produkt.

„O každém vítězném výrobku připravujeme v letošním ročníku větší reportáž do médií a masivnější propagaci, což producentům může pomoci v následném zvýšení odbytu. Vítězné výrobky také každoročně prezentujeme přibližně na 20 spotřebitelských akcích formou ochutnávek, takže oceněné výrobky mají možnost oslovit tisíce spotřebitelů. Někteří producenti, jejichž výrobky jsme v minulosti v soutěži ocenili, také stále pociťují zvýšený zájem spotřebitelů. A osobně považuji za přidanou hodnotu také fakt, že výrobce získá zpětnou vazbu o kvalitě výrobků od odborníků a zdarma, má-li o to zájem. V porotě si vážíme všech, kteří své výrobky do soutěže přihlásí. Za každým bioproduktem je obrovský kus práce a příběh. Bohužel ale není možné, aby vyhráli všichni,“ doplnila Urbánková.

Více informací o soutěži a pravidla najdete zde.

Soutěž Česká biopotravina je realizována díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství ČR.

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft červen rgt
Po Út St Čt So Ne
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,