Kosmetika TAUTROPFEN míří do Česka

V oblasti biokosmetiky patří německá přírodní biodynamická kosmetiku TAUTROPFEN mezi značky nejvyšší kvality na světě. Používá suroviny z biodynamického zemědělství a certifikovaného volného sběru .  

V tomto bodě se podobá kosmetickým výrobkům, které jsou již delší dobu na českém trhu a splňují certifikaci německé asociace BDIH. Některé z těchto značek používají i suroviny s certifikátem Demeter (Weleda, Dr.Hauschka...). Tautopfen je však jedinečný v tom, že mnohé z jeho výrobků mají označení Demeter jako celek, to znamená, že mají stoprocentní podíl biodynamických složek.

Výrobky TAUTROPFEN jsou baleny ve skle a aluminiových tubách. Díky těmto obalům jsou hodnotné suroviny dobře chráněny a trvanlivost je prodloužena. Neobsahuje žádné syntetické, polosyntetické konzervanty a ani sloučeniny kyseliny benzoové. Výrobky vydrží i několik let díky absolutní čistotě při výrobě, obsahu esenciálních olejů a u některých výrobků bioalkoholu. Některé výrobky ani nepotřebují přídavek esencí či bioalkoholu díky přirozenému obsahu antibakteriálních látek. Příkladem je Růžová pleťová voda.

Autentická přírodní kosmetika Tautropfen neobsahuje žádné syntetické nebo ropné látky. Vyhýbá se i šamponům a jiným kosmetickým výrobkům, při jejichž výrobě není možné zachovat stoprocentní přírodnost.

Filozofií výroby je naprostá průhlednost výrobních procesů a užitých surovin. Základem je povětšinou jednoduchý koncept s vysokým obsahem účinných látek. Například v balzámech jsou nejvýše tři esenciální oleje a jeden rostlinný, aby se jednotlivé složky mohly plně projevit a byly obsaženy v opravdu efektivním množství a ne pouze symbolicky.

Hodnotným výrobním postupem je plná sluneční macerace, kdy květy měsíčku, růže, třezalky a dalších bylin jsou vystavovány sluneční lázni ve velkých kulatých skleněných báních. Slunce pomáhá přechodu cenných látek z rostlin do oleje. Na hotovém výrobku a jeho účincích je poté znát blahodárná energie získaná prosluněním.

Dalším originálním postupem je užití extraktů z polodrahokamů. Příkladem je extrakt z malachitu, který nejen dodává nádhernou modrou barvu, ale i stimuluje přirozené funkce pleti, především produkci kolagenu.

Autentická přírodní kosmetika Tautropfen má ještě další rozměr a to jsou Fair-Trade projekty.

V řadě Energie na suchou pleť jsou obsaženy ořechy cupuacu (druh kakaovníku), které sbírají domorodí obyvatelé. Díky férové ceně, kterou dostanou za sběr, jsou schopni ochránit nejen svou kulturu, ale i deštný les před těžebními společnostmi.

V Iránu TAUTROPFEN podporuje projekt „Růže namísto opia". V těchto chudých oblastech bylo opium díky své vysoké ceně jediným možným zdrojem obživy tamějšího obyvatelstva. V tomto projektu se pole máků nahrazují růžemi. I když se cena růží nevyrovná ceně opia, díky menší spotřebě vody při pěstování růží a tím menším nákladům získává tento projekt stále větší podporu.

Díky sběru hnědé mořské řasy v chráněné krajinné oblasti Unesco v Atlantickém oceánu je možné toto jedinečné místo chránit a spravovat jako pokladnici přirozeného podmořského života a útočiště mnoha vážně ohrožených druhů mořských živočichů a ptáků. Mořské řasy a minerály Atlantiku jsou použity v pleťové řadě Fluidum.

Více informací na www.tautropfen.cz.

 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,