Kongres BioFach 2013 posouvá hodnoty do centra pozornosti

BF_2013_Logo_orange_rgb_110.jpg Předpoklady pro udržitelné a pro budoucnost způsobilé hospodaření budou ústředním tématem kongresu, který se koná souběžně s veletrhem BioFach.   

Tento kongres je od 13. do 16. února 2013 s asi 150 akcemi a 8 000 účastníky svého druhu největší na světě. Obsahové zaměření roku 2013 plynule navazuje na loňské hlavní téma, na udržitelnost. Tématem se stává, jaký význam mají společné hodnoty, partnerské jednání, reálné a transparentní řetězce tvorby hodnot a rozmanitost, díky regionalizaci a globalizaci.

Zatímco se konvenční obchod po léta snažil hlavně o dosažení co nejnižších cen potravin, dnes je spíše v centru pozornosti přidaná hodnota a dodatečný užitek. Přitom nejde jen o vlastnosti produktů, ale o způsob výroby, společenské poměry a pracovní podmínky. 

Sociální odpovědnost podniků nabývá na důležitosti. Zde je patrná výrazná transformace hodnot v průběhu uplynulého desetiletí. To je například doloženo prudce rostoucím obratem obchodu fair trade. Stále větší podíl produktů spravedlivého obchodu také pochází z ekologického zemědělství. V oboru biopotravin přejímá mnoho firem vysokou míru odpovědnosti vůči všem dodavatelům obchodních řetězců. 

Co bylo dlouho považováno za samozřejmost, je nyní ve zvýšené míře sdíleno a řešeno. Právě tak je tomu u BioFach: Přední světový veletrh posouvá na Kongresu 2013 různá hlediska společných hodnot globálního bio-společenství do centra zájmu.

HODNOTně, bio a regionálně v Global Village

Od poloviny prosince 2012 bude rozsáhlý kongresový program BioFach a Vivaness 2013 s personalizovatelným kongresovým plánovačem dostupný na stránkách www.biofach.de/congress a www.vivaness.de/congress online. 

V rámci stěžejního bodu kongresu „Společné hodnoty. Akce pro budoucnost“ budou diskutovat pod titulem „Bio je HODNOTné“ například Dr. Alexander Gerber, ředitel, Bund Ökologische Lebensmittelwirtschaft, BÖLW (D) a Prof. Dr. Götz E. Rehn, ředitel, Alnatura Produktions- und Handels GmbH (D), o tom, jak může na hodnotách založené hospodářství fungovat. 

Další témata: „Ekonomie obecného blaha: Spolupráce místo konkurence“ mimo jiné s Christianem Felberem, spoluzakladatelem ekonomie obecného blaha a s bankou Demokratische Bank Österreich (A), a „Od řetězce tvorby hodnot k řetězci respektování hodnot“ a „Bio mezi původními zeměmi a Global Village – Nakolik musí být Bio regionální?“

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft červenec rgt
Po Út St Čt So Ne
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,
Jana: Dobrý den jsem tu nová, chci se zepta máte někdo zkušenost se značkou...
O eko praní trochu jinak – aneb prát eko je někdy fuška,
Šárka: Gratulace Karlovi Kalnému za jeho steaky z anguse...potvrzuji,že jsou...
Známe vítěze soutěže Česká biopotravina roku 2018,
nina: Dobrý den. Thymovar je opravdu skvely+ se chci zeptat na nejakou prevenci...
Šance pro včely. Konec syntetickým akaricidům ve včelaření!,
Martina24: Toto sú zaujímavé postrehy...
Studie: ekologické hospodaření snižuje vliv zemědělství na klimatické změny,