Kongres BioFach 2013 posouvá hodnoty do centra pozornosti

BF_2013_Logo_orange_rgb_110.jpg Předpoklady pro udržitelné a pro budoucnost způsobilé hospodaření budou ústředním tématem kongresu, který se koná souběžně s veletrhem BioFach.   

Tento kongres je od 13. do 16. února 2013 s asi 150 akcemi a 8 000 účastníky svého druhu největší na světě. Obsahové zaměření roku 2013 plynule navazuje na loňské hlavní téma, na udržitelnost. Tématem se stává, jaký význam mají společné hodnoty, partnerské jednání, reálné a transparentní řetězce tvorby hodnot a rozmanitost, díky regionalizaci a globalizaci.

Zatímco se konvenční obchod po léta snažil hlavně o dosažení co nejnižších cen potravin, dnes je spíše v centru pozornosti přidaná hodnota a dodatečný užitek. Přitom nejde jen o vlastnosti produktů, ale o způsob výroby, společenské poměry a pracovní podmínky. 

Sociální odpovědnost podniků nabývá na důležitosti. Zde je patrná výrazná transformace hodnot v průběhu uplynulého desetiletí. To je například doloženo prudce rostoucím obratem obchodu fair trade. Stále větší podíl produktů spravedlivého obchodu také pochází z ekologického zemědělství. V oboru biopotravin přejímá mnoho firem vysokou míru odpovědnosti vůči všem dodavatelům obchodních řetězců. 

Co bylo dlouho považováno za samozřejmost, je nyní ve zvýšené míře sdíleno a řešeno. Právě tak je tomu u BioFach: Přední světový veletrh posouvá na Kongresu 2013 různá hlediska společných hodnot globálního bio-společenství do centra zájmu.

HODNOTně, bio a regionálně v Global Village

Od poloviny prosince 2012 bude rozsáhlý kongresový program BioFach a Vivaness 2013 s personalizovatelným kongresovým plánovačem dostupný na stránkách www.biofach.de/congress a www.vivaness.de/congress online. 

V rámci stěžejního bodu kongresu „Společné hodnoty. Akce pro budoucnost“ budou diskutovat pod titulem „Bio je HODNOTné“ například Dr. Alexander Gerber, ředitel, Bund Ökologische Lebensmittelwirtschaft, BÖLW (D) a Prof. Dr. Götz E. Rehn, ředitel, Alnatura Produktions- und Handels GmbH (D), o tom, jak může na hodnotách založené hospodářství fungovat. 

Další témata: „Ekonomie obecného blaha: Spolupráce místo konkurence“ mimo jiné s Christianem Felberem, spoluzakladatelem ekonomie obecného blaha a s bankou Demokratische Bank Österreich (A), a „Od řetězce tvorby hodnot k řetězci respektování hodnot“ a „Bio mezi původními zeměmi a Global Village – Nakolik musí být Bio regionální?“

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,