Konference VINOENVI v Mikulově

vinoenvi.png Ve dnech 10. a 11. září t. r. se na Zámku v Mikulově uskutečnil další ročník mezinárodní konference VINOENVI, jejíž tématikou je ekologické vinohradnictví a produkce vína.  

Tuzemský svaz Ekovín a slovenský Iprovin v rámci projektu z programu přeshraniční spolupráce Slovenska a České republiky sezvali na jedno místo po dva dny pěstitele révy vinné, zpracovatele a také širší odbornou veřejnost, aby si poslechli aktuální informace v podání předních tuzemských i zahraničních specialistů v těch kterých odvětvích souvisejících s biovinařstvím.

organic_clip_image002_0000.jpgProf. Eder ze spolkového výzkumného ústavu ovocnářsko-vinařského v Klosterneuburgu pohovořil o vlivu vinohradnické a sklepní technologie na kvalitu vína. Ing. Hluchý z Ekovínu představil přítomným zahajovaný projekt „Ochrana přírody ekologizací vinohradnictví". Dr. Hartl z instituce Bio Forschung Austria ve Vídni poukázal na příklady vhodných strategií ozelenění vinic pro experimentální lokality jižní Moravy a Vídně. O žížalách, jako významné součási půdního edafonu a o jejich bionomii, významu a možnostech podpory, pohovořil Dr. Kromp. Doc. Pavloušek ze Zahradnické fakulty v Lednici přednesl stať o nově registrovaných a perspektivních odrůdách révy vinné.

Druhý den nastoupil jako první přednášející Dr. Hofmann z Geisenheimu, který seznámil přítomné o projektu ORWINE - nově navrhovaných evropských směrnicích zabávajících se sklepními technologiemi (toto téma patřilo k těžišti celé konference a jistě se k němu samostatně v rámci rubriky biovín vrátíme). Ing. Ansen z Alsaska pohovořil o zkušenostech s integrovanou a ekologickou produkcí v alsaském regionu. Mgr. Rausová z Ústavu organické chemie a biochemie MU Brno pohovořila o biochemické podstatě indukované rezistence, jejích principech a předběžných výsledcích studia révy vinné. Ing. cervene_vino.jpgHluchý ze společnosti Biocont vyložil výsledky testování nových pomocných látek v ochraně ekologických vinic. Ing. Kakalíková ze slovenského Iprovinu prezentovala výsledky ověřování ekologického vinohradnictví na Slovensku.

Letošní konference VINOENVI se odehrála již ve svém třetím ročníku a pořadatelé slibují, že se bude pro velký zájem z řad jak výrobců, tak i širší vinařské veřejnosti, každoročně opakovat, protože téma biologické produkce vína je navýsost aktuálním.

Richard Stávek

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2019 rgt
lft listopad rgt
Po Út St Čt So Ne
44         1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,
Daniela: Dobrý deň, som študentkou Vysokej školy ekonomickej v Praze a píšem...
Heřmaňák: první částečně bezobalový farmářský trh v Česku oslavil rok,
patricie: skvělá akce, všem doporučuji několik let ... jen: JE TENTO TÝDEN (ne...
Netradiční filmový festival o jídle Země na talíři již příští týden,