Konference přinese poznatky ze zavádění biopotravin do škol

bioskoly_1.jpeg Poznatky ze zahraničí i z českých škol používajících biopotraviny představí konference s názvem „Biopotraviny ve školním stravování - aktuální zkušenosti a výhled do budoucna“, která se uskuteční dne 16. listopadu 2011 v Praze v konferenčním centru City Pankrác.  

Konference je určena jednak zřizovatelům a ředitelům škol, zástupcům ministerstev, krajských úřadů i dalších zájmových skupin, nicméně přinese i praktické workshopy pro vedoucí školních jídelen, které hledají cesty, jak ve školním stravování využívat ekologicky produkované potraviny ve větší míře.

Konference je vyvrcholením tříletého projektu Bioškoly, který má za podpory Ministerstva zemědělství za cíl přivést produkty tuzemských ekologických zemědělců na talíře žáků mateřských, základních i středních škol v Praze, Středočeském, Královéhradeckém a Jihomoravském kraji.

Na konferenci představí své zkušenosti 9 osobností z praxe, včetně dvou zahraničních odborníků, kteří přiblíží rozvoj použití biopotravin ve školním stravování v Německu a v Rakousku.

Dopoledne budou probíhat přednášky o zkušenostech z realizace projektu, o školním stravování a jeho roli ve vzdělávacím systému, a také představení poznatků ze zahraničí.

Odpolední část je věnována workshopům, které se budou zabývat tématy jako je finanční problematika zařazování biopotravin do školního jídelníčku, použití méně známých potravin (spojené s ukázkami vaření) či možnostmi zásobování v oblasti bio. Součástí konference bude i panelová diskuse na téma „Potřebujeme biopotraviny ve školním stravování?“.

Konference se uskuteční 16. listopadu 2011 v pražském konferenčním centru City na Pankráci. Srdečně zveme všechny zájemce o biopotraviny ve školním stravování.

Více informací a přihlášku lze nalézt na www.biokonference.cz.

Projekt Bioškoly

Cílem projektu je vytvořit praktické podmínky pro zavádění a používání biopotravin ve školních stravovacích zařízeních. Hlavními překážkami používání biopotravin ve školách je jejich nedostupnost, neznalost dodavatelů či neznalost možností současného biotrhu. Proto je v tomto projektu kladen důraz na vytvoření distribučního řetězce, který školám zpřístupní nabídku biopotravin dostupných na tuzemském trhu a usnadní odebírání biopotravin.

Důležitou součástí projektu je pomoci školním jídelnám s praktickým zaváděním biopotravin do jejich jídelníčků, počínaje informacemi o skladování a zpracování biopotravin, přes kurzy, jak s biopotravinami vařit, až po informace o méně známých druzích biopotravin dostupných na našem trhu.

A nakonec, nikoli však na posledním místě, je cílem projektu vzájemně přiblížit školy a rodiče dětí na jedné straně a ekozemědělce a výrobce biopotravin na straně druhé. Škola má právo znát svého zemědělce a rodiče mají právo vědět, odkud pocházejí potraviny, které jsou podávány jejich dětem.

Kdy a kde

Projekt Bioškoly probíhá od srpna 2009 do listopadu 2011. V rámci projektu byly na základě průzkumu zájmu vybrány ekozemědělci a výrobci biopotravin, kteří budou dodávat své bioprodukty do školních stravovacích zřízení. Stejně tak byly na základě zájmu vybrány školy a školní jídelny, které budou v rámci projektu biopotraviny zavádět.

Projekt je zaměřený na všechny stupně školního systému kromě vysokoškolského – tedy od jeslí až po střední školy. Projekt je realizovaný na modelovém území, kterým jsou 4 kraje – Praha, Středočeský kraj, Královéhradecký kraj a Jihomoravský kraj.

www.bioskoly.cz

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft březen rgt
Po Út St Čt So Ne
8             1
10 2 3 4 5 6 7 8
11 9 10 11 12 13 14 15
12 16 17 18 19 20 21 22
13 23 24 25 26 27 28 29
14 30 31          
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Kuba: lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/...
Lidl již prodal 10 milionů porcí fair trade kávy,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,
dyyl: Velmi dobré informace! --- gastromania.cz/chladici-a-mrazici-technika.html
V centru Prahy otevřel obchod Minimum Waste,
dyyl: Mám zájem!
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka,
Miloš: Vzali v úvahu i ekologickou zátěž při výrobě a používání...
Nová studie: ekologické zemědělství chrání klima,
Eliska: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, o které město (pozice manažera...
Společnost Country Life přijme manažera e-shopu,