Káva přímo od farmářů

doubleshot_coffee_podcast.jpg Dvě unikátní kávy v originálním boxu, který je škoda pod stromeček balit – to je tip na vánoční dárek od pražírny doubleshot.   

Obě kávy si tým doubleshotu vybral na farmách osobně letos na jaře a obě jsou výjimečné svou chutí i příběhem. Pokud tedy máte ve svém okolí někoho, kdo má rád výběrovou kávu, tak tenhle dárek je sázka na jistotu. Takové chutě nejspíš v kávě ještě nikdy neokusil.

Doubleshot s.r.o. je českou lokální pražírnou výběrové kávy a společným projektem kávových nadšenců. Společnost byla založena v létě 2010 s jediným cílem: nabízet kávu bezprecedentní kvality a zároveň si vážit přírody a mít úctu k práci farmářů. Většina káv nabízených na www.doubleshot.cz nese označení Káva z rukou farmáře, což v praxi znamená, že kromě exkluzivní chuti se doubleshot zaručuje za to, že osobně navštívil alespoň jednou danou kávovou farmu, je s farmářem v přímém kontaktu a minimální cena zaplacená producentovi kávy je vždy alespoň o 25 procent vyšší, než minimální garantovaná cena v systému Fairtrade.

Doubleshot_darkovy_box_mala.jpgDárkový box výjimečných káv

Dárkový box od doubleshotu je rozdělený na dvě poloviny a v každé najdete jiné chutě a vůně. První polovina přijela z hranice Nikaraguy a Hondurasu, z farmy Finca El Poste. Voní po jasmínu, chutná po tamarindu a mangu a obsahuje takový vánoční zázrak. Rodina Montenegro, která tuto odrůdu vypěstovala, totiž za posledních dvacet let o svou kávovou farmu třikrát málem přišla. Po hurikánu z ní nezbylo téměř nic, poté je o ni málem připravila finanční krize, a když ji překonali, museli všechny kávovníky kvůli roye (rzi kávovníků) vykácet a vysadit znovu. To, že si odrůdu maragogype můžete doma připravit, je malý zázrak pro rodinu Montenegro, pro doubleshot a snad i pro vás.

Druhou kávou v boxu je ta z Finca Aurora z Nikaraguy. Tady je zázračná především odrůda, o které nejspíš (zatím) neslyšeli ani kávoví fanoušci. Java je odrůda, která se totiž vidí málokde. Kávový svět však odhaduje, že je to rodící se hvězda a v následujících letech z ní bude superstar, která si získá chuťové pohárky milovníků kávy i kávové soutěže. Ucítíte v ní marcipán, žlutý meloun a spoustu květin.

Dárkový box obou káv (2 x 250 g) si můžete koupit na www.doubleshot.cz od 11. 11. za 600 Kč.

Kávové předplatné

A pokud chcete obdarovanému dělat kávou radost celý rok, tak i letos můžete darovat kávové předplatné na 4, 6 nebo 12 měsíců. Každý měsíc mu domů dorazí jiná káva v množství tak akorát na jeden měsíc (350 g), a doma tak celý rok bude mít čerstvou kávu třeba až do příštích Vánoc.

Předplatné můžete zakoupit na www.doubleshot.cz na 4 měsíce za 1440 Kč, na 6 měsíců za 2100 Kč a na 12 měsíců za 4080 Kč.

doubleshot_predplatne_mala.jpgZdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft srpen rgt
Po Út St Čt So Ne
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,
Tomáš Zeman: Schválně jsem si na ten jejich test pustil. Něco tak stupidního se jen...
Rohlik.cz umí spočítat úsporu času, kilometrů nebo emisí,
Šárka: Paráda, však to ty zplanýrovaný stráně, kde byly monolitické kultury...
Česko #sazibudoucnost. Co člověk – to strom do 5 let,