Kaufland otevírá prodejnu, která využívá dešťovou vodu

Kaufland.jpg Nová prodejna Kauflandu v Rakovníku láká nejen na moderní interiér, řadu technologií a inovací, ale také na trvalou udržitelnost a šetrný přístup k přírodě.   

Unikátní prodejna přivítá první zákazníky ve středu 1. dubna v 7 hodin. „V Rakovníku se nám podařilo otevřít první prodejnu v České republice, která zužitkovává dešťovou vodu a tím dochází k úspoře pitné vody“, doplňuje Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR.

Dešťová voda ze střechy je zachytávána do retenční nádrže o objemu více než 130 metrů krychlových. Z ní putuje do zázemí, kde je využita na splachování toalet. Součástí dlouhodobé strategie společnosti Kaufland je důraz na ekologický přístup, což se projevuje také při stavbě nových prodejen. Ta v Rakovníku je vytápěna pouze odpadním teplem z chladicích boxů, které jsou opatřeny dveřmi, jenž zabraňují tepelným ztrátám. „Využitím odpadního tepla a uzavřením chladících boxů se nám podaří snížit energetickou náročnost celé budovy o 30 %,“ vyzdvihuje přínos ekologických opatření Renata Maierl. Celá prodejna je vybavena také příjemným, účinným, avšak úsporným LED osvětlením. Na parkovišti před prodejnou nechybí nabíjecí stanice pro elektromobily.

Kaufland_prodejna_Rakovnik.jpgV rámci aktuální situace zavedl Kaufland na všech svých prodejnách nadstandardní hygienická opatření. Vedle běžných hygienických stanic u vstupu do prodejen navíc instaloval u pokladen a informací ochranná plexiskla a také zvýšil intenzitu pravidelné dezinfekce vozíků a dalších míst s vysokou frekvencí dotyků. V úseku pečiva jsou zákazníkům k dispozici jednorázové rukavice, obalový materiál a podávací kleště. Jednodenní pečivo od regionálních dodavatelů – chléb a rohlíky – Kaufland nabízí již zabalené. Pokladní zóna je vybavena podlahovým značením bezpečných rozestupů.

Kaufland nahradí výpadek jarní Sbírky potravin.

Vzhledem k nouzovému stavu a epidemiologické situaci bylo zrušeno jarní kolo Sbírky potravin. Kaufland se však rozhodl podpořit Českou federaci potravinových bank napřímo. Obchodní řetězec daruje přes 25 tun nejdůležitějších trvanlivých potravin – téměř stejné množství, jako v posledním podzimním kole sbírky věnovali jeho zákazníci. Palety hladké mouky, rýže nebo těstovin budou distribuovány v následujících týdnech.

Od počátku vyhlášení nouzového stavu v souvislosti s šířením nového typu koronaviru zaznamenávají Potravinové banky ve všech krajích výrazně vyšší poptávku. Z důvodu ztráty příjmů se nyní dostává do krize čím dál více lidí, kteří se obracejí na humanitární a charitativní organizace distribuující potraviny z bank. Společnost Kaufland podporuje Federaci potravinových bank v průběhu celého roku.

„Jsme velmi vděční za každou podporu v podobě trvanlivých potravin, zejména pokud přichází kontinuálně. Dary z Kauflandu pomohou zvládnout situaci v celé řadě měst a obcí, jejichž obyvatelé jsou nyní v nouzi,“ potvrzuje Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

V následujících týdnech poputuje z Kauflandu potravinovým bankám celkem 25 tun trvanlivých potravin v podobě cukru, hladké mouky, konzerv, instantních polévek,  rýže, těstovin, trvanlivého mléka nebo oleje. „Potravinové banky podporujeme po celý rok. Kromě účasti v celorepublikových sbírkách darujeme průběžně zboží napříč celým sortimentem. Jen za první čtvrtletí  letošního roku jsme  darovali téměř 50 tun potravin,“ upřesnila mluvčí Renata Maierl.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,