Kaufland nabídne oblečení z biobavlny

Kaufland.jpg Největší obchodní řetězec Kaufland zavádí vlastní textilní značky, které jsou certifikované podle nejpřísnějších ekologických standardů (GOTS).   

Oblečení je vyrobené z organické bavlny. V akčních týdenních nabídkách tak najdete  sportovní oděvy jako jsou trička a tepláky, dětské oblečení, ale také povlečení či ručníky. „Chceme našim zákazníkům nabídnout co nejširší sortiment biotextilu. Při jeho výrobě dodržujeme celosvětově uznávané směrnice, které zaručují ekologičnost postupů a sociální odpovědnost,“ vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí Kaufland ČR.

Kuniboo.jpgŘada lidí má ve svém šatníku oblečení, které pochází z asijských fabrik. Jejich výroba ale není v mnohých případech přívětivá k životnímu prostředí, stejně tak jako k lidem na plantážích nebo v textilních továrnách. I proto vznikl globální certifikát GOTS, který zajišťuje bezpečné a lidsky důstojné podmínky farmářů a pracovníků v tomto průmyslu. Při pěstování organické bavlny se navíc nepoužívají pesticidy, jsou povoleny pouze zdravotně a ekologicky nezávadné postřiky a hnojiva.

„Oblečení může být označeno štítkem GOTS, pokud alespoň 95 procent obsahu vlákniny pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství. A na takové se v Kauflandu hodláme více zaměřit,“ vysvětluje Renata Maierl. Největší tuzemský obchodní řetězec se zavázal spolupracovat se svými dodavateli s cílem minimalizovat znečištění vod a eliminovat používání kritických chemikálií. „Klademe velký důraz na certifikace, které jdou nad rámec zákonných norem. Například jsme převedli své obaly textilních výrobků z plastu na lepenku,“ dodala tisková mluvčí.

Oděvy z organické bavlny vedle přísných ekologických kritérií splňují také nejvyšší nároky spotřebitelů na pohodlí. První značka, která se v sortimentu s oblečením z BIO bavlny objevila byla Kuniboo, která je zaměřena na módu pro ty nejmenší. Získala i cenu Volby spotřebitelů za rok 2019. Produkty z BIO bavlny se dnes již rozšířily  i mezi další značky jako je Hip & Hopps pro školáky  a produkty značky Oyanda pro ženy a těhotné.  V dalších týdnech nabídku rozšíří i o povlečení z bio bavlny.

Zdroj: tisková zpráva

Hodnocení 


Hodnoťte známkou jako ve škole.
Výborný = 1

Pokud chcete diskutovat, musíte být registrován a přihlášen

Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Nejste registrovanými uživateli? Zaregistrujte se nyní a využívejte všech výhod Bio-info. Pro odběr zpravodaje, hodnocení článků, diskutování ve fóru a další funkce je vyžadovaná registrace.
 

ZPRAVODAJ

BIOINFO.pngPravidelné zasílání nejnovějších zpráv přímo do vaší e-mailové schránky. Zpravodaj Bio-info - neunikne vám nic zajímavého. Objednejte zdarma ještě dnes.

button_objednat.png

 

Anketa

Jaká kupujete vejce?
Biovejce ("0") 31%
Z volného výběhu ("1") 38%
Z hal na podestýlce ("2") 16%
Z klecových chovů ("3") 3%
Je mi to jedno 10%

 Kalendář akcí

lft 2020 rgt
lft říjen rgt
Po Út St Čt So Ne
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
 
Přidat akci

Poslední příspěvky

františek: jen jsem se nikde nedočetl jak chtějí výpadek vajec z klecového chovu...
Klecovým chovům odzvonilo,
Hynek: Jako zákazníkovi Vodafonu se mi to líbí, že se snaží jít energii...
Vodafone se připojil k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje,
Tom Václavík: Dobrý den, Patricie, články zveřejňuji, jakmile je dostanu.
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
patricie: tradiční bolístka tohoto webu, patnáctého se dozvídáme, co bude...
Měsíc v klecd Poslaneckou sněmovnou, lidé se zavřou se sochami slepic,
Tom Václavík: Dobrý den, koupíte zde: https://www.organictime.cz/
Novinka - Opalovací péče lavera,
petr: farmáři se vracejí na trh,jen Zlín zatím nic. údajně musí proběhnout...
Farmáři se vracejí na trhy,
Petr Haimann: Jetli je to všechno tak, jak je napsáno, tak je to bezvadné. Mám totiž...
Novinka - Opalovací péče lavera,
Jiri: Souhlasím, že monokultury by měly být věc minulostí. Na druhou stranu...
Co mají pořád všichni s tou pšenicí?,